Print »  

Valstybinis turizmo departamentas: turizmo informacijos centrams svarbu suvokti, kad turizmo vartus atveria e-rinkodara

2012-10-19

Socialiniuose tinkluose naršo 91 proc. išmaniųjų telefonų savininkų bei 79 proc. turinčių kompiuterius, o kelionių puslapiuose mobiliųjų telefonu pagalba lankosi 72 proc. daugiau vartotojų. Šia statistika buvo grindžiama internetinio turizmo tendencijų, fototurizmo, modernių informacinių sistemų taikymo turizme ir e-rinkodaros svarba spalio 18 d. vykusiame tradiciniame Valstybinio turizmo departamento (toliau – VTD) organizuotame Turizmo informacijos centrų (toliau - TIC) darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo seminare.

„Stebėdami pasaulines turizmo tendencijas ir kintančius turistų įpročius privalėjome gerosios praktikos pavyzdžius perduoti TIC‘ams. Juk šiais laikais absoliuti dauguma keliaujančiųjų, apie 85 proc., planuoja kelionių maršrutus internetu. Todėl vietinio turizmo pozicijos irgi pirmiausiai turi būti stiprinamos virtualioje erdvėje. Štai kodėl šiemet parengėme specializuotus mokymus. Jų metu pristatėme ir naują svetainę www.Lithuania.travel.lt , kuri apjungs visų Lietuvos TIC‘ų informaciją, padarys ją prieinamesnę, vizualiai patrauklesnę“, - džiaugiasi VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Pasak jos, TIC‘ai yra svarbūs turizmo rinkos žaidėjai, nes pagal statistiką pusę apgyvendinimo įstaigų Lietuvoje pajamų sudaro vietiniai turistai.

Seminare TIC‘ų atstovams buvo pristatyti ir internetiniai žemėlapiai turizmui ir rinkodarai, www.geoportal.lt taikymas, VšĮ „Vilniaus turizmo informacijos centro ir konferencijų biuro“ e-rinkodaros sprendimai praktikoje. Vėliau įvyko apskrito stalo diskusija su VTD vadovais ir specialistais apie Lietuvos turizmo įvaizdžio gerinimą ir žinomumo didinimą tikslinėse užsienio rinkose, savivaldybių renginių, skirtų mažinti sezoniškumą, viešinimą, naujus turizmo leidinius, kitas veiklos aktualijas.

Po mokymų VTD pristatė teminę pertraukėlę „Gintaras kitaip“ ir netikėtus gintaro panaudojimo kulinarijoje, medicinoje, kosmetikoje rakursus. TIC‘ų atstovai buvo dar kartą paraginti teikti informaciją apie informacijos centro žinioje esančias tiesiogines ar netiesiogines sąsajas su gintaru sveikatinimo ir SPA turizme, aktyviajame turizme, miestų turizme ir kultūriniame turizme. Visi duomenys šiuo metu yra talpinami į pavyzdinį banerį „Pasaulinis turistinis maršrutas Gintaro kelias“.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 48 savivaldybių TIC‘ai.Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.