Print »  

Informacija turistams dėl pinigų susigrąžinimo už neįvykusias keliones iš Portugalijos kelionių organizatoriaus Qualispresenca, LDA

2016-06-10

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD), padedant Lietuvos garbės konsului Lisabonoje Luiz José Estrela de Sá Pessoa, gavo informaciją iš Portugalijos turizmo departamento, patvirtinančią, jog Portugalijos kelionių organizatorius Qualispresenca, LDA oficialiuose registruose nėra registruotas kaip nemokus ar bankrutuojantis. 

Pagal vartotojų teisių apsaugos įstatymą, kilus tarptautiniam vartojimo ginčui, vartotojas, norintis kreiptis į kompetentingą vartojimo ginčų neteisminio sprendimo subjektą kitoje valstybėje narėje, turi teisę gauti informaciją ir pagalbą iš viešosios įstaigos Europos vartotojų centro (www.ecc.lt), o Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (www.vvtat.lt) ir Europos vartotojų centras savo interneto svetainėse skelbia Europos Komisijos sudarytą vartojimo ginčų neteisminio sprendimo subjektų sąrašą ir informaciją apie vartojimo ginčų neteisminio sprendimo procedūras kitose valstybėse narėse.

Siekdamas išvengti galimų nesklandumų turistams susigrąžinant pinigus už neįvykusias keliones, VTD rekomenduoja pareikšti reikalavimus Portugalijos turizmo garantijų fondui nepraleidžiant 30 dienų termino (jei toks terminas būtų taikomas) ir užpildyti kelionių organizatoriaus atsiųstą formą bei ją pateikti nurodytais kontaktais.

VTD papildomai išvertė specialią formą į lietuvių kalbą, tačiau atkreipia dėmesį, jog pildoma ir siunčiama turi būti tik portugališka versija. VTD rekomenduoja viską pildyti anglų arba portugalų kalba.

Pildymui reikalingi dokumentai:

Kompensacijos iš kelionių ir turizmo garantinio fondo išieškojimo prašymas-anketa (portugalų kalba).

Prašymo-anketos formos (portugalų kalba) pildymo rekomendacijos, pateiktos kelionių organizatoriaus atstovo.  

 Išversta į lietuvių kalbą prašymo-anketos forma.

 

Kilus klausimams dėl prašymo-anketos formos, galite kreiptis į VTD Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vyresniąją patarėją Dalią Skučaitę,  tel. 8 706 64 969.75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerijos svetainėje bėgančia eilute teikiama rekomendacija  nevykti oro transportu į Šarm el Šeichą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) teikia informaciją apie naujas esmines Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (toliau – Turizmo įstatymas) nuostatas, kurios įsigalios nuo 2015-11-01 (Turizmo įstatymo 2, 4, 4-1, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223).

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.