Print »  

Dėl UAB „Star Holidays“ turistų teisių

2014-04-22 , Atnaujinta 2014-07-14 00:00

(Atnaujinta 2014-07-14)

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos  informuoja, kad 2014 m. liepos 11 d. Lietuvos aukščiausiasis teismas priėmė galutinę ir neskundžiamą nutartį atsisakyti priimti kasacinį skundą (Dėl Lietuvos apeliacinio teismo 2014 m. balandžio 7 d. nutarties civilinėje byloje Nr. 2A-495/2014 (teisminio proceso Nr. 2-55-3-02430-2011-8)), byloje nenustatęs pagrindo kasacijai. ___________________________________________________________________________________________

(2014-04-22)

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (Departamentas) informuoja, kad 2014 m. balandžio 7 d. Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą civilinėje byloje pagal Departamento ieškinį atsakovui AAS „GJENSIDIGE BALTIC“ ir kt. (draudimo kompanija/ Gjensidige) dėl draudimo išmokos BUAB „Star Holidays“ turistams ir palūkanų priteisimo.

Primename, kad Departamentas, vadovaudamasis galiojusiais teisės aktais, 2011 m. balandžio 11 d. kreipėsi į draudimo kompaniją ir pateikė raštą – reikalavimą dėl draudimo išmokų mokėjimo turistams, sudariusiems turizmo paslaugų teikimo sutartis su UAB „Star Holidays“ draudimo kompanijos išduoto draudimo poliso galiojimo laikotarpiu. 2011 m. balandžio 18 d. Gjensidige informavo apie atsisakymą mokėti draudimo išmokas turistams.

Dėl tokio draudimo kompanijos atsisakymo Departamentas su ieškiniu kreipėsi į teismą. 2012 m. spalio 22 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė sprendimą Departamento ieškinį atmesti.

Siekdamas turistų teisių užtikrinimo, 2012 m. lapkričio mėn. Departamentas su apeliaciniu skundu kreipėsi į aukštesnės instancijos teismą. Apeliacine tvarka buvo prašoma priteisti iš draudimo kompanijos 250 000 Lt sumą ir 5 proc. dydžio delspinigius, skaičiuojant nuo 2011-04-21 iki visiško atsiskaitymo dienos, ir įpareigoti draudimo kompaniją priteistas pinigines sumas išmokėti turistams ar jų nurodytiems asmenims.

2014 m. balandžio 7 d. Lietuvos apeliacinis teismas nutarė pirmosios instancijos (2012 m. spalio 22 d. Vilniaus apygardos) teismo priimtą sprendimą palikti nepakeistą. Nurodoma, kad nors anksčiau galiojęs teisinis reglamentavimas ir nustatė teisę į draudimo išmoką kelionių organizatoriaus turistams, sudariusiems turizmo paslaugų teikimo sutartis draudimo poliso galiojimo laikotarpiu, tačiau nėra teisinio pagrindo išvadai, jog kelionės sutarties sudarymo metu numatyta teisė į draudimo išmoką galima draudžiamiesiems įvykiams, atsiradusiems po draudimo sutarties galiojimo termino pabaigos. Draudžiamieji įvykiai - UAB „Star Holidays“ pažymėjimo panaikinimas, kelionių organizatoriaus nemokumas, nebevykdant įsipareigojimų turistams nuo 2010-09-23, bankroto bylos 2010-11-08 iškėlimas bei kelionių organizavimo paslaugų turistams nesuteikimas ir sumokėtų sumų negrąžinimas.

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.