Print »  

Informacija turistams dėl pinigų susigrąžinimo už neįvykusias keliones iš Portugalijos kelionių organizatoriaus Qualispresenca, LDA

2016-06-10

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD), padedant Lietuvos garbės konsului Lisabonoje Luiz José Estrela de Sá Pessoa, gavo informaciją iš Portugalijos turizmo departamento, patvirtinančią, jog Portugalijos kelionių organizatorius Qualispresenca, LDA oficialiuose registruose nėra registruotas kaip nemokus ar bankrutuojantis. 

Pagal vartotojų teisių apsaugos įstatymą, kilus tarptautiniam vartojimo ginčui, vartotojas, norintis kreiptis į kompetentingą vartojimo ginčų neteisminio sprendimo subjektą kitoje valstybėje narėje, turi teisę gauti informaciją ir pagalbą iš viešosios įstaigos Europos vartotojų centro (www.ecc.lt), o Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (www.vvtat.lt) ir Europos vartotojų centras savo interneto svetainėse skelbia Europos Komisijos sudarytą vartojimo ginčų neteisminio sprendimo subjektų sąrašą ir informaciją apie vartojimo ginčų neteisminio sprendimo procedūras kitose valstybėse narėse.

Siekdamas išvengti galimų nesklandumų turistams susigrąžinant pinigus už neįvykusias keliones, VTD rekomenduoja pareikšti reikalavimus Portugalijos turizmo garantijų fondui nepraleidžiant 30 dienų termino (jei toks terminas būtų taikomas) ir užpildyti kelionių organizatoriaus atsiųstą formą bei ją pateikti nurodytais kontaktais.

VTD papildomai išvertė specialią formą į lietuvių kalbą, tačiau atkreipia dėmesį, jog pildoma ir siunčiama turi būti tik portugališka versija. VTD rekomenduoja viską pildyti anglų arba portugalų kalba.

Pildymui reikalingi dokumentai:

Kompensacijos iš kelionių ir turizmo garantinio fondo išieškojimo prašymas-anketa (portugalų kalba).

Prašymo-anketos formos (portugalų kalba) pildymo rekomendacijos, pateiktos kelionių organizatoriaus atstovo.  

 Išversta į lietuvių kalbą prašymo-anketos forma.

 

Kilus klausimams dėl prašymo-anketos formos, galite kreiptis į VTD Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vyresniąją patarėją Dalią Skučaitę,  tel. 8 706 64 969.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.