Print »  

Birštono kurortas pasiruošęs priimti džiazuojančius turistus

2016-04-01

Balandžio 1-3 d. Birštono kurorte vyks seniausias Lietuvoje tarptautinis džiazo festivalis „Birštonas“. Kartą per du metus vykstantis festivalis tradiciškai sukviečia apie 3 tūkstančius džiazo klausytojų. 2016 m. kurortas gali priimti apie 2300 turistų, pavalgyti galima 20 maitinimo įstaigų. Palyginimui, 2014 m. festivalio metu kurortas siūlė 2000 apgyvendinimo vietų, veikė 15 maitinimo įstaigų.

2014 m. festivalio „Birštonas“ metu kurortas galėjo pasiūlyti beveik 2000 nakvynių vietų viešbučiuose, sanatorijose, svečių namuose, privataus sektoriaus apgyvendinimo vietose. Šiemet čia galės apsistoti apie 2300 turistų. Kurorte veikia 6 viešbučiai ir 3 svečių namai. Naujausi apgyvendinimo objektai: neseniai duris atvėręs viešbutis „Pušynė“ ir viešbučio statusą gavęs „Audenis“, poilsio namai vila „Klasika“, „Centro Spa“ apartamentai.

Pasitinkant 2016 m. džiazo festivalį „Birštonas“, kurorte veikia 20 maitinimo vietų. Per dvejus metus atsidarė 5 naujos maitinimo vietos: 2 restoranai, 2 užkandinės, 1 kepyklėlė-užkandinė. Festivalio metu veiks šios maitinimo vietos: „Banginuko vaišės“, viešbučio ,,Pušynė“ restoranas, renovuotas restoranas ,,Seklytėlė“, „Sušinė“, restoranas „Kurhauzas“, „Sonata“, „Audenis“, „Royal Spa Residence“, „Sofijos rezidencija“ ir kt.


„Paklausyti kokybiškos džiazo muzikos į festivalį „Birštonas“ kas dvejus metus atvyksta ne tik svečiai iš visos Lietuvos ar užsienio, bet ir kituose miestuose ar šalyse gyvenantys birštoniečiai. Džiaugiamės, kad ilgo ir nuoseklaus darbo dėka, galime priimti vis daugiau svečių apsigyventi bei pasiūlyti jiems kuo įvairiausių pramogų, pritaikytų pagal kiekvieno poreikį. Šiais metais Birštone galime pasiūlyti nemokamai aplankyti naujus sveikatinimo objektus atvirose erdvėse: mineralinio vandens garinimo paviljoną „Birutės vila“, Kneipo sodą, mineralinio vandens garinimo bokštą „Druskupis“. Taip pat siūlome ir pramogų rinkinius, kurie gali būti pritaikyti pagal individualius ar grupės žmonių poreikius“, – teigia Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė.

Per dvejus metus kurorte padaugėjo aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdų. Atnaujintas Birštono stadionas, jame gali sportuoti visų lengvosios atletikos šakų mėgėjai, stadione įrengti nauji lauko teniso kortai. Įmonė „Birštono turai“ siūlo naują dviračių nuomos punktą, ekskursijas, degustacinius turus pėsčiomis ir dviračiais, nuo gegužės mėnesio Birštono gatvėmis bus galima pasivėžinti segvėjais.

Viešoji įstaiga „Laisvalaikio terapija“ užsiima riedučių, paspirtukų, riedlenčių, longboard‘ų, BMX dviračių bei kitos aktyvaus laisvalaikio įrangos trumpalaike nuoma bei moko, kaip taisyklingai ja naudotis. Ši įstaiga teikia pramoginio šaudymo iš lanko bei mini golfo mokymo paslaugas, nuomoja inventorių, organizuoja varžybas ir turnyrus. 

Laisvalaikio organizatoriai „Čiulba ulba“ Birštone siūlo išbandyti įvairios tematikos pramogų rinkinius, pagal kiekvieno skonį ir norus: „Vytauto Didžiojo pėdsakais“, „Neišragauti dzūkų gardėsiai“, „Pažink Birštoną aktyviai“, „Ir mažiems, ir dideliems“ ir daugelį kitų. Pramogautojai gali iš anksto užsisakyti suplanuotas pramogas: edukacijas, strėliasvydžio žaidimą, temines ekskursijas, jodinėjimą žirgais, skrydžius oro balionais, mandala joga, meno terapijos užsiėmimus ir kitas pramogas.

Birštono policijos komisariatas taip pat ruošiasi džiazo festivaliui ir sieks užtikrinti, kad atvykę svečiai puikiai jaustųsi saugiausiame kurorte. Festivalio metu budės policijos pajėgos, bus kreipiamas didesnis dėmesys viešajai tvarkai, transporto srautų reguliavimui.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.