Print »  

Baltų tapatybės paieškoms suburtas tinklas driekiasi per Lietuvą ir Latvijos baltiškas žemes

2015-12-15

Asociacija ,,Baltų centras" Kultūros ministerijoje antradienį rengia seminarą ,,Tarptautinis/nacionalinis kultūros kelias ,,Baltų kelias": iššūkiai ir galimybės". Lietuvoje ir Latvijoje kuriama sistema - partnerių tinklas, jungiantis kultūros, turizmo bei verslo sritis, susijusias su baltų tapatybe.

,,Žinome Popiežiaus Jono Pauliaus II, Žydų kelią, Gintaro kelią, o kas mes patys tokie esame?" - retoriškai klausia projekto "Baltų kelias" vadovė, Šiaulių turizmo informacijos centro direktorė Rūta Stankuvienė.,,Baltų keliu" siekiama saugoti ir puoselėti, aktualizuoti baltų kultūros savastį, įvairaus pobūdžio kultūrinius veiksmus, procesus, veiklas, renginius. Tai priemonė, skatinanti kultūrinį turizmą: baltų kultūrinės aplinkos pažinimą, kraštovaizdį, praeities ir dabarties vaizduojamuosius ir scenos menus, istorinį baltų ir dabarties baltų (etninį) gyvenimo būdą, vertybes, tradicijas, įvykius, kūrybinių ir kultūrinių pokyčių procesus.

Organizatoriai formuoja partnerių tinklą Lietuvoje ir Latvijoje, susijusį ne tik su baltų kultūra, bet ir su turizmu, verslu - teikiamomis maitinimo, apgyvendinimo, laisvalaikio praleidimo, suvenyrų/lauktuvių ir kitomis veiklomis. Siekiama, kad keliaudami ,,Baltų kelio" maršrutais žmonės ne tik nauja sužinotų, kaip ir kuo gyveno baltai, bet ir turiningai praleistų laisvalaikį.

Į ,,Baltų centro" kvietimą prie projekto prisijungti atsiliepė visos šešiasdešimt Lietuvos savivaldybių ir Latvijos žemių, kuriose gyveno baltai, savivaldybės, muziejai, bibliotekos, kultūros centrai, mokslo ir tyrimų įstaigos, Lietuvos ir Latvijos ambasados.

Seminare pirmą kartą susitiks projekto partneriai, bus aptarta, kokie darbai nuveikti, apžvelgtos tolesnės perspektyvos.

Seminare dalyvaus kultūros ministras Šarūnas Birutis, Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Jurgita Kazlauskienė, asociacijos "Baltų centras" vadovė doc. dr. Regina Kvašytė, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Registro tvarkymo, viešųjų ryšių ir edukacijos skyriaus vedėjas, Europos Tarybos IDS dėl Kultūros kelių biuro pirmininkas Alfredas Jomantas, Projekto "Baltų kelias" vadovė Rūta Stankuvienė, projekto koordinatorius Darius Ramančionis ir kiti.Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.