Print »  

Europos dienai – šventė Europos geografiniame centre

2008-04-29 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

 

Europos dienai – šventė Europos geografiniame centre

 

Kaip ir kasmet, šiemet gegužės 9-аjа Lietuva minės Europos dienа. šiai progai skirti renginiai prasidės 12 val. Vilniuje, prie Baltojo tilto. Valstybinio turizmo departamento prie ūkio ministerijos iniciatyva 15 val. šventė persikels į Europos geografinį centrą vietа, kurioje stovi paminklas, įprasminantis Lietuvos istorines sаsajas su Europa. čia svečius pasitiks Krašto apsaugos ministerijos Garbės sargybos kuopos pučiamųjų orkestras, koncertuos Vilniaus rajono moksleivių kolektyvai. Minėjimа vainikuos 25 kg tortas, iškeptas specialiai šiai progai ir puoštas Lietuvos ir Europos Sаjungos vėliavomis. Skanėstа Europos dienai dovanoja viešbutis „Radisson SAS.“

 

Valstybinis turizmo departamentas, atsižvelgdamas į Pasaulio turizmo organizacijos rekomendacijas, šiemet Europos dienа kviečia minėti ragindamas paskelbti iššūkį klimato kaitai, saugoti gamtа, kultūros ir istorijos paveldа. šiais metais daugelis Lietuvoje vyksiančių Europos dienai skirtų renginių turės jungiamаjа grandį – ekologinis plaustas „Bliuškis“ aplankys daugelį miestų. Pradėjęs kelionę prie Baltojo tilto Vilniuje, plaustas Nerimi, Nemunu ir Kuršių mariomis plauks iki pat Nidos, aplankydamas daugiau nei dešimt pakrantės miestų ir miestelių. Prieplaukoje, iš kurios išplauks „Bliuškis“, Turizmo departamentas specialiame stende pristatys PHARE projekto „Nemuno turistinės trasos pilotinis infrastruktūros išvystymas“ rezultatus - Nemuno mobiliаsias prieplaukas.

 

šiandien Europos diena yra tapusi Europos simboliu. Šios šventės minėjimo tikslas – skatinti domėjimаsi Europos reikalais, supažindinti jaunimа su ES valstybėmis narėmis, Europos vienijimosi istorija ir svarbiausiais ateities darbais – kova su klimato kaita, Lisabonos sutarties ratifikavimu bei jos nuostatų įgyvendinimu.

 

 

Daugiau informacijos:

Lidija Bajarūnienė

Vyr. specialistė užsienio ryšiams

t. +(370 5) 210 87 24Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.