Print »  

Informacija nukentėjusiems nuo MB „Antibai“ ir pakartotinis įspėjimas dėl neteisėtos veiklos

2016-10-05

Valstybinis turizmo departamentas (toliau – VTD) ir policija informuoja, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimas dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule pagal LR BK 182 str. 2 d. yra pareikštas mažosios bendrijos „Antibai“ savininkei Gintarei Budrienei, kuri apgaule žadėdama suorganizuoti kelionę į Turkiją 14 asmenų, įgijo iš jų 10 390 EUR sumą, minėtų paslaugų nesuteikė, pinigų negrąžino ir įgijo savo naudai svetimą didelės vertės turtą. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros 2-o skyriaus prokurorai. 

 Asmenis, nukentėjusius nuo šios įmonės ar šio asmens nusikalstamos veikos, prašome kreiptis į ikiteisminį tyrimą atliekantį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos 1-o skyriaus vyriausiąjį tyrėją Nerijų Kreivėną, tel. (8-37) 303148, adresas: Vytauto pr. 91, kab. 425, Kaunas.

 

VTD dar kartą atkreipia dėmesį, kad tiek MB „Antibai“, tiek Gintarė Budrienė neturi kelionių organizatoriaus pažymėjimo, taip pat neturi galiojančių tarpininkavimo sutarčių su Lietuvoje veikiančiais kelionių organizatoriais, todėl bet kokia galima veikla siūlant organizuotas turistines keliones yra nelegali ir neteisėta.

 

Š.m. rugsėjo 28 d. VTD išplatino įspėjimą dėl kelionių pardavimo agento MB „Antibai“ ir jos direktorės Gintarės (Valaitytės) Budrienės galimai nesąžiningos ir neteisėtos veiklos.

 

VTD surinko ir teisėsaugos institucijoms perdavė duomenis, įrodančius, kad MB „Antibai“ ir/arba Gintarė (Valaitytė) Budrienė vykdė veiklą, pažeisdama turistų teises: nepateikė Turizmo įstatyme numatytos privalomos informacijos turistams apie turistų užsakytas keliones; nesudarė rašytinės kelionės sutarties ir/arba tokios sutarties nepateikia turistui; tarpininkaudama parduodant kelionių organizatorių organizuotas turistines keliones sutartyje nenurodė kelionių organizatoriaus; nepateikė turistams kelionės dokumentų; neatsiskaitė su apgyvendinimo ir transportavimo paslaugų teikėjais už turistui turimas suteikti paslaugas turistui išvykus į kelionę; negrąžino turistams jų sumokėtų pinigų už neįvykusias keliones.

 

Rugsėjo mėn. pabaigoje nukentėjo iš MB „Antibai“ kelionę į Antaliją (Turkija) įsigiję 14 turistų iš Lietuvos: kurorte buvo neapmokėtos jų nakvynės, atgalinis skrydis.

 

„Esant šiandieniniam teisiniam reguliavimui turizmo paslaugų teikimo rinkoje, vienintelis būdas išvengti panašių atvejų, tai yra turistams patiems atidžiai domėtis paslaugų teikėjais. Departamentas kaip tik šiuo metu koncentruojasi į turistų švietimą bei teikia pastabas teisinio reglamentavimo tobulinimui ateityje. Pastoviai vykdome kelionių organizatorių bei agentūrų stebėseną ir operatyviai informuojame visuomenę bei, esant reikalui, teisėsaugos institucijas“, - užtikrina VTD Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Tadas Žentelis.

 

VTD rekomenduoja labai atidžiai rinktis paslaugos teikėją, kilus klausimams konsultuotis su departamento specialistais (informaciją, kurią reikia žinoti prieš įsigyjant kelionę, galite gauti e. paštu: prieziura@tourism.lt arba telefonu Vilniuje 8 706 64 976) ir vadovautis patarimais iš specialistų sudarytos atmintinės.

 
Prieš įsigyjant kelionę būtinai:

·         Gauk išsamią informaciją apie kelionę: transportą, apgyvendinimą, maitinimą ir maršrutą

·         Sužinok visą kelionės kainą

·         Sužinok, kas yra kelionės organizatorius

·         Valstybinio turizmo departamento svetainėje www.tourism.lt patikrink kelionių organizatoriaus draudimą dėl nemokumo ar bankroto

·         Susipažink su atsiliepimais apie kelionių organizatorių ir (ar) kelionių agentūrą

·         Gauk turizmo paslaugų sutartį ir susipažink su jos sąlygomis

·         Išsiaiškink sutarties nutraukimo sąlygas

·         Išsiaiškink skundų nagrinėjimo tvarką

·         Gauk kelionių organizatoriaus vietinio atstovo kontaktus

·         Gauk informaciją raštu apie tikslias kelionės sąlygas

Prieš perkant kelionę, išsiaiškink viską. Taip pat būtinai patikslink išvykimo laiką likus dienai iki kelionės ir saugok savo kelionės sutartį iki pat kelionės pabaigos! Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.