Print »  

Išdalinti Lietuvos turizmo dvidešimtmečio „oskarai“

2012-12-13

Vakar tiesioginiame BTV eteryje dvylikai išskirtiniausių ir sėkmingiausių dviejų dešimtmečių Lietuvos turizmo projektų bei turizmo verslo pasiekimų įteiktos vėtrungės – pirmieji Lietuvos turizmo „oskarai“, linkint palankaus vėjo ir geros kloties.

 

 

„Ilgai svajojome, kaip sutikti magišką trijų dvyliktukų dieną. Juk Lietuvos turizmo plėtra pradeda skaičiuoti trečiąjį dešimtmetį! Nuo pat pradžių neabejojome, kad tai turime švęsti visi kartu – visas turizmo sektorius, įskaitant miestus, kurortus, turizmo verslą, turizmo infrastruktūrą, nepamirštant ir 2,5 milijono vietinių turistų. Kalėdinis laikotarpis – ypatingas metas pažymėti šią progą, pabūti kartu, sukurti unikalią platformą turizmo svarbos įvertinimui, prestižo kėlimui, tolimesniam turizmo vystymui“, - įsitikinusi Valstybinio turizmo departamento vadovė dr. R. Balnienė.

 

Vėtrungė už pastovaus oro tilto su Vakarų Europa atkūrimą skirta „SAS Scandinavian Airlines“. Iš Seimo pirmininko V.Gedvilo rankų ją atsiėmė specialiai į renginį atvykęs kompanijos vadovas Centrinės Europos regionui B.Ekegran.

Druskininkų merui R.Malinauskui turizmo „oskarą“ už sėkmingiausią kurorto idėjos atgaivinimą, puoselėjimą ir vystymą bei keturis metų laikus kasdien įteikė VTD direktorė R.Balnienė. Ji pasidžiaugė, kad kurortas įveikė vieną didžiausių viso pasaulio turizmo rykščių – sezoniškumą.

Neringos meras A.Vinkus, buvęs ambasadorius Rusijoje, entuziastingai pasveikino Rusijos valstybinės turizmo agentūros „ROSTURIZM“ vadovo pavaduotoją A.V.Iljin. Nidos menininkės pagaminta vėtrungė iškeliavo į Rusiją – šalį, iš kurios Lietuva per pastaruosius 20 metų sulaukė daugiausia svečių.

„Visada smagu, kai savo pasiekimus įvertini ne tik tu pats, bet ir kiti“, - sveikinimo kalbą įteikdamas apdovanojimą už nominaciją „Lietuva kitų akimis. Už atidumą Lietuvos turizmui pasaulinėje žiniasklaidoje“ pripažino žurnalistas A.Užkalnis. Įteikdamas vėtrungę ranką jis paspaudė didžiausio pasaulyje kelionių kanalo „Travel Channel“ atstovams N.Kamboj ir A.Grieve.

„Novaturo“ generalinis direktorius priėmė turizmo „oskarą“ iš K.Brazauskienės – už didžiausią suorganizuotų turistinių kelionių skaičių Lietuvos turistams.

Paskirtoji ūkio ministrė B.Vėsaitė pasveikino Turkijos ambasadorių A.Algan. Jis atsiėmė apdovanojimą, atitekusį Turkijai, pripažintai geriausia atostogų šalimi Lietuvos turistams. Pagal statistiką, į Turkiją vyksta daugiausia lietuvių pagal organizuotas keliones. Per 20 metų preliminariai šalyje atostogavo apie 1 mln. lietuvių. Šventinio renginio metu kūrinį Lietuvai dovanojo Turkijos Turkijos prezidentinio simfoninio orkestro muzikantai.

Vėtrungę už didžiausias ir sėkmingiausias investicijas į sveikatos turizmą „Grand SPA Lietuva“ įteikė didžiausias ir galingiausias Lietuvos žmogus Ž.Savickas.

Vilniaus savivaldybė ir miesto meras A.Zuokas pagerbti už inovatyvų požiūrį į miesto turizmą. Atsiėmęs statulėlę iš Seimo socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkės K.Miškinienės, meras nepraleido progos atkreipti turistų dėmesį į sostinę vasarą: „Vasarą Vilnius ištuštėja ir tampa panašus į kurortą, tad čia galima puikiai atsipūsti“.

Paskirtasis kultūros ministras Š.Birutis įnešė į sceną turizmo „oskarą“ už turizmui atgimusį kultūros paveldą. Jo nusipelnė Užutrakio dvaro sodyba bei Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos vadovas G.Abaravičius.

Ši ir kita nominacija „Už gamtinio paveldo tradicijų kūrimą“, kurią Žemaitijos nacionalinio parko direktoriui G.Norvaišai įteikė dainininkė V.Povilionienė, buvo rinktos ekspertų komisijos. Jas sudarė atstovai iš Valstybinio turizmo departamento, Saugomų teritorijų tarybos, UNESCO nacionalinio komiteto, Lietuvos turizmo asociacijos, Lietuvos turizmo centrų asociacijos, Kultūros ministerijos ir Aplinkos ministerijos.

Dviejų nominacijų nugalėtojus nulėmė ir Lietuvos gyventojai. Nuo lapkričio 27 d. iki gruodžio 10 d. portale lrytas.lt balsavo daugiau nei 200 tūkst. gyventojų. Kaip teikiantį geriausias galimybes šeimų turizmui jie pripažino Druskininkų vandens parką. Apdovanojimas parko direktoriui E.Antanaičiui atiteko iš J.ir E.Didžiulių rankų.

Už asmeninės iniciatyvos indėlį į turizmo vystymą apdovanotas Visuomenės harmonizavimo parkas. „Jie atsiriekė gabalėlį Lietuvos ir sukūrė imperiją“, - įteikdama vėtrungę parko įkūrėjui A.Rakauskui pasidžiaugė Lietuvos turizmo rūmų prezidentė E.Šiškauskienė.

Iškilmingos ceremonijos svečiai išgirdo ir prezidentės D.Grybauskaitės žodį. Taip pat Lietuvos turizmo sektorių pasveikino Gruzijos ūkio ir darnaus vystymosi ministras G. Kvirikashvili, Azerbaidžano Kultūros ir turizmo ministro A. Garayev, Latvijos mis ir misteris. Nuoširdžius Azerbaidžano sveikinimus perdavė ir scenoje pasirodžiusi „Eurovizijos“ atstovė S.Babajeva. Kūrinį atliko ir Estijos Nacionalinės operos tenoras O.Kuusik. Siurprizą pateikė gruzinų dainų ir šokių ansamblis „Erisioni“.

Renginio vedėjai A.Valinskas ir A.Stašaitytė linkėjo turistams atrasti, pažinti ir pamilti Lietuvą ir, priminę, kad pagal Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizaciją naktį iš gruodžio 12-osios į 13-ąją pasaulyje keliavo milijardinis keleivis, palinkėjo, kad jo kelionės tikslas neabejotinai būtų Lietuva.

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.