Print »  

Didžiajame žygyje po Baltijos šalis – EDEN pripažinimа pelnę turizmo objektai

2012-10-16 , Atnaujinta 2013-07-15 16:34

įspūdingoms vasaros atostogoms ir kelionėms su šeima – ne Turkijos ar Ispanijos kurortai, o įdomiausi maršrutai po Lietuvos, Latvijos ir Estijos vietoves. šiandien startuoja Didysis žygis po Baltijos šalis” 2012 – kelionių projektas, kviečiantis aplankyti gražiausius istorinius, architektūrinius, gamtos objektus, muziejus trijose Baltijos šalyse...

įspūdingoms vasaros atostogoms ir kelionėms su šeima – ne Turkijos ar Ispanijos kurortai, o įdomiausi maršrutai po Lietuvos, Latvijos ir Estijos vietoves. šiandien startuoja Didysis žygis po Baltijos šalis” 2012 – kelionių projektas, kviečiantis aplankyti gražiausius istorinius, architektūrinius, gamtos objektus, muziejus trijose Baltijos šalyse. Visi 30 rekomenduojamų objektų šiais metais – „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“ (EDEN) apdovanojimų laimėtojai bei kandidatai, kuriuos spaudos konferencijos metu Neries regioniniame parke pristatė Lietuvos Valstybinio turizmo departamento vadovė Raimonda Balnienė, Estijos ambasadorius Lietuvoje Tiit Naber, Latvijos ambasados atstovė Jelena Markūne.

„Darosi madinga keliauti po savo kraštа ir aš tuo labai džiaugiuosi. Lankydamasi kitose šalyse, visada ieškau Lietuvos“, –  sakė konferencijoje dalyvavusi žurnalistė Edita Mildažytė, knygos „Pasimatymas su Lietuva“ autorė.

Rokiškio dvaras Lietuvoje, Anglos vėjo malūnų kalva Estijos saloje, Siguldos pilis Latvijoje – tai tik keletas „Didžiojo žygio“ traukos objektų ir EDEN lobių Baltijos šalyse, kurių unikalumа įvertino ir Europos turizmo specialistai.

Keturi mėnesiai ir 30 lankytinų vietų Baltijos šalyse: nuo įspūdingų dvarų, piliakalnių kompleksų iki unikalių muziejų ir gamtos objektų nacionaliniuose parkuose, rezervatuose. šeštа kartа rengiamo turistinio projekto „Didysis žygis po Baltijos šalis“ tikslas – populiarinti keliones po Baltijos šalis, padėti atrasti ir susipažinti su išskirtiniais turistiniais objektais visai greta namų ir kaimyninėse šalyse.

„žinome, kad Baltijos šalių gyventojai mėgsta keliauti ir jau yra išbandę ne vienа maršrutа tolimiausiuose kraštuose. Tačiau ar pakankamai pažįstame savo kraštа ir artimiausias kaimynes? Tikrai turime kа pamatyti, tikrai turime galimybių dar daug kа pažinti. Tа puikiausiai įrodo jau šeštus metus vyksiančio „Didžiojo žygio po Baltijos šalis“ dalyviai. Gausus nė vieno anksčiau vykusio žygio nepraleidusių veteranų skaičius leidžia tikėtis, kad ir šiais metais dalyviai patirs daug malonių įspūdžių“, – sakė Valstybinio turizmo departamento direktorė Raimonda Balnienė, pabrėžusi, kad kelionių projekte laukiami ir užsieniečiai.

Aplankę ir įsiamžinę žygio lankstinuke nurodytose lankytino objekto vietose projekto dalyviai gali tikėtis dovanų. Pagrindinio prizo laimėtojo lauks skrydis į pasirinktа šalį ir nakvynė dviems 4* viešbutyje. Kelionių projektas „Didysis žygis po Baltijos šalis“ 2012 tęsis iki pat rugpjūčio pabaigos. Visi jo dalyviai kviečiami registruotis interneto svetainėje www.greatbaltic.eu, artimiausiame turizmo informacijos centre pasiimti rekomenduojamų aplankyti vietovių trijose Baltijos šalyse knygelę ir leistis į žygį susiplanavus maršrutа. Bilietus į projekto objektus bus galima įsigyti perpus pigiau nei įprastai. Daugiausiai objektų ir lankytinų vietų aplankę dalyviai rugsėjo pradžioje bus apdovanoti.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.