Print »  

Birštone vyks Pasaulio moterų karšto oro balionų prieščempionatis „Birštono taurė 2015“

2015-07-01

Liepos 2–5 dienomis Birštonas taps oro balionų sostine: kurortas pakvies visus aktyvaus laisvalaikio mylėtojus. Čia vyks tradicinis oreivių čempionatas „Birštono taurė 2015“. Šių metų renginys yra išskirtinis – tai pasiruošimas 2016-aisiais metais Birštono kurorte vyksiančiam II FAI Pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatui. Vyks ne tik sportiniai skrydžiai, kuriuose dalyvauti gali ir visi norintys, iš anksto rezervavę sau vietas, pramogų užteks ir renginio žiūrovams.

Renginys „Birštono taurė 2015“ tradiciškai vyksta kas dvejus metus. Birštono kurorte daug metų puoselėjamos oreivių sporto tradicijos, o čempionatai vyksta nuo 1991–ųjų metų. Šiemet „Birštono taurė 2015“ čempionatas yra skirtas pasirengimui 2016–ųjų liepos 4–10 dienomis Birštone vyksiančiam Pasaulio moterų karšto oro balionų čempionatui. Prieščempionatyje „Birštono taurė 2015“ dalyvaus net 35 pilotai. Dauguma jų yra žymūs profesionalai lietuviai, dalyvaujantys čempionatuose Lietuvoje ir užsienyje. Organizatoriai džiaugiasi, kad į šį čempionatą atvyks svečiai iš Lenkijos, Latvijos, Ukrainos ir Rusijos.

Šių metų čempionatas yra tarsi repeticija prieš 2016-aisiais metais vyksiantį Pasaulio čempionatą. Birštonas dėl galimybės surengti čempionatą konkuravo su daugybe pasaulio miestų, o sprendimas čempionatą rengti Lietuvoje buvo priimtas atsižvelgiant į svarbius techninius dalykus.

Birštonas – ideali vieta rengti tokius čempionatus – nutolęs nuo oro uostų ir patogus skrydžiams landšaftas. Be to, rengiant karšto oro balionų varžybas, labai svarbu yra gauti žemių, kuriose jos prasideda ir baigiasi, savininkų sutikimus. Kitose valstybėse dėl to kyla daugybė problemų. Lietuvoje taip pat nėra jokių oro erdvės apribojimų, o tai sportininkams labai svarbi detalė.

Visą savaitgalį Birštono kurorto gyventojai ir svečiai galės mėgautis įspūdingais oro balionų vaizdais Birštono padangėje, apsilankyti oreiviškoje mugėje, žiūrėti filmus „Skrydis per Atlantą“ ir „Up!“ po atviru dangumi, dalyvauti akcijoje „Degančios rankos“ ir leisti dangaus žibintus.

Visi, norintys išbandyti skrydį virš Nemuno kilpų, kviečiami registruotis iš anksto. Skrydžių pakilimo vietas ir renginio foto galeriją galite sekti facebook paskyroje: https://www.facebook.com/oreiviu.audenis?fref=photo.Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.