Print »  

Informacija turistams, nukentėjusiems nuo Portugalijos kelionių organizatoriaus QUALISPRESENCA, LDA veiklos

2016-06-17

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos pakartotinai informuoja turistus, nukentėjusius nuo Portugalijos kelionių organizatoriaus QUALISPRESENCA, LDA veiklos, apie pretenzijų pateikimą žalai atlyginti. Pažymėtina, kad nukentėję turistai privalo pretenzijas dėl žalos atlyginimo Portugalijos turizmo departamentui pareikšti per 30 dienų nuo kelionės atšaukimo ar sužinojimo apie kelionių organizatoriaus įsipareigojimų nevykdymą dienos.

Pretenzijų formas portugalų ir lietuvių kalba bei kitą susijusią informaciją turistai gali rasti Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos interneto svetainėje: http://www.tourism.lt/lt/naujienos/informacija-turistams-del-pinigu-susigrazinimo-uz-neivykusias-keliones-is-portugalijos-kelioniu-organizatoriaus-qualispresenca-lda-.

Pretenzijos kartu su papildomais dokumentais Portugalijos turizmo departamentui turi būti pateiktos portugalų arba anglų kalba el. pašto adresu avt.reclamacoes@turismodeportugal.pt

Kilus klausimams galima kreiptis tel. 8 706 64 969 arba el. p. dalia.skucaite@tourism.lt

Taip pat informuojame, kad:

1. Turistai, sudarę turizmo paslaugų teikimo sutartis su Portugalijos kelionių organizatoriumi QUALISPRESENCA, LDA ir tiesiogiai jam pervedę pinigus, gali kreiptis į VšĮ Europos vartotojų centrą, kuris tarpininkauja sprendžiant tarpvalstybinius ginčus (kontaktai konsultacijoms: tel. (8 5) 265 0368, el. p. info@ecc.lt);

2. Turistai, kurie sudarė turizmo paslaugų teikimo sutartis su Portugalijos kelionių organizatoriumi QUALISPRESENCA, LDA tarpininkaujant UAB „Pegasus tour“, ir pervedė pinigus šiai bendrovei, gali kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą, kuri nagrinėja vartotojų ginčus dėl šio kelionių organizatoriaus sutartinių įsipareigojimų nevykdymo (kontaktai konsultacijoms: tel. (8 5) 262 6760, el. p. tarnyba@vvtat.lt).

Papildomai informuojame, kad vartotojai turi teisę individualiai arba su grupės ieškiniu kreiptis į Lietuvos Respublikos teismą dėl žalos atlyginimo pagal vartotojo gyvenamąją vietą. 

Siekdamas apginti Lietuvos turistų teisėtus interesus, Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos pakartotinai kreipėsi į Portugalijos turizmo departamentą dėl pagalbos suteikimo nukentėjusiems turistams.

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba dėl Portugalijos kelionių organizatoriaus vykdomos veiklos Lietuvoje kreipėsi į atsakingą instituciją Portugalijoje pagal Reglamentą dėl bendradarbiavimo vartotojų apsaugos srityje. Kreipimesi prašoma imtis būtinų priemonių, kad būtų atlyginti nuostoliai ir sugrąžintos visos piniginės lėšos turistams, sudariusiems turizmo paslaugų teikimo sutartis su kelionių organizatoriumi QUALISPRESENCA, LDA. Nustačius, jog įmonė yra nepajėgi grąžinti pinigus turistams, prašoma pagalbos inicijuojant įmonės bankroto procedūrą.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.