Print »  

Informacija turistams, nukentėjusiems nuo Portugalijos kelionių organizatoriaus QUALISPRESENCA, LDA veiklos

2016-06-17

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos pakartotinai informuoja turistus, nukentėjusius nuo Portugalijos kelionių organizatoriaus QUALISPRESENCA, LDA veiklos, apie pretenzijų pateikimą žalai atlyginti. Pažymėtina, kad nukentėję turistai privalo pretenzijas dėl žalos atlyginimo Portugalijos turizmo departamentui pareikšti per 30 dienų nuo kelionės atšaukimo ar sužinojimo apie kelionių organizatoriaus įsipareigojimų nevykdymą dienos.

Pretenzijų formas portugalų ir lietuvių kalba bei kitą susijusią informaciją turistai gali rasti Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos interneto svetainėje: http://www.tourism.lt/lt/naujienos/informacija-turistams-del-pinigu-susigrazinimo-uz-neivykusias-keliones-is-portugalijos-kelioniu-organizatoriaus-qualispresenca-lda-.

Pretenzijos kartu su papildomais dokumentais Portugalijos turizmo departamentui turi būti pateiktos portugalų arba anglų kalba el. pašto adresu avt.reclamacoes@turismodeportugal.pt

Kilus klausimams galima kreiptis tel. 8 706 64 969 arba el. p. dalia.skucaite@tourism.lt

Taip pat informuojame, kad:

1. Turistai, sudarę turizmo paslaugų teikimo sutartis su Portugalijos kelionių organizatoriumi QUALISPRESENCA, LDA ir tiesiogiai jam pervedę pinigus, gali kreiptis į VšĮ Europos vartotojų centrą, kuris tarpininkauja sprendžiant tarpvalstybinius ginčus (kontaktai konsultacijoms: tel. (8 5) 265 0368, el. p. info@ecc.lt);

2. Turistai, kurie sudarė turizmo paslaugų teikimo sutartis su Portugalijos kelionių organizatoriumi QUALISPRESENCA, LDA tarpininkaujant UAB „Pegasus tour“, ir pervedė pinigus šiai bendrovei, gali kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kuri nagrinėja vartotojų ginčus dėl šio kelionių organizatoriaus sutartinių įsipareigojimų nevykdymo (kontaktai konsultacijoms: tel. (8 5) 262 6760, el. p. tarnyba@vvtat.lt).

Papildomai informuojame, kad vartotojai turi teisę individualiai arba su grupės ieškiniu kreiptis į Lietuvos Respublikos teismą dėl žalos atlyginimo pagal vartotojo gyvenamąją vietą. 

Siekdamas apginti Lietuvos turistų teisėtus interesus, Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos pakartotinai kreipėsi į Portugalijos turizmo departamentą dėl pagalbos suteikimo nukentėjusiems turistams.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba dėl Portugalijos kelionių organizatoriaus vykdomos veiklos Lietuvoje kreipėsi į atsakingą instituciją Portugalijoje pagal Reglamentą dėl bendradarbiavimo vartotojų apsaugos srityje. Kreipimesi prašoma imtis būtinų priemonių, kad būtų atlyginti nuostoliai ir sugrąžintos visos piniginės lėšos turistams, sudariusiems turizmo paslaugų teikimo sutartis su kelionių organizatoriumi QUALISPRESENCA, LDA. Nustačius, jog įmonė yra nepajėgi grąžinti pinigus turistams, prašoma pagalbos inicijuojant įmonės bankroto procedūrą.75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas informuoja, kad Užsienio reikalų ministerijos svetainėje bėgančia eilute teikiama rekomendacija  nevykti oro transportu į Šarm el Šeichą ir kitus Sinajaus pusiasalio oro uostus.

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – Departamentas) teikia informaciją apie naujas esmines Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo (toliau – Turizmo įstatymas) nuostatas, kurios įsigalios nuo 2015-11-01 (Turizmo įstatymo 2, 4, 4-1, 6, 7, 8, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymas (TAR, 2015-05-28, Nr. 2015-08223).

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.