Print »  

Aptarta Europos geografinio centro ateitis

2008-02-04 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

  Vakar, sausio 30 d., ūkio ministerijos iniciatyva sušauktas posėdis Europos geografinio centro, esančio Molėtų pl., 29 km, padėčiai bei perspektyvoms aptarti. Posėdyje dalyvavę ūkio ministerijos, Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos, Saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos, Vilniaus miesto ir rajono, Nemenčinės savivaldybių bei Vilniaus apskrities atstovai pritarė, jog centrа reikia kaip galima daugiau panaudoti ir imtis veiksmų, kad centras būtų patrauklus ir gyvybingas.

„Artėjant svarbiems šaliai įvykiams: Lietuvos tūkstantmečiui, Vilniaus - kultūros sostinės renginiams, pritarus konceptualiai idėjai, formuojant šalies įvaizdį, kad Lietuva – drаsi šalis, susirinkome aptarti, kaip galime kur kas aktyviau panaudoti unikalų objektа – Europos geografinį centrа“, - sakė ūkio ministerijos valstybės sekretorius Gediminas Miškinis.

šiuo metu Europos geografinį centrа prižiūri bei tvarko jo teritorijа Vilniaus apskritis, kuri yra įkūrusi ir turizmo informacijos centrа. Tačiau, kai per posėdį pabrėžė Valstybinio turizmo departamento direktorius Alvitis Lukoševičius, neišnaudojamos visos centro galimybės, trūksta iniciatyvų ir veiksmų koordinavimo. Todėl buvo siūlyta sukurti koordinacinę tarybа centro klausimams spręsti, į jа kviečiant ūkio, Kultūros, Švietimo, žemės ūkio ministerijas, kt. institucijas.

„2007-2010 m. Nacionalinėje turizmo plėtros programoje numatyta centro plėtra bei tikslas – parengti investicinį projektа ir paraiškа Europos Sаjungos finansinei paramai gauti, - sakė A.Lukoševičius. - Centrа turime naudoti ne tik turistams ir moksleiviams, bet ir renginiams: įstojimui į ES paminėti, Europos dienai, įtraukti šį objektа į Lietuvos tūkstantmečio programа, kt., galbūt sujungti į vienа maršrutа Europos centrа, Europos parkа, UNESCO paveldo paminklа Struvės lankа“. Valstybinis turizmo departamentas yra sukūręs Lietuvа pristatantį filmа „Kelionė į Europos centrа“, šis faktas minimas per Lietuvos turizmo galimybių pristatymus užsienyje, medžiaga apie šį objektа nuolat platinama tarptautinių turizmo parodų, spaudos konferencijų metu.

Všį „Europos geografinis centras“ vadovas Stanislovas Giedraitis siūlė centre įkurti Europos šalių etnokultūros ekspozicijas, vesti istorijos ir geografijos pamokas, edukacines programas, įrengti tautinių patiekalų restoranа. Ne vienas posėdžio dalyvis pritarė idėjai sumažinti 912 ha kraštovaizdžio draustinio teritorijos ribas, jas keisti, kad į draustinio teritorijа patektų Struvės geodezinis lankas, nes kol bus šiai teritorijai toks draustinio statusas, nebus įmanomos investicijos.

Posėdžio metu iškelta idėja Europos geografinį centrа perduoti Valstybinio turizmo departamento arba ūkio ministerijos žiniai. Nutarta, kad sprendžiant visа eilę prisikaupusių klausimų, pirmiausia ketinama  parengtus specialiuosius Europos geografinio centro planus aptarti per susitikimа su Vilniaus rajono savivaldybe, išspręsti klausimа dėl teisinio centro statuso.

 

 

Lidija Bajarūnienė

Valstybinio turizmo departamento užsienio ryšių vyr. specialistė,

Tel. 2108724, l.bajaruniene@tourism.ltValstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.