Print »  

„Buy Lithuania 2014“ vienuoliktą kartą taps tarptautinio turizmo profesionalų sambūrio vieta

2014-01-20

Š.m. sausio 23 – 27 d. vyks jau vienuoliktoji tarptautinė turizmo profesionalų verslo misija „Buy Lithuania 2014“. Pirmąją renginio dieną į mūsų šalį atvyksiantys turizmo verslo atstovai iš užsienio dalyvaus kontaktų mugėje Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“, vėliau galės rinktis vieną iš trijų pažintinių turų po Lietuvą. Šios Valstybinio turizmo departamento (toliau VTD) organizuojamos verslo misijos tikslas – padėti Lietuvos turizmo verslo atstovams užmegzti naujų verslo kontaktų, pristatyti užsienio svečiams Lietuvoje teikiamų turizmo paslaugų naujoves, taip pat pristatyti Lietuvą kaip turizmui ypač patrauklią ir įdomią šalį.

„Buy Lithuania 2014“ kontaktų mugėje šiais metais planuojama sulaukti virš 100 turizmo verslo atstovų iš Lietuvos, kurie atstovaus daugiau nei 60 mūsų šalies turizmo sektoriaus įmonių, taip pat apie 80 kelionių operatorių iš Azerbaidžano, Baltarusijos, Belgijos, Danijos, Estijos, Ispanijos, Italijos, Izraelio, Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lenkijos, Norvegijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos, Ukrainos.

„Mūsų inicijuojamas kasmetinis tarptautinis turizmo profesionalų renginys „Buy Lithuania“ kasmet tampa vis populiaresnis – palyginus su 2013 m., šiemet jame sulauksime net trečdaliu daugiau dalyvių. Be to, net 80 proc. šių metų „Buy Lithuania“ dalyvių yra nauji turoperatoriai, dar nesiūlę kelionių į Lietuvą. Tikimės, kad pažintinių turų metu jie susipažins su mūsų šalimi kaip patrauklia turizmui vieta ir prisidės prie atvykstamojo turizmo srautų didinimo. Puiki platforma tam yra ir tuo pat metu, t.y. sausio 24 – 26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“ vyksianti jau antroji tarptautinė turizmo, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur 2014“, kurios šių metų šūkis - „Keliauti gali visi!“ – džiaugiasi VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

„Buy Lithuania 2014“ kontaktų mugės metu verslo misijos dalyviai iš Lietuvos bei užsienio individualiuose susitikimuose užmegs naujų kontaktų, vystys bendradarbiavimo idėjas, geriau susipažins su Lietuvos turizmo sektoriaus pasiūla bei užsienio partnerių poreikiais.

Pasibaigus kontaktų mugei, verslo misijos svečiai iš užsienio dalyvaus dviejų dienų pažintiniuose turuose po Lietuvą. Kelionės maršrutą jie galės rinktis iš trijų pasiūlytų temų: „SPA ir sveikatinimo turizmo galimybės Lietuvoje“, „Kultūrinis ir miestų turizmas“ arba „Miestų turizmas ir kulinarinis paveldas“.

Norintys plačiau susipažinti su SPA turizmo galimybėmis Lietuvoje, atvykusieji svečiai Birštone lankysis „Karališkoje rezidencijoje“, „Eglės sanatorijoje“, o Druskininkuose įvertins pagrindinius čia esančius SPA viešbučius, įskaitant „Grand Spa Lietuva“, taip pat vandens parką bei sniego areną.

Pasirinkę „Kultūrinio ir miestų turizmo“ temą, šio pažintinio turo dalyviai mūsų šalies paveldą bei jos istoriją geriau pažins apsilankę Vilniaus Gedimino pilyje, Valdovų rūmuose, Vilniaus universitete. Kaune dalyvių lauks smagus orientacinis žaidimas, kurio metu jie galės geriau susipažinti su miestu. Bus aplankytas ir Pažaislio vienuolynas su naujuoju kompleksu "Monte Pacis".

„Miestų turizmo ir kulinarinio paveldo“ pažintinio turo dalyvių laukia ekskursija po Vilniaus senamiestį, Valdovų rūmus, Vilniaus universitetą, Užupio respubliką, jie taip pat lankysis Vilniaus Katedros požemiuose, Petro ir Povilo bažnyčioje, Gintaro bei Lietuvos banko globojamame Pinigų muziejuose, vyks į Trakų pilį. Šį turą pasirinkę svečiai taip pat ragaus lietuviškos nacionalinės virtuvės patiekalų bei produktų, o Trakuose – ir tradicinių karaimų patiekalų.

„Buy Lithuania 2013“ verslo misiją inicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Renginys įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.