Print »  

Ar žiemos pramogos augins vietinį turizmą?

2015-12-01

Šiandien prasidedanti kalendorinė žiema Lietuvos gyventojams suteiks galimybes mėgautis tik šiam sezonui būdingomis pramogomis.

„Ne visos šalys gali džiaugtis keturiais metų laikais, todėl raginame visus žiemą išbandyti tai, ko nepatirsi vasarą, rudenį ar pavasarį. Slidinėjimas, važinėjimas rogėmis, buriavimas ledrogėmis – tai tik keletas malonumų dėl kurių žiemą verta palikti šiltus namus. Visuose Lietuvos regionuose žiemos pramogų pasiūla gausi ir įvairi, beliko tik sulaukti minusinės temperatūros ir bent trupučio sniego,“ – sako Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė, Valstybinio turizmo departamento (toliau – VTD) Vietinio turizmo poskyrio vedėja.

Buriuoti ledrogėmis galima ne tik ant Kuršių marių, bet ir ant visų užšalusių ežerų. Šio sporto entuziastai labai mėgsta Rėkyvos, Platelių bei Galvės ežerus. Ir mažiems, ir dideliems patinka važinėti rogėmis, kurias traukia haskių veislės šunys. Tokios pramogos laukia Kernavės bei Vievio seniūnijose. Pasivažinėjimą arklių traukiamomis rogėmis siūlo dauguma kaimo turizmo sodybų.

Slidinėjimo paslaugų šiemet itin gausu. Atnaujintame sostinės Liepkalnio žiemos sporto centre laukia net dešimt trasų, Ignalinos žiemos sporto centre – keturios trasos, Anykščiuose – taip pat keturios, Birštone – viena, Druskininkuose – viena atvira ir dvi uždaros. Pajūrio regionas jau irgi pagaliau gali pasiūlyti trasas slidinėjimo entuziastams – atnaujintame Utrių kalne Klaipėdos rajone jos net keturios. Jei nėra sniego – ne bėda, visuose išvardintose vietose sniegą gamina sniego mašinos, tereikia minusinės temperatūros. Neturintys inventoriaus viską gali išsinuomoti slidinėjimo centruose.

Tūkstančiai lygumų slidinėjimo mėgėjų kasmet dalyvauja „Snaigės“ žygiuose, kurie Lietuvoje rengiami nuo 1963 m. Jie vyksta Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Jonavos apylinkėse.

Dar keletas populiarių žiemos sporto švenčių, kurios sutraukia tūkstančius žiūrovų tai žiemos raliai Utenoje (2016 m. sausį vyks dešimtasis ralis) bei Dusetose ant Sartų ežero vykstančios žirgų lenktynės. 

„Mes tikimės, kad žiemos pramogų gausa Lietuvos gyventojus skatins keliauti po šalį ne sezono metu. Vietinis turizmas yra labai sparčiai auganti sritis. Vien per devynis šių metų mėnesius vietinis turizmas, remiantis apgyvendinimo statistika, augo beveik 11 proc. Tai nuteikia optimistiškai ir viliamės, kad ir metinis vietinio turizmo augimas bus ne mažesnis nei 10 proc.,” – sako I. Trakimaitė-Šeškuvienė.

Per devynis šių metų mėnesius šalies apgyvendinimo įstaigose apsistojo 889,6 tūkst. Lietuvos gyventojų, net 10,8 proc. daugiau, lyginant su tuo pačiu metu pernai. Palyginimui: 2010 m. vietinių turistų 6alies apgyvendinimo įstaigose nakvojo 556,1 tūkst., o 2005 m. – tik 502 tūkst. lietuvių.

Šiuo metu skaičiuojama, kad vietiniai turistai sudaro 45,1 proc., o užsieniečiai – 54,9 proc. visos turizmo rinkos.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.