Print »  

ATNAUJINTA. Informacija turistams dėl kelionių į Turkiją

2016-08-18

Atsižvelgdama į saugumo situaciją Turkijoje, Užsienio reikalų ministerija atšaukė rekomendaciją Lietuvos Respublikos piliečiams susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Ankarą ir Stambulą.

Kitos rekomendacijos dėl vykimo į šią šalį nekeičiamos.

Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama nevykti, o esantiems – nedelsiant išvykti iš pietryčių Turkijos regionų, besiribojančių su Sirija ir Iraku.


Dėl sudėtingos situacijos pasienyje su Sirija ir Iraku Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojama nevykti į Turkijos Respublikos Hatay, Kilis, Gaziantep, Šanliurfa (Urfa), Mardin ir Širnak provincijas. Taip pat patariama nesiartinti prie Turkijos ir Sirijos pasienio zonos arčiau kaip 10 kilometrų atstumu.


Rekomenduojama nevykti į Diyarbakir provinciją dėl joje besitęsiančių susirėmimų tarp Turkijos karinių pajėgų ir PKK teroristinės organizacijos grupuočių.


Rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Hakkari provinciją, besiribojančią su Iraku.

Primename, kad nuo liepos 21 d. ryto trijų mėnesių laikotarpiui Turkijoje yra įvesta nepaprastoji padėtis. Atkreipiame dėmesį, kad nepaprastosios padėties metu visi asmenys su savimi visuomet privalo turėti asmens dokumentus. 

Lietuvos piliečiams, planuojantiems kelionę į Stambulą arba Ankarą, rekomenduojame atidžiai stebėti saugumo situaciją vietoje, vengti viešų erdvių, ypač demonstracijų, ir išlikti budrius.

Ankaros ir Stambulo Atatiurko oro uostai veikia įprastu režimu, tačiau dėl ilgiau užtrunkančių patikrų rekomenduojama atvykti į oro uostus likus mažiausiai 3 valandoms iki numatytų tarptautinių skrydžių.

 

2016-07-16 Kelionių organizatoriai, vykdantys keliones į Turkijos kurortus informuoja: "Kurortuose yra ramu. Su turistais palaikome ryšį, taip pat siūlome vadovautis URM rekomendacijomis, neiti iš viešbučio teritorijos, vengti susibūrimo vietų, palaikyti ryšį su artimaisiais, sekti spaudą. Nuolat stebime situaciją, palaikome ryšį su kolegomis Turkijoje. Oro bendrovė "Small Planet Airlines" taip pat vertina aviacijos saugumą oro uostuose, stebi situaciją. Šiuo metu Turkijoje yra apie 2000 lietuvių turistų. Panikos nėra. Artimiausi skrydžiai į Turkijos kurortus bus vykdomi pagal grafiką. Esant būtinybei, mes pasirengę reaguoti nedelsiant."

Rekomenduojame prieš kelionę susisiekti su Jūsų kelionių organizatoriumi ir patikslinti informaciją.

Valstybinis turizmo departamentas
 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.