Print »  

Elegantiškasis Burbiškių dvaras: Lietuvos perlas, užburiantis savo autentika

2018-03-09 , Atnaujinta 2018-03-13 00:00

Garsiausi Lietuvos keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius, TV3 laidos „Aplink Lietuvą“ vedėjai jau šį šeštadienį aplankys tradicinių amatų centrą Antazavės dvare, Šlyninkos vandens malūną, o ilgą dieną baigs Burbiškio dvare.

 

 

 Tradicinio Zarasų krašto amatų centro tikslas – skatinti ūkio produktų kūrimą, puoselėti lietuvių tautines bei kultūrines tradicijas. Centre įkurtos medžio drožybos, keramikos dirbtuvės. Šis amatų centras yra atviras žmonėms, kiekvienas gali lankyti edukacinius užsiėmimus. „Labai gera aura. Jaučiasi, kad žmonės čia susirinkę ne per prievartą. Tai jų gyvenimo būdas, laisvalaikis“, – amatų centre dirbantiems žmonėms komplimentų negailės V. Radzevičius.

Centro medžio drožėjas M. Starkų mokys gaminti šaukštą. Tai bus pirmas kartas, jai keliautojas mokysis gaminti šį valgymo įrankį. „Puikus užsiėmimas“, – laisvalaikio leidimo būdą girs M. Starkus. Keliautojai kartu su istorijos mokslų daktare Neringa Dambrauskaite nepraleis progos apsilankyti ir Zarasų apžvalgos rate ir apžiūrėti aplink esančius miškus, kalnus, ežerus.

Pasižvalgę po Zarasus iš paukščio skrydžio, kompanija sės į automobilį ir vyks į Šlyninkos vandens malūną. Net 300 metų veikiantis technikos paveldo statinyje su autentiška įranga papirko jame dirbančiu personalu. V. Radzevičius ne tik apžiūrėjo malūno valdas, bet ir kepė lietuvišką ruginę duoną, senovinius blynus. Būtent tokius blynus prieš 100 metų kepdavo mūsų senoliai. M. Starkui didžiausią įspūdį paliko malūnininkas Stasys Sutkauskis. Žmogus, su subtiliu humoro jausmu ir neblėstančia šypsena. Laidos metu jis papasakos, kaip senais laikais buvo statomas Šlyninkos malūnas ir apie tai, kaip dirbdavo malūnininkai.

TV3 laidos vedėjai nepraleis progos aplankyti ir gamtos paveldo objekto – Krokulės šaltinio. Ši vieta ypač mėgstama turistų, norinčių pasimėgauti ramybe, pabūti su savo mintimis, savimi. „Kaip ir tikėjomės, tai buvo ta vieta, kur galėjome ramiai pasėdėti. Šildė saulė, niekur neskubėjome. Mūsų laukė paskutinis tikslas – Burbiškio dvaras“, – sakė M. Starkus.

Burbiškio dvare „Aplink Lietuvą“ keliautojus pasitiko dvaro valdytoja Rūta Peteržikaitė. Ji aprodė dvaro kambarius. Sovietmečiu šiame dvare buvo mokykla, todėl grindys buvo uždengtos linoleumu. Šis dvaras yra XIX a. architektūros paminklas, neoklasicizmo epochos perlas, užburiantis subtilumu ir elegancija. Laidos žiūrovai galės išvysti 160 metų senumo piešinius ant lubų, kuriuos dvaro valdytojams pavyko atidengti. „Šiame dvare yra puikus interjeras, daug autentikos: sienų tapyba, popieriniai tapetai“, – dvarą girs istorijos mokslų daktarė N. Damdrauskaitė.

„Mes keliaujame po Lietuvą, matome dvarus. Didžioji dalis dvarų yra atstatoma. Sovietinis laikotarpis, karai beveik viską sunaikino ir to palikimo nėra gausu. Tačiau Burbiškių dvare galima rasti daug autentiškų detalių. Todėl buvo ypatingai smalsu atvykti ir pasižiūrėti šį dvarą“, – kalbės M. Starkus.

 
Laida „Aplink Lietuvą“ šeštadieniais, 10 val., per TV3!
 

Laida „Aplink Lietuvą“ finansuojama pagal 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų.

 
 


Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.