Print »  

Senovės gyvenvietę prikels „Baltų kultūros šventė 2013“

2013-09-20

Šį savaitgalį beveik visoje Žemėje susilygins dienos ir nakties trukmė. Nuo seno lietuviai rudens lygiadienį pasitikdavo atlikdami ritualinius aukojimus: aukodavo gyvulius, apdainuodavo derlių. Rugsėjo 21-osios popietę Kruonio kultūros centras (Kaišiadorių r.) jau penktą kartą kviečia į „Baltų kultūros šventę 2013“, kurioje bus prisimenamas etninės kultūros paveldas, senieji baltų papročiai ir tradicijos. Maisiejūnų piliakalnio papėdėje, prie Kruonio hidroelektrinės, atgims senovės gyvenvietė, kuri buvo žinoma dar I-II tūkstantmečio pradžioje.

„Šventėje, kurioje didelį dėmesį visuomet skiriame senųjų amatų puoselėjimui, pažinimui, šį kartą lauks ir senovės baltų karybos draugovės „Jotvos sūnūs“, karybos klubo „Pera Sudinoi“ iš Lenkijos, atkuriamosios istorijos klubo „Sūduvos tauras“ parodomosios kovų programos. Žinoma, neapsieisime ir be archajinės muzikos skambesio, užeiti į svečius kvies laisvųjų amatininkų kiemeliai. Savo akies taiklumą ir rankos miklumą galėsite išbandyti kartu su „Laukystos“ lankininkais, taip pat išmėginti smagius senovės žaidimus, pramogas“, – apie šventėje laukiančias linksmybes kalbėjo  Kruonio kultūros centro direktorė Daiva Mockuvienė.

 „Baltų kultūros šventėje 2013“ bus pristatyti IV–V a. archeologiniai vyro ir moters kostiumai, atkurti remiantis Maisiejūnų ir kitų pilkapynų tyrinėjimų medžiaga. Šventės dalyviai iš kitų miestų bus pakviesti susipažinti su vietos apylinkėmis, pėsčiomis aplankyti netoliese esantį Surgantiškių pilkapyną, susipažinti su šio krašto istorijomis.

Artėjant vakarui  organizatoriai kvies paminėti rudens lygiadienį. „Reikšmingiausią rudens gamtos virsmo momentą pasitiksime su archajiško folkloro grupe „Kūlgrinda“ ir lygiadienio apeigomis. Šventę vainikuos kerinti ugnies pagerbimo ceremonija, Baltų vienybės ugnys „Degantys ženklai“. Visiems atvykusiems pažadame gražią, dar negirdėtų istorijų ir originalių senovės pramogų šventę“, – patikino D. Mockuvienė.

 

Anot Valstybinio turizmo departamento direktorės Raimondos Balnienės, panašios senųjų lietuvių papročių puoselėjimo, rudens lygiadienio šventės rengiamos ir kituose Lietuvos regionuose, tačiau visos jos turi savitų bruožų. „Mūsų protėvių papročiai, apeigos be galo įdomūs, kupini magiškos simbolikos ir dar ne visi apie juos žinome.Tokios šventės – puiki proga pakeliauti po Lietuvą ir sužinoti unikalių dalykų apie mūsų istorinę praeitį“, pabrėžė turizmo departamento vadovė.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.