Print »  

II-oji tarptautinė Pasaulinio Gintaro Kelio konferencija: peržengtos Europos kontinento ribos

2013-12-18

Nuo Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos, Austrijos, Lenkijos, Vengrijos, Ukrainos, Gruzijos iki Pietų Afrikos, Turkijos, Kazachstano... Atstovai iš šių šalių šiandien dalyvauja II-ojoje tarptautinėje Pasaulinio Gintaro Kelio vystymo konferencijoje Vilniuje. Svečių atstovaujamų valstybių geografija rodo, kad Valstybinio turizmo departamento iškelta iniciatyva sujungti visų pasaulio žemynų šalis „teminiu gintaro produktų maršrutu“ jau peržengė Europos ribas.

„Simboliška, kad pirmąją Lietuvos turizmo iniciatyvą, įgyvendintą pasauliniu mastu, pristatome mūsų narystės Jungtinių Tautų Pasaulio Turizmo Organizacijoje dešimtmečio proga. Tik su šios organizacijos parama turėjome unikalią galimybę inicijuoti Pasaulinį Gintaro Kelią, kurio pradžia – Lietuvoje. Tai ne tik padės mūsų šaliai įsitvirtinti pasaulio turizmo žemėlapyje, padidins šalies žinomumą, bet ir pasiūlys šiuolaikiniam turistui perspektyvų, inovatyvų ir atraktyvų keliavimo būdą,“ - džiaugiasi Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

 

Per vienerius metus nuo pirmosios tarptautinės Pasaulinio Gintaro Kelio konferencijos Vilniuje 2012 m. birželio mėn. surinkta duomenų bazė apie beveik 100 Lietuvos objektų, tiesiogiai ir netiesiogiai, kūrybiškai susijusių su gintaro paveldu, apdirbimu, panaudojimu. Jos pagrindu sukurtas pavyzdinis virtualus turistinio maršruto modelis, pagal kurį šalys narės bus kviečiamos integruoti į Pasaulinį Gintaro Kelią savo produktus bei paslaugas, turinčias sąsajų su gintaru. Planuojama, kad tarptautinis maršrutas bus sukurtas per 5-6 metus.

 

Konferencijoje „Pasaulinio Gintaro Kelio destinacijų vystymas ir perspektyvos“ beveik 20 užsienio šalių atstovai dalinsis teminių turizmo produktų kūrimo patirtimi, diskutuos apie Pasaulinio Gintaro Kelio ateitį, sklaidą, ieškos būdų jį vystyti ir adaptuoti turistams.

 

Konferencijoje dalyvaus Ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas, Valstybinio turizmo departamento direktorė p.Raimonda Balnienė, Jungtinių Tautų Pasaulio Turizmo organizacijos Europos regiono direktorė Isabel Garana, užsienio šalių turizmo administracijų vadovai: Olena Šapovalova (Ukraina); Smanga Sethene (Pietų Afrika), Armandsas Slokenbergs (Latvija); Revaz Geradze (Gruzija); taip pat Austrijos Gintaro asociacijos atstovė Elisabeth Schiller; Gdansko Gintaro kelio koordinatorius Robert Pytlos.

 

ŽINIASKLAIDOS ATSTOVŲ DĖMESIUI: dėl interviu su konferencijos dalyviais gruodžio 18 d. prašome iš anksto susisiekti tel. 861617476 arba el. paštu gerda.butkuviene@tourism.lt. Konferencija vyks viešbutyje ARTIS (adresas: Liejyklos g.11, Vilnius) 9.30 val. - 17 val.

 

Konferenciją organizuoja Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos. Projektas įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudo skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.