Print »  

„Gintaro kelio“ nariai brandina idėją kurti klasterį

2014-09-10

Jungtinių tautų Pasaulinės turizmo organizacijos palaikomas Pasaulinis gintaro kelias žengia į naują etapą Lietuvoje - brandinama idėja kurti „Gintaro kelio“ klasterį. 2014 rugsėjo 9 d. Vilniuje įvyko Valstybinio turizmo departamento kartu su „Versli Lietuva“ organizuotas seminaras „Gintaro kelio“ klasteris Lietuvoje. Galimybės ir perspektyvos“. Seminare aptarta klasterio nauda ir potencialas Lietuvos turizmui.

„Plėtojant „Gintaro kelio“ idėją Lietuvoje nuveiktas didelis įdarbis. Lietuviškoje gintaro kelio atkarpoje šiandien dalyvauja 100 įvairių įmonių ir organizacijų - lietuviškų gintarinių salelių. Naujų gintaro turistinių produktų kūrimui, verslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimui brandinama idėja kurti „Gintaro kelio“ klasterį. Tikiu, kad tai padėtų garsinti Lietuvos, kaip šalies, kurioje prasideda gintaro kelias, vardą, pritrauktų daugiau tiek artimų, tiek tolimesnių kultūrų turistų atvykti į Lietuvą,“ - sako Valstybinio turizmo departamento direktorė, Pasaulinio gintaro kelio komiteto pirmininkė dr. Raimonda Balnienė.

 

Šį pavasarį startavo novatoriška „Gintaro kelio“ svetainė www.worldamberroad.travel, kurioje lietuviškoji „Gintaro kelio“ atkarpa aprašyta lietuvių, anglų, rusų kalbomis. Valstybinio turizmo departamento svetainė skirta turistams, siekiantiems paįvairinti savo kelionę Lietuvoje gintariniais įspūdžiais. Įvairios Lietuvos  įmonės ir organizacijos čia pristato veiklą ar produktus, susijusius su kultūriniu ir aktyviu turizmu, gintaro panaudojimu juvelyrikoje, kulinarijoje, sveikatinimo, apgyvendinimo ir kitose paslaugose. Planuojama, kad vėlesniuose raidos etapuose ši svetainė bus išplėsta ir sujungta su kitų šalių Gintaro kelio atkarpomis.  

 

Apie klasterio idėją, naudą ir nuo ko pradėti, kuriant klasterį, seminare kalbėjo „Versli Lietuva“ klasterių koordinatorius Darius Lasionis. Sėkmingą Anykščių turizmo klasterio istoriją papasakojo jo valdybos pirmininkė Sonata Veršelienė. Ji pažėrė praktinių patarimų ir rekomendacijų, kaip vystyti klasterį, kokių klaidų vengti nuo pat pirmų žingsnių, kuriant šį rinkos modelį. Telšių plėtrą, panaudojant legendą ir populiarinant turizmo produktus, pristatė architektas prof. Algirdas Žebrauskas.

 

Į seminarą rinkosi Lietuvos turizmo asociacijų, turizmo informacinių centrų atstovai, įmonių, kurių paslaugos ar produktai susiję su gintaru, atstovai, taip pat turizmo įmonės, dirbančios su įvažiuojamuoju turizmu ir prisidedančios prie šių teminių paslaugų plėtojimo. Prie apvalaus stalo susirinkę dalyviai diskutavo, kaip klasterio kūrimas galėtų įtakoti Gintaro kelio projekto plėtrą, kiek tai galėtų išplėsti dabartinio projekto ribas.

 

Lietuvoje šiuo metu yra įkurti 5 turizmo klasteriai: Biržų, Anykščių, Kėdainių krašto, Žemaitijos ir Lietuvos medicinos klasteriai.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.