Print »  

Į gintaro šalį – atostogų su šeima

2014-03-07

Kovo 6 d. tarptautinėje ir vienoje didžiausių pasaulyje turizmo parodoje „ITB Berlin 2014“ vykusioje spaudos konferencijoje Valstybinis turizmo departamentas (VTD) Lietuvą pristatė kaip šalį, kurioje prasideda pasaulinis gintaro kelias ir kurioje sudarytos puikios sąlygos aktyviai ir kokybiškai ilsėtis su šeima.

„Kviesdami Vokietijos turistus atvykti į Lietuvą šiemet labiausiai akcentavome Lietuvą kaip šeimų turizmo šalį. Siekėme parodyti, kad skirtingas amžius ar pomėgiai nėra kliūtis atostogauti, keliauti, aktyviai pramoguti ar komfortiškai ilsėtis tiek Lietuvos kurortuose, tiek sostinėje. Pristatėme naujus, visai šeimai tinkamus turizmo objektus, augantį ir vis daugiau šalių apjungiantį pasaulinio gintaro kelio projektą bei anonsavome svarbiausią 2014-ųjų Lietuvos kultūrinio gyvenimo įvykį – Dainų šventę, kuri šių metų liepos pradžioje skambiai pasitiks savo gyvavimo 90-metį,“ – pasakoja VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Beveik100 žiniasklaidos ir turizmo atstovų sulaukusioje spaudos konderencijoje Lietuva prisistatė kartu su Latvija ir Estija.
Siekdamos padidinti turistų srautus, trys Baltijos šalys Berlyno parodoje dalyvavo kaip partnerės, kryptingai suderinusios Baltijos regiono turizmo koncepciją. Latvija kvietė aplankyti Rygą – šių metų Europos kultūros sostinę – ir pasinerti į kultūrinių renginių šurmulį, Estija – išbandyti kulinarinio turizmo malonumus ir patirti skirtingų metų laikų išdaigas. Pabrėžta, kad visos trys Baltijos šalys turi istorinių sąsajų su Vokietija, o lengvai įveikiami atstumai tarp jų sostinių per vienas atostogas leidžia patirti visą Baltijos šalių spalvų, skonių ir įspūdžių spektrą.

Spaudos konferencijos metu skrydžių bendrovės „Air Baltic“ organizuotoje loterijoje 2 Vokietijos žurnalistai laimėjo verslo klasės skrydžius į Lietuvą. Po 2 žiniasklaidos atstovus vyks ir į Latviją bei Estiją. 

Valstybinio turizmo departamento duomenimis, Vokietija patenka į penketuką pačių svarbiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų. Pernai Lietuvą aplankė 165 tūkst. turistų iš Vokietijos, t.y., 2 proc daugiau nei 2012-aisiais. Kas antras Vokietijos turistas į Lietuvą atvyksta ilsėtis ir savo viešnagės metu vidutiniškai nakvoja 6 naktis bei išleidžia apie 440 eurų.

Projektas įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.