Print »  

Festivalis „Permainų muzika“ kviečia išsklaidyti rudeninę melancholiją

2013-09-19

Rugsėjo 19 – spalio 4 d. Klaipėdos koncertų salė pakvies į IX-ąjį šiuolaikinės muzikos festivalį „Permainų muzika“. Šešiais koncertais, kuriuose pasirodys ne tik Lietuvos, bet ir iš už Atlanto atvykę atlikėjai, pradedamas naujasis uostamiesčio šiuolaikinės muzikos sezonas.

„Labai laukiame ne tik klaipėdiečių, bet ir muzikos mylėtojų iš kitų miestų. Kviesime pakeliauti įdomiausiais šiuolaikinės muzikos maršrutais, intriguojančiais drąsiais ir netikėtais skambesiais. Reikšmingą dėmesį skirsime lietuvių muzikos asmenybėms, taip pat pakviesime į artimesnę pažintį su tolimų šalių kūrėjais bei atlikėjais. Koncertuose skambės JAV, Kanados, Argentinos, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Estijos kompozitorių kūriniai. Inspiruojančios ir nuolat kintančios muzikos ekspresas tikrai išsklaidys rudenišką melancholiją ir atgaivins mintis”, – užtikrino Loreta Narvilaitė, Klaipėdos koncertų salės pavaduotoja kultūrinei veiklai.

Rugsėjo 19 d., festivalio atidarymo koncerte „Amerikos muzika: patikti ir šokiruoti”, Klaipėdos kameriniam orkestrui diriguos amerikietis Nealas Stulbergas. Dirigentas, pelnęs tarptautinį pripažinimą už klasikos ir šiuolaikinių kompozitorių kūrinių interpretacijas, Permainų muzikoje” atvers savo šalies muzikos pasaulį. Koncerte skambės Lou Harrisono, Aarono Coplando, Davido S. Lefkowitziaus ir kitų garsių kompozitorių kūriniai. Tai vienas laukiamiausių koncertų. N. Stulbergas mūsų festivalyje pasirodys pirmą kartą, tuo tarpu su daugeliu kitų muzikų palaikome glaudžius ryšius ir kviečiame atvykti dar kartą”, – pasakojo L. Narvilaitė.

Vienas labiausiai intriguojančių festivalio koncertų – Kanados saksofonų kvarteto Quasar” pasirodymas. Šie atlikėjai dažniausiai groja tik jiems specialiai sukurtus kūrinius, pasižyminčius energija, nepaprastomis techninėmis savybėmis ir netikėtomis improvizacijomis. „Prieš 8 metus ši grupė pas mus surengė įsimintiną koncertą, kuriame grojo net vargonų vamzdžiais. Šį kartą jie tyrinės pačias giliausias saksofonų garsų gelmes. Tai žmonės, nuolat kupini naujų idėjų, gebantys atlikti įvairiausią muziką – nuo instrumentinės, iki gyvosios elektroninės, teatrališkai išraiškingos muzikos“, – teigė festivalio organizatorė.

 Tarptautinę muzikos dieną, spalio 1-ąją, organizatoriai pakvies į nemokamą koncertą „Garsų traukiniai“, kuris numatytas netradicinėje erdvėje – Klaipėdos geležinkelio stotyje. Styginių kvartetas „Chordos“ pagrieš žymiąją S. Reicho kompoziciją „Skirtingi traukiniai“, kurioje šalia gyvo kvarteto grojimo iš įrašo skamba žmonių balsai, traukinių garsai. Ši kompozicija yra pelniusi „Grammy“ apdovanojimą kaip geriausias šiuolaikinės muzikos kūrinys.

Festivalio uždarymas skirtas pristatyti talentingiems lietuvių menininkams: kompozitorei Ramintai Šerkšnytei (skambės net 3 jos kūriniai), bei saksofonininkui Liudui Mockūnui.  Garsiausi Lietuvos muzikai – pianistas Petras Geniušas, smuikininkė Ingrida Armonaitė, maestro Juozas Domarkas pasirodys Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro  koncerte. Su šiuo kolektyvu taip pat solo gros itin savito braižo amerikiečių kilmės dabar Šveicarijoje reziduojantis vokiečių trombonininkas Mike‘as Svoboda. Jis Klaipėdos koncertų salėje pasirodys jau trečią kartą.

Valstybinio turizmo departamento vadovė Raimonda Balnienė primena, kad ruduo – naujais kultūriniais renginiais ir šventėmis gausaus sezono pradžia. „Dėl naujų potyrių verta nukeliauti ir ne vieną dešimtį kilometrų, o įdomių ir originalių kultūrinių renginių gausu ne tik sostinėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose“, – įsitikinusi R.Balnienė.Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.