Print »  

„Būsime nekuklūs: šiemet tikimės sulaukti daugiau nei 2 mln. turistų“

2013-06-04

Kalendorinės vasaros pradžia neatsiejama nuo turizmo sezono Lietuvoje. Kokių ir kiek turistų šiemet sulauksime ir kа jiems pasiūlysime? 

Tikslinė Lietuvos atvykstamojo turizmo auditorija yra Europos šalys, daugiau nei 90 proc. į Lietuvą atvykstančių turistų yra europiečiai. Valstybinio turizmo departamento prognozėmis, atvykstamojo turizmo struktūra nesikeis –  pagrindinį atvykstamojo turizmo šalių penketuką ir toliau sudarys Baltarusija, Rusija, Lenkija, Vokietija ir Latvija.

„Džiaugiamės, kad šiais metais sparčiai auga turistų iš Norvegijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės skaičius. Taip pat didėja JAV, Japonijos, Kinijos turistų srautai. Stabilizavosi atvykstančių turistų srautai iš Lenkijos. Pagal optimistinę Valstybinio turizmo departamento prognozę, šiemet numatomas  8 proc. atvykstamojo turizmo augimas, t.y. turėtume viršyti 2 mln. turistų iš užsienio skaičių,“ – įžvalgomis dalijasi Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Pasak jos, liepos mėnesį prasidėsiantis Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai neabejotinai turės teigiamos įtakos konferenciniam turizmui. Ilgalaikis poveikis bendram atvykstamojo turizmo srautų augimui bus jaučiamas dar daugelį metų, nes pirmininkavimo pusmetis ženkliai prisidės prie mūsų šalies žinomumo didinimo, įvaizdžio ir prestižo gerinimo pasaulyje.

Remiantis statistika, kas antras užsienio turistas į Lietuvą atvyksta praleisti laisvalaikio, atostogų, beveik ketvirtadalis čia tvarko verslo ir profesinius reikalus. 17 proc. atvykstančiųjų Lietuvoje lanko draugus, gimines, o 3 proc. naudojasi SPA ir kitomis sveikatinimosi paslaugomis.

Pagal Lietuvos Turizmo informacijos centrų lankymo statistiką, daugiausia užsieniečių (92,5 tūkst.) užsuka į Vilniaus TIC‘а, kiek mažiau (apie 70 tūkst.) – į Šiaulių, Kauno, Klaipėdos. Apie 40 tūkst. užsienio svečių kasmet apsilanko ir Palangos, Neringos TIC‘uose, kuriuose teiraujasi apie išskirtinius turizmo objektus regione, renginius.

Valstybinis turizmo departamentas kartu su turizmo verslo, ypač Turizmo rūmų, atstovais aktyviai dalyvauja tarpinstitucinėse komisijose, sprendžiančiose įvairias turizmo verslo problemas , tokias kaip Lietuvos pasiekiamumas, vizų išdavimas, sienų kirtimas, ir teikia pasiūlymus bei siekia visokeriopo sаlygų atvykstantiems turistams gerinimo.Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.