Print »  

Ar sutilptų ant sraigės kiauto 30 tūkst. telšiškių?

2013-05-24

Sraigė, ant savo kiauto laikanti miestą, yra judėjimo „Citta Slow“ (lėtieji miestai) logotipas. šiuo metu juo pažymėti 176 miestai 27 pasaulio valstybėse – nuo Australijos iki Lenkijos. Tačiau prieš daugiau nei dešimtmetį įkurtoje organizacijoje nėra nei vienos Baltijos valstybės. Kada į jas galėtų atšliaužti lėtoji sraigė?

„Žinoma, „Citta Slow“ filosofija yra platesnė ir gilesnė, nei laidos „Svečių ekspresas“ vedėjų apibūdinimas, kad „lėtuosiuose miestuose“ žmonės letai valgo, lėtai kalba ir lėtai vaikšto. Išties, tokiuose miestuose mažiau triukšmo, minių, transporto spūsčių, tačiau lėtųjų miestų koncepcija iš viso apima apie 50 kriterijų, iš kurių svarbiausi – stiprus bendruomeniškumas, harmoninga aplinka, sveiko gyvenimo būdo, vietinės ir natūralios produkcijos skatinimas. Visa tai būdinga ne tik oficialų „Citta Slow“ statusą turintiems miestams, bet ir kai kuriems Lietuvos miestams. Labai džiaugiamės atradę naują turizmo perlą Telšius, turinčius itin stiprią, iniciatyvią ir svetingą bendruomenę, gerbiančią savo gyvenamąją aplinką, tradicijas, aktyviai gražinančią miestą,“ – teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Telšiai išsiskiria mažųjų skulptūrų, kurių kiekviena turi savo išskirtinę istoriją, gausa, pavyzdingai sutvarkyta ežero Masčio pakrante, ypatingu atidumu neįgaliesiems ir kitus specialiuosius poreikius turintiems turistams – miesto infrastruktūra jiems adaptuota, įrengti liftai, takai, turistinių objektų aprašymas pateikiamas Brailio raštu.

Specialioje TV laidoje žemaitijos sostinė lyginama su oficialiame „Citta Slow“ sаraše esančiu Vokietijos miesteliu Ludinghausenu, po kurį keliavo žurnalistė Vilma Anusaitė. Pati trumpam tapusi viduramžių pilies duonos kepėja, ji turizmo galimybes miestelyje visgi įvertino saikingai. V.Radzevičius, Telšius pristatęs labai entuziastingai, čia netgi buvo įkvėptas pradėti savа verslą sėkmę jam turėtų laiduoti miesto mūre kyšantį versliojo žydo nosis.

TV laida „Svečių ekspresas“ – gegužės 25 d., šeštadienį, 11.30 val. per LRT.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.