Print »  

E. Gustas: Lietuva turi aktyviau dalyvauti pasaulio turizmo gyvenime ir kelti turizmo specialistų kvalifikaciją

2015-09-21

Ūkio ministras Evaldas Gustas, su darbo vizitu lankydamasis Junginių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Generalinėje Asamblėjoje Medeljine (Kolumbijos Respublikoje), dalyvavo diskusijose apie turizmo įtaką šalies ekonomikai ir pasirašė susitarimą dėl mokymų organizavimo Lietuvos turizmo specialistams.

„Dalyvavimas PTO Generalinėje Asamblėjoje ir diskusijose drauge su Indonezijos, Pakistano, Kongo, Ganos, Bahamų, Vokietijos, kt. šalių turizmo ministrais suteikia galimybę ne tik parodyti, kaip formuojama Lietuvos turizmo politika, akcentuoti turizmo svarbą, bet ir visam pasauliui pristatyti mūsų šalies turizmo potencialą“, – sako ūkio ministras Evaldas Gustas.

PTO delegatai priėmė Konvenciją dėl turistų ir kelionių agentūrų apsaugos. „Šis dokumentas itin svarbus visam pasauliui, nes niekas nėra apsaugotas nuo galimų kelionių organizatorių bankrotų, – teigia E. Gustas. Todėl PTO kviečia visus – ir turistus, ir kelionių organizatorius – būti atsakingus parduodant ir perkant keliones, laikytis sąžiningo verslo principų.“

Ūkio ministras taip pat dalyvavo Lietuvos delegacijos susitikime su PTO vadovais. PTO generalinis sekretorius Talebas Rifai išskyrė Lietuvą, kaip vieną iš aktyviausių šalių Europos regione, atstovaujančią PTO ir kitoms Baltijos šalims. PTO vadovas pasveikino Lietuvą, išrinktą PTO Europos regiono vicepirmininke ketverių metų laikotarpiui, ir pabrėžė tikintis, kad dirbant išvien Europa taps lyderiaujančiu PTO regionu.

Susitikimo metu buvo pasirašytas PTO ir Ūkio ministerijos susitarimas dėl mokymų Lietuvos turizmo specialistams organizavimo šių metų lapkričio mėnesį Lietuvoje. PTO pažadėjo skirti geriausius lektorius, kurie tris dienas dalinsis sukaupta patirtimi ir į praktinius užsiėmimus kvies Lietuvos savivaldybių, turizmo informacijos centrų, turizmo specialistus rengiančių mokymo įstaigų atstovus.  

„Įgijome puikią galimybę neišvykdami iš Lietuvos pakelti kvalifikaciją, – pažymi E. Gustas. – Lietuvai tampant aktyvia pasaulio turizmo visuomenės dalyve, svarbu sekti naujausius įvykius, turizme naudoti inovatyvias technologijas, mokytis šiuolaikiškai planuoti ir prisistatyti pasauliui.“  

Ūkio ministras perdavė kvietimą PTO generaliniam sekretoriui T. Rifai apsilankyti sausio mėn. vyksiančioje Turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur“.

59-ajame PTO Europos komisijos posėdyje, vykusiame Medeljine (Kolumbijos Respublika),  Europos šalys išrinko Lietuvą drauge su Šveicarija ir Juodkalnija vadovauti PTO Europos komisijai. Kadencijos trukmė – 4 metai. Lietuva taip pat iškovojo teisę 2016 m. Vilniuje organizuoti PTO Europos komisijos 60-ąjį posėdį.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.