Print »  

E. Gustas: „Lietuva pretenduoja vadovauti Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos Europos regiono komitetui“

2015-09-11

Ministro Pirmininko sudaryta vyriausybinė delegacija, kuriai vadovauja ūkio ministras Evaldas Gustas, atstovaus Lietuvai rugsėjo 13–17 d. Medeljine (Kolumbijos Respublika) vyksiančioje 21-ojoje Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Generalinėje Asamblėjoje. Ūkio ministras renginyje pristatys Lietuvos kandidatūrą į vykdomuosius PTO organus, drauge su PTO įgyvendinamo Virtualaus pasaulinio gintaro kelio maršruto projektą, dalyvaus diskusijose, susitiks su PTO ir pasaulio šalių turizmo sektoriaus vadovais. Asamblėjoje dalyvaus daugiau nei 800 narių, tarp kurių PTO nariai, privataus ir mokslo sektoriaus atstovai.

„Šiemet Lietuva pateikė savo kandidatūras būti PTO Europos regiono komisijos vicepirmininke ir atstovauti Europai PTO Darniojo turizmo komitete, kuriame stebėtojo teises turi nuo 2014 m., – sako ūkio ministras E. Gustas. – Tačiau bene svarbiausias mūsų tikslas – pristatyti Lietuvos, kaip galimos 60-ojo PTO Europos regiono komisijos posėdžio organizatorės, kandidatūrą, laimėti rinkimus ir taip kitais metais sukviesti visas Europos šalis į Lietuvą. Turėtume unikalią galimybę su kitomis Europos šalimis pasidalinti savo pasiekimais ir turizmo galimybėmis. Toks renginys turės didelę įtaką šalies turizmo plėtrai ir konkurencingumui, skatins verslo turizmo, kuris teikia daugiausiai pajamų, plėtrą.“

 

Pasak ūkio ministro, vidutiniškai per vieną dieną verslo turistas Lietuvoje išleidžia 300 EUR ir vidutiniškai praleidžia 2,5 dienos. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, verslo turistai (iš užsienio) per 2014 m. išleido 195 mln. Eur, per 2013 m. – 169 mln. Eur.

 

PTO Europos regiono komisijos posėdis, į kurį kviečiami PTO šalių narių turizmo ministrai, nacionalinių turizmo administracijų vadovai, rengiamas kartą per metus. Susiklosčiusi tradicija, kad kitą dieną po posėdžio organizuojamas tarptautinis seminaras aktualia turizmo tema, jame dalyvauja apie 200 žmonių.

 

Lietuvos delegacija per vyksiančią Generalinę Asamblėją balsuos renkant PTO Vykdomosios tarybos ir komitetų narius, dalyvaus kituose Generalinės Asamblėjos metu organizuojamuose turizmo renginiuose: aukščiausiojo lygio PTO ir Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos forume, skirtame turizmo ir oro transporto plėtrai, diskusijose dėl turistų ir turizmo paslaugų teikėjų apsaugos, o tai šiuo metu itin aktualu Lietuvai.

 

Generalinė Asamblėja yra aukščiausias PTO organas, rengiamas kartą per dvejus metus ir svarstantis svarbiausius organizacijos klausimus. Ši Generalinė Asamblėja organizuojama dinamiškiausiu pasaulio turizmui laiku, kai jau penkerius metus iš eilės fiksuojamas spartus sektoriaus augimas. 2014 m. tarptautinis turizmas pasiekė naujus rekordus: pasaulyje keliavo 1,133 milijardo turistų, jie 1,5 trilijono JAV dolerių įnašu prisidėjo prie eksporto.

                                                                            

PTO – tarpvyriausybinio pobūdžio tarptautinė organizacija, įsteigta 1970 m., pertvarkius Tarptautinę oficialių turizmo organizacijų sąjungą. 2003 m. PTO reorganizuota į Jungtinių Tautų specializuotąją agentūrą. Svarbiausias PTO tikslas – turizmo skatinimas, rūpinantis ekonomine plėtra, atsakingo, darnaus ir visiems prieinamo turizmo populiarinimas, pagarba tarpusavio supratimui, žmogaus teisėms ir laisvėms. PTO vienija 162 tikruosius, per 400 prisijungusiųjų ir 7 asocijuotuosius narius. Lietuva PTO narė yra nuo 2003 m.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.