Print »  

Didžiausiai Baltijos šalių turizmo verslo platformai – išskirtinis Izraelio dėmesys

2015-11-04 , Atnaujinta 2015-11-12 00:00

Puikios galimybės šeimų turizmui, neperkrauti turistų kurortai, aukšto lygio apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos, kultūrinių mažumų paveldo įvairovė ir aktyvus kultūrinis gyvenimas. Tokius Lietuvos kaip patrauklios turistinės šalies privalumus išskyrė praėjusią savaitę Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) organizuotos verslo misijos „Baltic Connecting 2015“ dalyviai. Tarp daugiau nei pusšimčio į Vilnių atvykusių turizmo profesionalų iš 20 užsienio šalių aktyviausiai buvo atstovaujamas Izraelis – Kontaktų mugėje dalyvavo net šeši šios šalies kelionių organizatoriai bei agentūros.

Užsimezgus sėkmingiems bendradarbiavimo kontaktams kelionių pasiūlymus į Lietuvą, Latviją ir Estiją gali pradėti teikti tokie išskirtinių kelionių turoperatoriai kaip „Elite Travel“, „Ofakim Travel & Tourism“, “Maoz Travel L.T.D.”, “Scanorama Travel & “Tourism“, „Ophir Tours“ ar „Eshet Tours“ iš Izraelio, savo kelionių paketus pristatantys kaip „XXI a. keliones“.
 

Užsienio turizmo profesionalams savo teikiamas paslaugas ir produktus Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO pristatė apie 80 mūsų šalies atvykstamojo turizmo organizatorių, SPA ir sveikatingumo paslaugų, apgyvendinimo paslaugų teikėjų, konferencijų ir renginių organizatorių, taip pat Vilniaus, Birštono, Druskininkų, Klaipėdos, Trakų turizmo informacijos centrai.

Po Kontaktų mugės dvi dienas trukusių pažintinių turų po Lietuvą metu užsienio kelionių operatoriai ypač palankiai įvertino SPA turą. Pavyzdžiui, Anykščių kurortą jie pavadino dar neatrasta vieta, turinčia puikias galimybes vystyti šeimų turizmą. Didžiausiais šio kurorto pliusais svečiai iš Rusijos bei Ukrainos įvardijo ramybę, negausius turistų srautus, poilsiui tinkamas erdves.

Pažintiniuose turuose dalyvavusiems skandinavams įspūdį paliko kultūrinis maršrutas. Turėję galimybę sudalyvauti modernios muzikos festivalio „Gaida“ baigiamajame koncerte Vilniaus Kongresų rūmuose jie stebėjosi jaunųjų Lietuvos kūrėjų gebėjimais, aukštu mūsų šalies kultūros lygiu, renginių įvairove.

Atradimu turų dalyviams tapo ir pažintis su karaimų kulinariniu paveldu Trakuose. Užsieniečiai pastebėjo, kad Lietuva gali didžiuotis aktyviomis kultūrinėmis mažumomis, praturtinančiomis visuomenę savo papročiais, tradicijomis.

Tiek kultūrinį-miestų turizmo, tiek aktyvųjį-SPA-kultūrinį maršrutą pasirinkę „Baltic Connecting 2015“ dalyviai viešėjo unikaliame sveikatingumo komplekse „Monte Pacis“ Pažaislio vienuolyne – čia teikiamas apgyvendinimo ir maitinimo paslaugas jie įvertino kaip labai aukšto lygio ir išskirtines.

Verslo misija „Baltic Connecting 2015“ yra didžiausias ir reikšmingiausias visų trijų Baltijos šalių turizmo profesionalų renginys, skirtas pritraukti naujų turizmo verslo kontaktų, populiarinti turizmo paslaugas. Šiemet jis buvo surengtas devintą kartą. Glaudus visų trijų Baltijos šalių bendradarbiavimas turizmo srityje įgyvendinant strategiją „Atostogos: trys viename“ atveria platesnes galimybes formuojant Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaip palankių turizmui krypčių įvaizdį, skatinant atvykstamąjį turizmą į Pabaltįjį iš potencialių rinkų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.