Print »  

E. Gustas: Lietuva turi aktyviau dalyvauti pasaulio turizmo gyvenime ir kelti turizmo specialistų kvalifikaciją

2015-09-21

Ūkio ministras Evaldas Gustas, su darbo vizitu lankydamasis Junginių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Generalinėje Asamblėjoje Medeljine (Kolumbijos Respublikoje), dalyvavo diskusijose apie turizmo įtaką šalies ekonomikai ir pasirašė susitarimą dėl mokymų organizavimo Lietuvos turizmo specialistams.

„Dalyvavimas PTO Generalinėje Asamblėjoje ir diskusijose drauge su Indonezijos, Pakistano, Kongo, Ganos, Bahamų, Vokietijos, kt. šalių turizmo ministrais suteikia galimybę ne tik parodyti, kaip formuojama Lietuvos turizmo politika, akcentuoti turizmo svarbą, bet ir visam pasauliui pristatyti mūsų šalies turizmo potencialą“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

PTO delegatai priėmė Konvenciją dėl turistų ir kelionių agentūrų apsaugos. „Šis dokumentas itin svarbus visam pasauliui, nes niekas nėra apsaugotas nuo galimų kelionių organizatorių bankrotų, – teigia E. Gustas. Todėl PTO kviečia visus – ir turistus, ir kelionių organizatorius – būti atsakingus parduodant ir perkant keliones, laikytis sąžiningo verslo principų.“

Ūkio ministras taip pat dalyvavo Lietuvos delegacijos susitikime su PTO vadovais. PTO generalinis sekretorius Talebas Rifai išskyrė Lietuvą, kaip vieną iš aktyviausių šalių Europos regione, atstovaujančią PTO ir kitoms Baltijos šalims. PTO vadovas pasveikino Lietuvą, išrinktą PTO Europos regiono vicepirmininke ketverių metų laikotarpiui, ir pabrėžė tikintis, kad dirbant išvien Europa taps lyderiaujančiu PTO regionu.

Susitikimo metu buvo pasirašytas PTO ir Ūkio ministerijos susitarimas dėl mokymų Lietuvos turizmo specialistams organizavimo šių metų lapkričio mėnesį Lietuvoje. PTO pažadėjo skirti geriausius lektorius, kurie tris dienas dalinsis sukaupta patirtimi ir į praktinius užsiėmimus kvies Lietuvos savivaldybių, turizmo informacijos centrų, turizmo specialistus rengiančių mokymo įstaigų atstovus.  

„Įgijome puikią galimybę neišvykdami iš Lietuvos pakelti kvalifikaciją, – pažymi E. Gustas. – Lietuvai tampant aktyvia pasaulio turizmo visuomenės dalyve, svarbu sekti naujausius įvykius, turizme naudoti inovatyvias technologijas, mokytis šiuolaikiškai planuoti ir prisistatyti pasauliui.“  

Ūkio ministras perdavė kvietimą PTO generaliniam sekretoriui T. Rifai apsilankyti sausio mėn. vyksiančioje Turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“.

59-ajame PTO Europos komisijos posėdyje, vykusiame Medeljine (Kolumbijos Respublika),  Europos šalys išrinko Lietuvą drauge su Šveicarija ir Juodkalnija vadovauti PTO Europos komisijai. Kadencijos trukmė – 4 metai. Lietuva taip pat iškovojo teisę 2016 m. Vilniuje organizuoti PTO Europos komisijos 60-ąjį posėdį.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.