Print »  

Baltarusiai domisi Lietuvos kurortais ir kaimo turizmu

2008-05-06 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

  Rytoj, gegužės 7 d., į Lietuvа atvyksta Baltarusijos Sporto ir turizmo ministerijos delegacija, vadovaujama Baltarusijos Sporto ir turizmo viceministro česlavo šulgos. Oficiali Baltarusijos delegacija dalyvaus Lietuvos ir Baltarusijos turizmo darbo grupės posėdyje, susitiks su Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos direktoriumi Alvičiu Lukoševičiumi, Palangos ir Birštono merais. Turizmo specialistai iš kaimyninės šalies lankysis Birštone, Palangoje, žemaitijos nacionaliniame parke.

 Vizito metu svečiai domėsis mūsų šalies kaimo turizmo tendencijomis ir perspektyvomis, Baržorų kaime Marijos Striaukienės kaimo turizmo sodyboje susitiks su Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidente Regina Sirusiene.

„šis vizitas labai svarbus Lietuvos turizmo plėtrai, ypač turint galvoje, kad bendradarbiaujama su kaimynais. Baltarusijos delegacijoje yra ir Minsko, ir Gardino atstovų, tad bus aptariamos ir pasienio regiono aktualijos,“- sako Valstybinio turizmo departamento direktorius A. Lukoševičius. Susitikimo metu bus tariamasi dėl galimybės pasirašyti Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo programos turizmo srityje priedа, kuriame numatoma bendro tarptautinio maršruto „Didžiosios Lietuvos Kunigaikštystės keliais“, bendrų vandens maršrutų Augustavo kanalu ir Nemunu parengimas, keitimaisis patirtimi diegiant Pasaulio turizmo organizacijos metodikа skaičiuojant turistų skaičių ir vertinant turizmo įtakа šalies ekonomikai, taip pat bus svarstoma galimybė atidaryti Baltarusijos turizmo informacijos centrа Druskininkuose.

 Pastaruoju. metu turistų srautas iš kaimyninės šalies auga. Statistikos departamento duomenimis, 2007 m. Lietuvos kolektyvinio apgyvendinimo įmonėse buvo apsistoję 56 755 turistai iš Baltarusijos, arba 51,3 proc. daugiau nei 2006 metais.

 

 Rūta Dirsienė

Atstovė ryšiams su visuomene

t. +(370 5) 210 87 22

 

Daugiau informacijos:

Lidija Bajarūnienė

Vyr. specialistė užsienio ryšiams

t. +(370 5) 210 87 24

+370 698 88608Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.