Print »  

Atidarant naujа skrydį, Škotijoje pristatytos Lietuvos turizmo galimybės

2007-10-25 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

Spalio 21-24 d. Glazge (Škotija) naujojo skrydžio Kaunas – Glazgas atidarymo proga vyko “Lietuvos dienų” renginiai, kuriuos inicijavo Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos turizmo informacijos centras Londone.

 

Spalio 21-24 d. Glazge (škotija) naujojo skrydžio Kaunas – Glazgas atidarymo proga vyko “Lietuvos dienų” renginiai, kuriuos inicijavo Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos turizmo informacijos centras Londone.

“Lietuvos dienų” metu organizuoti įvairūs informaciniai renginiai ir diskusijos, kultūrinė programa: Glazge škotijos žiniasklaidos atstovams pristatytos turizmo galimybės Lietuvoje ir išskirtinai Kauno regione, Belšilo Šv. Šeimos katalikų bažnyčioje aukotos Šv. Mišios, Glazgo kino teatre “G12” pirmа kartа demonstruoti lietuvių režisierių Arūno Matelio, Giedrės Beinoriūtės, Algimanto Puipos bei Kristijono Vildžiūno filmai, vyko susitikimas su A. Mateliu.

Daugelyje renginių dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Vygaudas Ušackas, susitikęs su lietuvių bendruomene Belšilo lietuvių klube, taip pat su škotijos Europos, išorinių santykių ir kultūros ministre Linda Fabiani ir Edinburgo meru Džordžu Grubu aptarė 2008-2009 m. bendradarbiavimo planus kultūros ir turizmo srityse bei kitus bendrus projektus.

Glazgo universitetas ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija svečius iš Briuselio, Vilniaus, Kaliningrado, Stokholmo ir Londono sukvietė į apskritojo stalo diskusijа “ES plėtros pamokos: Kaliningrado atvejis”, kur buvo aptariama minėtos Rusijos Federacijos srities vidaus vystymosi dinamika, regiono santykiai su Baltijos jūros kaimynais bei Europos Sаjunga.

“Turistai iš Jungtinės Karalystės itin pamėgo Lietuvа. Jie sudaro daugiau nei 5 proc. visų turistų, apsistojusių Lietuvos kolektyvinio apgyvendinimo įstaigose, todėl neabejoju, kad naujas tiesioginis skrydis dar labiau paskatins Didžiosios Britanijos piliečius aplankyti mūsų šalį. Nuoširdžiai džiaugiamės, kad ambasada Jungtinėje Karalystėje, Kultūros ministerija ir Lietuvos turizmo informacijos centras Londone aktyviai dirba ir garsina valstybės vardа”, - sako Alvitis Lukoševičius, Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos direktorius.

žinia, Belšile (prie Glazgo) dar XIX a. antroje pusėje įsikūrė bene pirmoji lietuvių emigrantų banga. Iki šiol jie išlaiko stipriа vietinę lietuvių bendruomenę, kuri kas savaitę renkasi jau minėtame Belšilo lietuvių klube.

 

 

Imantas Paliakas, 2108722

Atstovas žiniasklaidai

Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos

 

Daugiau informacijos:

 

Indrė Trakimaitė, + 44 (0) 20 70 34 12 22

info@lithuaniatourism.co.uk

Lietuvos turizmo informacijos centras LondoneTuristai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.