Print »  

Ignalina tradicinėje mugėje vys rudens darganas

2012-10-03

Margaspalviam rudeniui įsibėgėjus, rytų Lietuvos gražuolė Ignalina kviečia visus duoti atkirtį vėsiam orui ir apsilankyti triukšmingoje rudens gėrybių ir amatų mugėje. Šventės, vyksiančios spalio 6-ąją, miesto Laisvės aikštėje, programoje numatyta daugybė linksmybių ir atrakcijų, galiūnų varžybos, Metų ūkio rinkimai ir apdovanojimai, krašto muziejaus atidarymas.

Organizatoriai tikisi sulaukti daugiau kaip dviejų tūkstančių lankytojų. Mugę savo vizitu žada pagerbti ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Tradicinė Ignalinos Rudens gėrybių ir amatų mugė yra labai svarbi mūsų bendruomenei ir visiems lietuviams, nes tai puiki erdvė tradicijoms ir bendruomeniškumui puoselėti. Mugėje meistrai pristatys senuosius, bet dar gyvus amatus, kuriais mūsų tauta gali didžiuotis, bet yra primiršusi. Tai puiki galimybė augančiai jaunajai kartai susipažinti su dažnai tik iš senelių pasakojimų žinomais amatais“, – pasakojo Rasa Juodagalvienė, Ignalinos rajono savivaldybės vyresnioji specialistė.

Ignalinos miesto merui 9 valandą ryto iškilmingai paskelbus mugės pradžią bus apdovanoti geriausi apylinkių ūkiai bei pagerbti savivaldai nusipelnę žmonės. Po oficialiosios dalies prasidės mugės šurmulys. Seniūnijos, mokyklos ir svečiai iš kaimyninės Lenkijos svečius pasitiks amatų bei kulinarinio paveldo kiemeliuose, o ypatingą pramogą ruošia stipriausieji Ignalinos rajono vyrai – jie rungsis galiūnų varžybose.

R. Juodagalvienės teigimu, šiemet nauja tai, kad į programą įtraukiama daugiau meninių akcentų: „Mugėje bus galima ne tik įsigyti įvairiausių rudens gėrybių ar meistrų pagamintų dirbinių, bet ir pasigrožėti vietinių menininkų ir tautodailininkų kūriniais. Be to, į programа įtraukti kojūkininkų pasirodymai bei teatralizuoti vežimai.“

Dar vienas ypatingas šių metų mugės akcentas – atidaromas naujas krašto muziejus. Iki jo šventės dalyvius atlydės teatralizuotos eitynės, kuriose vienа pagrindinių vaidmenų atliks didžiulis anglimis įkaitinamas lygintuvas – liaudyje vadinamas prosu. Šiа didžiulę transporto priemonę renginį vesiantys gaspadoriai įkurtuvių proga simboliškai padovanos naujajam muziejui.

Valstybinis turizmo departamentas (toliau - VTD) įgyvendindamas projektа sezoniškumui mažinti ragina į savaitgalines keliones po Lietuvа leistis ir ne sezono metu. “Keliauti pažinti savitas kiekvieno regiono tradicijas ir pasidalinti kelionių įspūdžiais smagu visais metų laikais.  Nepamirškime, ežerų apsupta Ignalina – vienas gražiausių Aukštaitijos miestų.”, - priminė VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Ignalinos amatų mugėje netrūks smagios muzikos: po amatininkų ir prekeivių stalus šmirinėjantiems žmonėms sušalti neleis liaudiškos muzikos kapelos, pakviesiančios pašokti ir kartu padainuoti, o vidurdienį lankytojus ir prekiautojus pradžiugins šauniųjų „Ventukų“ koncertas.Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.