Print »  

Atvykstamojo turizmo srautas iš Rusijos vėl įsibėgėja

2017-11-13

Rusijos turistai – antroje vietoje pagal pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje apsilankiusių turistų skaičių. Sausio-birželio mėn. mūsų šalyje bent vienai nakvynei apsistojo 77,1 tūkst. turistų iš Rusijos, t.y. 10,5 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Nakvynių skaičius augo 8,7 proc. Be to, beveik penktadaliu padidėjo Rusijos turistų išlaidos Lietuvoje – 2016 m. jos siekė 95,8 mln. EUR, t.y. 18,1 proc. daugiau nei 2015 m. Vidutiniškai Rusijos turistas Lietuvoje vienos viešnagės metu išleidžia 442 EUR ir patenka į daugiausiai Lietuvoje išleidžiančių turistų penketuką. 

Siekiant dar labiau paskatinti atsigaunantį turistų iš Rusijos srautą, Valstybinis turizmo departamentas lapkričio 15 d. organizuoja turizmo verslo misiją Maskvoje. Jos metu didžiausias dėmesys bus skiriamas Lietuvos regionų kultūros ir gamtos paveldo objektų, nacionalinių turizmo maršrutų pristatymui Maskvos turizmo įmonėms, žiniasklaidai, valstybinių turizmo institucijų atstovams bei lietuvių bendruomenės Maskvoje nariams.

„Svečių iš Rusijos srautas ypač naudingas Lietuvai, nes jie dažniausiai atvyksta ne kelioms dienoms, bet savaitei, dviems. Lietuva juos vilioja sąlyginai nedidelėmis kainomis, geromis sąlygomis, patogiu susisiekimu oro ar žemyniniu transportu. Rusijos turistai atkreipia dėmesį į maloniai aptarnaujantį, rusiškai kalbantį personalą turizmo sferoje. Skatindami rusų turistus rinktis ne tik standartinius maršrutus, pristatysime naujus gastronominius maršrutus, taip pat Lietuvos regionų naujienas“, - atkreipia dėmesį Valstybinio turizmo departamento Atvykstamojo turizmo poskyrio vyr.specialistas Tomaš Jackevič, kuruojantis turizmo rinkodarą Rusijos rinkoje.
 
Į turizmo verslo misiją susirinkusius dalyvius pasveikins Valstybinio turizmo departamento, Lietuvos Respublikos ambasados Rusijos federacijoje atstovai. Apie naujas paslaugas bei turizmo maršrutus papasakos Palangos, Birštono, Druskininkų turizmo informacinių centrų specialistai.  Spa ir medicininio turizmo naujienomis pasidalins Lietuvos medicinos klasterio vadovas Gražvydas Morkus. 
 
Renginyje dalyvaus atstovai iš tokių Maskvos kelionių organizatorių ir agentūrų kaip „Hotelbook“, „Vedi Tur Elite“, „Vedi Tur Group“, „VAND VOYAGE“, MEDICA TOUR“, QUINTA TOUR, GALION TOURS ir kt., žurnalistai iš „Travel Vesti“, "Gazeta TTG Russia",  „V otpusk.ru“ ir kt.
 
Kontaktų mugės metu bus galimybė užmegzti tiesioginius verslo ryšius su Maskvos turizmo profesionalais.
 
Šiųmetę verslo misiją lydi 8-oji tarptautinė Medicinos ir Spa turizmo kontaktų mugė MedANTOR.

Turizmo verslo misija organizuojama lapkričio 15 d. LR ambasados Rusijoje Baltrušaičio namuose (adresas: Maskva, Povarskaja 24)

 
Šis renginys yra projekto „Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų (išteklių) pristatymas svarbioms atvykstamojo turizmo rinkoms“ dalis (Nr. 05.4.1-LVPA-V-812-01-0002)Renginį inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, jis įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. 
 
 
 
 

    Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.