Print »  

Ar eurą įsivedę latviai dažniau atostogoms rinksis Lietuvą?

2014-03-10

Kasdien – daugiau nei pusė tūkstančio kelionių iš Latvijos į Lietuvą. Taip būtų galima interpretuoti Valstybinio turizmo departamento skaičius, rodančius, kad pernai turistinių kelionių skaičius iš Latvijos į Lietuvą siekė 202 tūkst., arba 6 proc. daugiau nei 2012 m. Latvija patenka į prioritetinį Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų penketuką, tad kovo 12 d. Valstybinis turizmo departamentas kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Rygoje šių metų Europos kultūros sostinėje surengs turizmo verslo misiją.

„Nors mus su Latvija sieja bendra istorija, tas pats klimatas ir net dėmesys šiuolaikiniam gintaro paveldui turizme, latviai labai mėgsta mūsų kurortus ir pajūrį. Pagal statistiką, didžioji dalis – net 38 proc. – latvių mūsų šalį pasirenka savo atostogoms bei laisvalaikiui ir aktyviausiai čia keliauja gegužės-rugpjūčio mėnesiais. Galbūt nuo šių metų, Latvijai prisijungus prie eurozonos, atostogos Lietuvoje latviams taps dar patrauklesnės“, - teigia pirmosios šiais metais turizmo verslo misijos Rygoje delegacijos vadovė, Valstybinio turizmo departamento Tikslinių rinkų skyriaus vedėja Vaiva Bukelskytė.

Išklausyti pranešimų apie Lietuvos turizmo galimybes ir dalyvauti Kontaktų mugėje užsiregistravo tokios Latvijos kelionių agentūros kaip „AVEROJA“, „Fortuna Travel“, „Kandagar Tour“, „Meeting Tour“, „Rivasi Travel“, „N-TRAVEL“, „Scandiktour“, „Panbaltica Latvija“, „Express Travel“. Bendradarbiavimo galimybes su jomis aptars misijoje dalyvaujantys Neringos, Anykščių, Šiaulių, Alytaus, Kauno, Ignalinos, Birštono ir Palangos turizmo informacijos centrai, „Europa Royale“ viešbučių grupė, kelionių agentūros „Boutique Travel“ ir „Estravel Vilnius“, svečių namai „Monte Pacis“, „Pakruojo dvaras“, viešbutis Palangoje „Vanagupė“, sveikatos centras „Energetikas“ ir kt.

Turizmo verslo misijos dalyviai bus pakviesti susipažinti su ekspozicija „Gintaras kitaip“, sudalyvauti viktorinoje apie Lietuvą. Pirmą kartą koncepcijos „verslas verslui“ renginio metu bus ne tik pristatyta nacionalinė lietuviška virtuvė bei surengta jos degustacija, bet ir suorganizuota kibinų gaminimo pamokėlė. Ją praves prie turizmo verslo misijos pakviestas prisijungti karaimų restorano Trakuose atstovas.

2012 m. duomenimis, vidutinė latvių turistų viešnagė Lietuvoje yra 4 nakvynės, vidutinės vienos kelionės išlaidos – 560,3 Lt. Viso turistų iš Latvijos išlaidos Lietuvoje 2012 m. siekė 106,5 mln. Lt. Trečdalis latvių Lietuvoje lankosi dėl verslo ir profesinių interesų, 24 proc. svečiuojasi pas gimines ir draugus. Beveik kas trečias latvis užsuka į Vilnių, 15 iš 100 – į Klaipėdą, 12 iš 100 – į Palangą, kas dešimtas pabuvoja Kaune.

Ši verslo misija yra projekto „Lietuvos įvaizdžio gerinimas, žinomumo užsienio rinkose didinimas bei įvaizdžio priemonių, leidinių leidyba“ dalis. Verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, ji įgyvendinama ir finansuojama pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.