Print »  

Anykščiuose korėjietiškai skambės poema “Anykščių šilelis“

2012-10-11

Kaip skamba lietuvių klasiko Antano Baranausko poema „Anykščių šilelis“ korėjiečių kalba? Tai žada pademonstruoti Pietų Korėjos aktorė Park In Hye, atvykstanti į spalio 16-20 d. Anykščiuose rengiamą teatro šventę. Tradicinio korėjiečių folkloro pansori atlikėjos pasirodymu bus uždaromas pirmą kartą Anykščiuose rengiamas tarptautinis teatro festivalis „Kliudžiau“.

Išskirtinėmis teisėmis Anykščiuose viešėsianti Pietų Korėjos aktorė P.I.Hye gimtojoje šalyje paskelbta geriausia 2011-2012 m. jaunąja menininke. Dainininkės spektakliai jau apkeliavo Europą, apie ją sukurtas dokumentinis filmas. Festivalio organizatoriai teigia, kad giesmė apie „Anykščių šilelį“ korėjietiškai taps išskirtiniu teatro festivalio reginiu.

Pasak festivalio meno vadovės, aktorės Eglės Mikulionytės, mintis surengti išskirtinai tik lietuvių kalbai ir literatūrai skirtą teatro festivalį kilo šviesaus atminimo aktoriui ir režisieriui Artūrui Žukauskui. Talentingam jaunam menininkui pasitraukus iš gyvenimo, jo idėją realizuoti ėmėsi bičiuliai ir bendraminčiai. „Norime puoselėti lietuvių kalbą ir kultūrą, todėl šiame festivalyje bus rodomi tik pagal lietuvių autorių kūrinius pastatyti spektakliai. Manome, kad geresnės vietos už Anykščius tam nėra. Juk šis miestas – lietuvių literatūros klasikų A.Baranausko, J.Biliūno, A.Vienuolio gimtinė ir kūrybinių iniciatyvų lopšys“, – sakė aktorė.

Pirmajame festivalio „Kliudžiau“ repertuare – ir keturi geriausių lietuvių teatrų spektakliai. Rimo Tumino režisuotą spektaklį „Mistras“ pagal M.Ivaškevičiaus kūrinį parodys Vilniaus Mažasis teatras. Žemaitės pjesę „Trys mylinčios“ trimis kalbomis suvaidins Lietuvos rusų dramos teatro aktoriai, o Vilniaus teatras „Lėlė“ pristatys spektaklį suaugusiems „Jūratė ir KasTautas“. Savitą Juozo Grušo pjesės „Meilė, džiazas ir velnias“ interpretaciją parengė Panevėžio teatro „Menas“ aktoriai ir spektaklio režisierius Albertas Vidžiūnas.

Valstybinis turizmo departamentas (toliau - VTD), įgyvendindamas projektą sezoniškumui mažinti, primena, kad Anykščių savo kelionėse po Lietuvą nevalia praleisti ypač šiais metais: Anykščiai - Lietuvos kultūros sostinė. „Tai – sparčiai augantis kultūros centras, kuriame daug įdomių istorinių ir kultūrinių objektų. Keliaujant į teatro festivalį verta pakilti ir į Anykščių bažnyčios bokštą, aplankyti vienintelį Angelų muziejų, sudalyvauti edukacinėse duonos kepimo ir žvakių liejimo programose Arklio muziejuje, išbandyti vienodai smagią tiek žiemą, tiek vasarą ar rudenį rogučių trasą, įveikti geležinkelio trasą iki Rubikių ir atgal legendiniu Siauruku,“ – atkreipia dėmesį VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.