Print »  

Ambasadorius E. Meilūnas: „Japonijos turistai Lietuvoje jaučiasi kaip namie“

2015-04-17

Balandžio 16 d. Lietuvos verslo konfederacijos apdovanojimuose „Verslo ambasadoriaus 2014 m.“ titulą pelnęs Lietuvos ambasadorius Japonijoje E.Meilūnas teigia, kad turizmas – viena perspektyviausių sričių dvišaliams Lietuvos ir Japonijos santykiams plėtoti.

„Esu įsitikinęs, kad Lietuva turistams iš Japonijos gali pasiūlyti tai, ko negali pasiūlyti kitos Baltijos šalys: tai ypatingai Japonijoje vertinamo Čijunės Sugiharos palikimas ir stipus lietuvių ryšys su gamta. Japonai Lietuvoje jaučiasi kaip namie ir viena šio fenomeno priežasčių, mano nuomone, yra ilgai Lietuvoje puoselėta pagonybė, kuri japonams artima dėl sąsajų su šintoizmo religija – viena svarbiausių religijų Japonijoje,” – susitikime su Valstybinio turizmo departamento (toliau – VTD) vadove J. Kazlauskiene vakar, balandžio 16 d., sakė E. Meilūnas.

Jis pasidžiaugė kasmet VTD kartu su Lietuvos ambasada Japonijoje organizuojamais japonų žurnalistų turais Lietuvoje.
Pernai vasarą Lietuvoje lankėsi japonų keliautoja, virtuvės meistrė Asami Kuchio, kuri parengė ir išleido išsamų ir gausiai iliustruotą kelionių po Lietuvą knygą „Mano mėgstamiausia Lietuva”. Keliautojos, virtuvės meistrės, dvylikos knygų autorės A. Kuchio 144 puslapių knygoje pateikiami jos įspūdžiai iš kelionės po Lietuvą, kur ji buvo sužavėta gamtos grožio, lietuvių pagarbaus požiūrio į istorinį paveldą, tradicijų puoselėjimą.  Gausiai iliustruotame leidinyje pristatomos įdomiausios lankytinos mūsų šalies vietovės, kultūros paveldas, tradicijos ir papročiai. Knygoje taip pat pasakojama apie tradicinę lietuvišką virtuvę, pateikiami įvairių patiekalų receptai.

VTD vadovė J. Kazlauskienė džiaugėsi pirma tokia išsamia knyga apie Lietuvą japonų kalba. „Tikiu, kad šis puikus leidinys paskatins dar daugiau japonų aplankyti Lietuvą,“ – sakė ji.

VTD kvietimu pernai Lietuvoje lankėsi Japonijos avialinijų JAL žurnalo „Skyward“ žurnalistai. Naujausiame, balandžio mėn., „Skyward“ numeryje, kurio tiražas siekia daugiau kaip 3 milijonai egzempliorių, spausdinamas straipsnis apie Lietuvos lankytinas vietas ir vieno žinomiausių šių dienų japonų rašytojų Asado novelė, skirta Lietuvai. Žurnale itin palankiai atsiliepiama apie Kuršių Nerijos grožį, kur Asado vaikščiojo Japonijoje itin populiarus Vokiečių rašytojo T. Mano keliais.  

VTD ir Lietuvos ambasados Japonijoje kvietimu šią vasarą Lietuvoje lankysis populiaraus gyvenimo būdo žurnalo „Ku-nel“ kūrybinė komanda.

Japonija yra sparčiausiai auganti Lietuvos atvykstamojo turizmo rinka Azijoje. 2014 m. Lietuvos apgyvendinimo įstaigos priėmė 14,5 tūkst. Japonijos turistų, 44,1 proc. daugiau nei 2013 m.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.