Print »  

Apskaičiuotos kompensacijos turistams, patyrusiems nuostolių dėl UAB „Voyage-Voyage“ nemokumo

2015-08-28

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) rugpjūčio 25 d. kreipėsi į draudimo bendrovę „BTA Insurance Company“ SE filialą Lietuvoje (toliau – BTA), reikalaudamas išmokėti draudimo išmokas turistams, patyrusiems nuostolių dėl kelionių organizatoriaus UAB „Voyage-Voyage“ nemokumo. 

Nemokios UAB „Voyage-Voyage“ veikla buvo apdrausta BTA iš viso 91 372,70 eurų draudimo sumai. Visą draudimo sumą BTA išmokės turistams, kompensuodama patirtus nuostolius dėl UAB „Voyage-Voyage“ neįvykdytų įsipareigojimų pagal sudarytas turizmo paslaugų teikimo sutartis.

Iš viso Departamentas gavo 95 turistų prašymus dėl nuostolių kompensavimo pagal 97 turizmo paslaugų teikimo sutartis. Atsižvelgiant į kiekvieną konkretų atvejį, VTD specialistai bendravo su kelionių pardavimo agentais ir turistais dėl pateiktų prašymų ir dokumentų patikslinimo. Šią informaciją reikėjo ne kartą tikslinti, siekiant visapusiškai įvertinti turistams kompensuojamos sumos dydį.

Vadovaudamasis teisės aktais, VTD įvertino bendrą visų turistų patirtų nuostolių dydį. Įvertinus gautus nukentėjusių prašymus, paaiškėjo, kad turistų patirtų nuostolių suma sudaro 245 887,66 eurų. Vienam turistui tenkančios ir išmokėtinos kompensacijos procentinis dydis sudaro 37,1603 proc. Artimiausiu metu VTD e. paštu informuos visus turistus apie kiekvieno iš jų patirtų nuostolių kompensavimo dydį nuo dokumentais pagrįstos už kelionę sumokėtos sumos.

Išlaidų apskaičiavimo ir atitikimo pirminiams turistų pateiktiems dokumentams patikrinimą atliko VTD. Turistų prašymai buvo renkami nuo 2015 m. balandžio 3 d. iki 2015 m. rugpjūčio 25 d.

Faktinis draudimo išmokos mokėjimo klausimo nagrinėjimas patenka ne į VTD, o į draudimo bendrovės kompetenciją.  

Visi iš turistų gauti jų patirtus nuostolius pagrindžiantys dokumentų originalai artimiausiu metu bus perduoti UAB „Voyage-Voyage“ bankroto administratoriui UAB „Valdsita" (Architektų g. 1C, Šiauliai, Tel. (8 41) 500 900; (8 6) 866 4534), todėl turistams papildomai kreiptis į bankroto administratorių ar pateikti papildomus dokumentus nereikia.


Telefonai pasiteiravimui:
8 706 64971
8 706 64985Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.