Print »  

Senovės gyvenvietę prikels „Baltų kultūros šventė 2013“

2013-09-20

Šį savaitgalį beveik visoje Žemėje susilygins dienos ir nakties trukmė. Nuo seno lietuviai rudens lygiadienį pasitikdavo atlikdami ritualinius aukojimus: aukodavo gyvulius, apdainuodavo derlių. Rugsėjo 21-osios popietę Kruonio kultūros centras (Kaišiadorių r.) jau penktą kartą kviečia į „Baltų kultūros šventę 2013“, kurioje bus prisimenamas etninės kultūros paveldas, senieji baltų papročiai ir tradicijos. Maisiejūnų piliakalnio papėdėje, prie Kruonio hidroelektrinės, atgims senovės gyvenvietė, kuri buvo žinoma dar I-II tūkstantmečio pradžioje.

„Šventėje, kurioje didelį dėmesį visuomet skiriame senųjų amatų puoselėjimui, pažinimui, šį kartą lauks ir senovės baltų karybos draugovės „Jotvos sūnūs“, karybos klubo „Pera Sudinoi“ iš Lenkijos, atkuriamosios istorijos klubo „Sūduvos tauras“ parodomosios kovų programos. Žinoma, neapsieisime ir be archajinės muzikos skambesio, užeiti į svečius kvies laisvųjų amatininkų kiemeliai. Savo akies taiklumą ir rankos miklumą galėsite išbandyti kartu su „Laukystos“ lankininkais, taip pat išmėginti smagius senovės žaidimus, pramogas“, – apie šventėje laukiančias linksmybes kalbėjo  Kruonio kultūros centro direktorė Daiva Mockuvienė.

 „Baltų kultūros šventėje 2013“ bus pristatyti IV–V a. archeologiniai vyro ir moters kostiumai, atkurti remiantis Maisiejūnų ir kitų pilkapynų tyrinėjimų medžiaga. Šventės dalyviai iš kitų miestų bus pakviesti susipažinti su vietos apylinkėmis, pėsčiomis aplankyti netoliese esantį Surgantiškių pilkapyną, susipažinti su šio krašto istorijomis.

Artėjant vakarui  organizatoriai kvies paminėti rudens lygiadienį. „Reikšmingiausią rudens gamtos virsmo momentą pasitiksime su archajiško folkloro grupe „Kūlgrinda“ ir lygiadienio apeigomis. Šventę vainikuos kerinti ugnies pagerbimo ceremonija, Baltų vienybės ugnys „Degantys ženklai“. Visiems atvykusiems pažadame gražią, dar negirdėtų istorijų ir originalių senovės pramogų šventę“, – patikino D. Mockuvienė.

 

Anot Valstybinio turizmo departamento direktorės Raimondos Balnienės, panašios senųjų lietuvių papročių puoselėjimo, rudens lygiadienio šventės rengiamos ir kituose Lietuvos regionuose, tačiau visos jos turi savitų bruožų. „Mūsų protėvių papročiai, apeigos be galo įdomūs, kupini magiškos simbolikos ir dar ne visi apie juos žinome.Tokios šventės – puiki proga pakeliauti po Lietuvą ir sužinoti unikalių dalykų apie mūsų istorinę praeitį“, pabrėžė turizmo departamento vadovė.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.