Print »  

Į gintaro šalį – atostogų su šeima

2014-03-07

Kovo 6 d. tarptautinėje ir vienoje didžiausių pasaulyje turizmo parodoje „ITB Berlin 2014“ vykusioje spaudos konferencijoje Valstybinis turizmo departamentas (VTD) Lietuvą pristatė kaip šalį, kurioje prasideda pasaulinis gintaro kelias ir kurioje sudarytos puikios sąlygos aktyviai ir kokybiškai ilsėtis su šeima.

„Kviesdami Vokietijos turistus atvykti į Lietuvą šiemet labiausiai akcentavome Lietuvą kaip šeimų turizmo šalį. Siekėme parodyti, kad skirtingas amžius ar pomėgiai nėra kliūtis atostogauti, keliauti, aktyviai pramoguti ar komfortiškai ilsėtis tiek Lietuvos kurortuose, tiek sostinėje. Pristatėme naujus, visai šeimai tinkamus turizmo objektus, augantį ir vis daugiau šalių apjungiantį pasaulinio gintaro kelio projektą bei anonsavome svarbiausią 2014-ųjų Lietuvos kultūrinio gyvenimo įvykį – Dainų šventę, kuri šių metų liepos pradžioje skambiai pasitiks savo gyvavimo 90-metį,“ – pasakoja VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Beveik100 žiniasklaidos ir turizmo atstovų sulaukusioje spaudos konderencijoje Lietuva prisistatė kartu su Latvija ir Estija.
Siekdamos padidinti turistų srautus, trys Baltijos šalys Berlyno parodoje dalyvavo kaip partnerės, kryptingai suderinusios Baltijos regiono turizmo koncepciją. Latvija kvietė aplankyti Rygą – šių metų Europos kultūros sostinę – ir pasinerti į kultūrinių renginių šurmulį, Estija – išbandyti kulinarinio turizmo malonumus ir patirti skirtingų metų laikų išdaigas. Pabrėžta, kad visos trys Baltijos šalys turi istorinių sąsajų su Vokietija, o lengvai įveikiami atstumai tarp jų sostinių per vienas atostogas leidžia patirti visą Baltijos šalių spalvų, skonių ir įspūdžių spektrą.

Spaudos konferencijos metu skrydžių bendrovės „Air Baltic“ organizuotoje loterijoje 2 Vokietijos žurnalistai laimėjo verslo klasės skrydžius į Lietuvą. Po 2 žiniasklaidos atstovus vyks ir į Latviją bei Estiją. 

Valstybinio turizmo departamento duomenimis, Vokietija patenka į penketuką pačių svarbiausių Lietuvos atvykstamojo turizmo rinkų. Pernai Lietuvą aplankė 165 tūkst. turistų iš Vokietijos, t.y., 2 proc daugiau nei 2012-aisiais. Kas antras Vokietijos turistas į Lietuvą atvyksta ilsėtis ir savo viešnagės metu vidutiniškai nakvoja 6 naktis bei išleidžia apie 440 eurų.

Projektas įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerijos svetainėje bėgančia eilute teikiama rekomendacija  nevykti oro transportu į Šarm el Šeichą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) teikia informaciją apie naujas esmines Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (toliau – Turizmo įstatymas) nuostatas, kurios įsigalios nuo 2015-11-01 (Turizmo įstatymo 2, 4, 4-1, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223).

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.