Print »  

Dėl UAB „Star Holidays“ turistų teisių

2014-04-22 , Atnaujinta 2014-07-14 00:00

(Atnaujinta 2014-07-14)

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos  informuoja, kad 2014 m. liepos 11 d. Lietuvos aukščiausiasis teismas priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį atsisakyti priimti kasacinį skundą (Dėl Lietuvos apeliacinio teismo 2014 m. balandžio 7 d. nutarties civilinėje byloje Nr. 2A-495/2014 (teisminio proceso Nr. 2-55-3-02430-2011-8)), byloje nenustatęs pagrindo kasacijai. ___________________________________________________________________________________________

(2014-04-22)

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (Departamentas) informuoja, kad 2014 m. balandžio 7 d. Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą civilinėje byloje pagal Departamento ieškinį atsakovui AAS „GJENSIDIGE BALTIC“ ir kt. (draudimo kompanija/ Gjensidige) dėl draudimo išmokos BUAB „Star Holidays“ turistams ir palūkanų priteisimo.

Primename, kad Departamentas, vadovaudamasis galiojusiais teisės aktais, 2011 m. balandžio 11 d. kreipėsi į draudimo kompaniją ir pateikė raštą – reikalavimą dėl draudimo išmokų mokėjimo turistams, sudariusiems turizmo paslaugų teikimo sutartis su UAB „Star Holidays“ draudimo kompanijos išduoto draudimo poliso galiojimo laikotarpiu. 2011 m. balandžio 18 d. Gjensidige informavo apie atsisakymą mokėti draudimo išmokas turistams.

Dėl tokio draudimo kompanijos atsisakymo Departamentas su ieškiniu kreipėsi į teismą. 2012 m. spalio 22 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė sprendimą Departamento ieškinį atmesti.

Siekdamas turistų teisių užtikrinimo, 2012 m. lapkričio mėn. Departamentas su apeliaciniu skundu kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą. Apeliacine tvarka buvo prašoma priteisti iš draudimo kompanijos 250 000 Lt sumą ir 5 proc. dydžio delspinigius, skaičiuojant nuo 2011-04-21 iki visiško atsiskaitymo dienos, ir įpareigoti draudimo kompaniją priteistas pinigines sumas išmokėti turistams ar jų nurodytiems asmenims.

2014 m. balandžio 7 d. Lietuvos apeliacinis teismas nutarė pirmosios instancijos (2012 m. spalio 22 d. Vilniaus apygardos) teismo priimtą sprendimą palikti nepakeistą. Nurodoma, kad nors anksčiau galiojęs teisinis reglamentavimas ir nustatė teisę į draudimo išmoką kelionių organizatoriaus turistams, sudariusiems turizmo paslaugų teikimo sutartis draudimo poliso galiojimo laikotarpiu, tačiau nėra teisinio pagrindo išvadai, jog kelionės sutarties sudarymo metu numatyta teisė į draudimo išmoką galima draudžiamiesiems įvykiams, atsiradusiems po draudimo sutarties galiojimo termino pabaigos. Draudžiamieji įvykiai - UAB „Star Holidays“ pažymėjimo panaikinimas, kelionių organizatoriaus nemokumas, nebevykdant įsipareigojimų turistams nuo 2010-09-23, bankroto bylos 2010-11-08 iškėlimas bei kelionių organizavimo paslaugų turistams nesuteikimas ir sumokėtų sumų negrąžinimas.

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerijos svetainėje bėgančia eilute teikiama rekomendacija  nevykti oro transportu į Šarm el Šeichą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) teikia informaciją apie naujas esmines Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (toliau – Turizmo įstatymas) nuostatas, kurios įsigalios nuo 2015-11-01 (Turizmo įstatymo 2, 4, 4-1, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223).

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.