Print »  

Į turizmui skirtus pirmininkavimo renginius atvyks JT Pasaulio turizmo organizacijos generalinis sekretorius

2013-10-14

Šiandien turizmas yra daugiausia darbo vietų (1 iš 12)  bei didžiausią paslaugų eksporto dalį (30 proc.) visame pasaulyje generuojanti sritis. Turizmas sukuria 9 proc. pasaulinio BVP. Kadangi turizmas gali suvaidinti ypač didelį vaidmenį keliant šalių gerovę, jis turi būti įtrauktas į pasaulio lyderių darbotvarkės prioritetus.   

Tokią žinią Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos, jungiančios 156 pasaulio šalis, generalinis sekretorius Talebas Rifai perduos aukščiausiems Lietuvos vadovams – Prezidentei, Seimo pirmininkei, ūkio ministrui.  

 

T.Rifai viešnagė Lietuvoje susijusi su jo dalyvavimu Vilniuje spalio 15-18 d. vyksiančiuose svarbiausiuose šių metų Europos  turizmo renginiuose - Europos kelionių komisijos 85 Generalinėje asamblėjoje bei 12 Europos turizmo forume. Tai - vieni iš oficialaus Lietuvos pirmininkavimo ES tarybai kalendoriaus aukšto lygio ekspertų renginių turizmo srityje.

 

Europos kelionių komisijos Generalinėje asamblėjoje dalyvaus apie 50 Europos šalių turizmo ministrų bei turizmo administracijų vadovų. Renginio metu bus patvirtinta 2012 m. veiklos ataskaita, biudžetas, apžvelgta 2013 m. veikla. Europos kelionių komisijos prezidentas Manuelis Butleris pristatys 2014 m. veiklos programą bei biudžetą. Renginio metu taip pat bus tvirtinamas naujasis Europos kelionių komisijos statutas.

 

Europos kelionių komisija, veikianti nuo 1948 m., vienija 28 ES šalis bei Islandiją, Monaką, Juodkalniją, Norvegiją, San Mariną, Serbiją, Šveicariją ir Turkiją. Lietuva organizacijos nare tapo 2002 m. Pagrindinis Europos kelionių komisijos tikslas – vykdyti Europos kaip patrauklios turistinės destinacijos rinkodarą. Vienas pagrindinių jos priemonių – tinklalapis www.visiteurope.com. Daugiau apie Europos kelionių komisiją - http://www.etc-corporate.org/.

 

PASTABA: Dėl interviu su JT PTO generaliniu sekretoriumi Taleb Rifai spalio 16 d. žiniasklaidos atstovus prašome kreiptis iš anksto: gerda.butkuvienė@tourism.lt; 8 706 64967Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.