Print »  

Informacija UAB „Freshtravel“ turistams dėl kompensacijų mokėjimo terminų

2015-03-16

Nuo 2014 m. lapkričio 14 d. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) inicijavo UAB „Freshtravel” turistų pretenzijų rinkimo procedūrą. Turizmo departamentui yra pateiktos 569 pretenzijos, o bendrovei UAB „Cherry Media LT“ – 766 pretenzijos (dalis turistų pretenzijų dubliuojasi). Šiuo metu atliekamas šių pretenzijų auditas. Pretenzijų dar nepateikę turistai vis dar gali jas pateikti Turizmo departamentui.

Didžiąją dalį neįvykusių UAB „Freshtravel“ organizuotų turistinių kelionių buvo išplatinta per UAB „Cherry Media LT“ grupinio apsipirkimo portalus www.beta.lt ir www.grupinis.lt. Lietuvos Respublikos generalinei prokuratūrai, po 2014 m. lapkričio 14 d. VTD kreipimosi su prašymu ištirti UAB „Freshtravel“ veiklos teisėtumą, pradėjus ikiteisminį tyrimą, UAB „Cherry Media LT“ banko sąskaitoje esantys, už kelionių organizatoriaus keliones surinkti vartotojų pinigai buvo areštuoti iki 2015 m. gegužės 28 d. Arešto galiojimo metu UAB „Cherry Media LT“ neturi teisės naudoti, valdyti ar disponuoti šiomis lėšomis. Tik po turistų lėšų, esančių UAB „Cherry Media LT“ banko sąskaitoje, arešto panaikinimo, paaiškės bendra turistų reikalavimų suma, dėl kurios VTD galės kreiptis į UAB „Freshtravel“ apdraudusią bendrovę, prašydamas išmokėti kompensacijas turistams. Neišnaudota UAB „Freshtravel" draudimo suma yra 34 976.20 Eur (120765,81 Lt).

VTD duomenimis, UAB „Cherry Media LT“ banko sąskaitoje laikinai apribotos UAB "Freshtravel" nuosavybės teisės į pinigines lėšas - 167 328,59 Eur ( 577 752,18  Lt), o Latvijos Respublikos bendrovės SIA "Cherry Media"banko sąskaitoje - 17 180,97 Eur (59 322,45 Lt). Nuosavybės teisių apribojimas nustatytas iki 2015-05-28.

2015 m. vasario 3 d. Vilniaus apygardos teismo nutartimi UAB „Freshtravel“ paskirtas bankroto administratorius: UAB „Valdsita" (Architektų g. 1C, Šiauliai, Tel. (8 41) 500 900; (8 6) 866 4534). Po kompensacijų išmokėjimo procedūros, VTD bankroto administratoriui perduos visą turimą, su turistų pretenzijomis ir draudimo išmokomis susijusią informaciją.

Informacija teikiama telefonu: (8 7) 066 4971;
Silvija Vencevičienė, VTD teisinio reguliavimo skyriaus vyr. specialistėValstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.