Print »  

„Didžiojo žygio po Baltijos šalis“ lyderiai – lietuviai

2012-07-11 , Atnaujinta 2013-07-15 16:34


Lietuviai aktyviausiai dalyvauja „Didžiajame žygyje po Baltijos šalis 2012“. žaidime, prasidėjusiame gegužės 1 d. ir kviečiančiame aplankyti įdomiausius trijų Baltijos valstybių objektus, jau užsiregistravo apie 1300 dalyvių iš visų trijų Baltijos valstybių.

Lietuviai aktyviausiai dalyvauja „Didžiajame žygyje po Baltijos šalis 2012“. žaidime, prasidėjusiame gegužės 1 d. ir kviečiančiame aplankyti įdomiausius trijų Baltijos valstybių objektus, jau užsiregistravo apie 1300 dalyvių iš visų trijų Baltijos valstybių.

Pirmajame dešimtuke karaliauja lietuviai, užimantys dvi pirmаsias, taip pat šeštаjа ir dešimtаjа vietas. Vienintelė dešimtuke esanti estė džiaugiasi trečiаja vieta, o likę penki „dešimtukininkai“ – latviai. Nemažai žygio dalyvių nusiteikę azartiškai, nes aplankę daugiausiai objektų pretenduoja laimėti  įspūdingų prizų. Pagrindinio žygio laimėtojo laukia skrydžių kompanijos „Estonian Air“ ir kelionių agentūros „Saitas“ dovanotas skrydis dviems į pasirinktа Europos miestа su nakvyne 4-ių žvaigždučių viešbutyje. Kitų aktyvių žygeivių laukia 15 kelionių po Lietuvа, Latvijа ar Estijа su transportu, nakvyne ir pramogom, kitos dovanos.

Iš siunčiamų nuotraukų aišku, kad žygio po Baltijos šalis dalyviams įdomūs tiek gamtiniai paminklai ar parkai, tiek istorinės vietovės ar kultūriniai objektai. Latvijoje daugiausia žygio dalyvių sulaukia apžvalgos bokštas Dzintarų (Dzintari) miško parke, o Estijoje žygeiviams patraukliausiai atrodo Teatro namai Tartu žaislų muziejuje.

Lietuvoje daugiausia populiarumo sulaukė karstinė įgriuva Karvės ola. „Karvės ola ir šiaip yra bene populiariausias Biržų regioninio parko lankytinas objektas, tačiau prasidėjus Baltijos žygiui, lankytojų skaičius smarkiai išaugo. Apie šį objektа sužinojo daugiau žmonių, o vykstantis konkursas paskatino daugiau žmonių karstinę įgriuvа aplankyti dar šiа vasarа, – pasakojo Biržų regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas. – Mūsų parko darbuotojai atkreipė dėmesį, kad prie įgriuvos kartais net susidaro laukiančiųjų eilė. Tokio populiarumo Karvės ola sulaukia, manau, dėl to, kad tai yra nemokamas, visа parа atidarytas objektas, be to, ši įgriuva yra išskirtinė ir labai įspūdinga, sakyčiau, savotiškai nežemiška.“

žygio konkurse šiuo metu lyderiaujantis pensininkas iš Didžiosios Riešės (Vilniaus r.) Henrikas Martuzevičius su dukra Birute jau aplankė visus 30 didžiojo žygio objektų. Prieš savaitę keliautojas baigė žygį – grįždamas iš Estijos, kur labiausiai žavėjosi salomis bei visuotine tvarka, stabtelėjo Rokiškio dvare. „Keliones, žinoma, pradėjome Lietuvoje. Maloniausia lankytis šalies regioniniuose parkuose: jie sparčiai keičiasi, moderniai atnaujinamos ekspozicijos, įdomiai pateikiama informacija, gražėja pastatai ir aplinka. Džiugu matyti šiuos pokyčius. Nors esu pakankamai gerai išmaišęs visas Baltijos šalis ir žygyje dalyvauju ne pirmа kartа, šįmet pamačiau daug naujovių. Visur kuriama, statoma, gražinamą, – sakė kelionių mėgėjas.

įpusėjęs „Didysis žygis po Baltijos šalis 2012“ kviečia aplankyti įdomiausius trijų Baltijos valstybių objektus ir savo kelionių „kataloge“ pateikia net 30 idėjų ilgesniems vasaros savaitgaliams ir atostogoms. Visi šių metų objektai – „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“ (EDEN) apdovanojimų laimėtojai bei kandidatai, todėl žygeiviams tikrai yra į kа paganyti akis, be to, keliauti skatina ir puikūs prizai. į juos gali pretenduoti visi dalyviai, atsiuntę nuotraukas iš aplankytų objektų.

Kelionių projektas „Didysis žygis po Baltijos šalis 2012“, organizuojamas Valstybinio turizmo departamento kartu su Latvijos ir Estijos turizmo plėtros agentūromis, tęsis dar beveik du mėnesius – iki rugpjūčio pabaigos. Visi norintys jame dalyvauti kviečiami registruotis interneto svetainėje www.greatbaltic.eu ir bet kuriame turizmo informacijos centre pasiimti informacinę Baltijos žygio knygelę. Tada belieka susiplanuoti maršrutа ir leistis į smagų vasaros žygį.

 

Daugiau informacijos:

Ieva Druktenė

Projekto „Didysis žygis po Baltijos šalis 2012“ vadovė

Valstybinis turizmo departamentas

Tel. 8 706 64984

i.druktene@tourism.ltTuristai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.