Print »  

Italijos turistus Lietuva sieks privilioti tiesioginiais reisais ir itališkojo baroko paveldu

2013-05-15

Valstybinio turizmo departamento (toliau - VTD) iniciatyva š.m. gegužės 16-20 d. Lietuvoje lankysis 25 Italijos kelionių organizatoriai, kurie susipažins su mūsų šalies ryškiausiomis turizmo naujienomis, taip pat dalyvaus kontaktų mugėje su Lietuvos turizmo paslaugų tiekėjais, tokiu būdu siekiant paskatinti dvišalius kontaktus tarp italų ir lietuvių turizmo profesionalų.

„Šios verslo misijos Italijos kelionių operatoriams pagrindinis tikslas – pristatyti mūsų šalies turizmo potencialą, siekiant padidinti atvykstamojo turizmo iš Italijos srautus, kadangi šiuo metu turime kaip niekada daug tiesioginių skrydžių tarp Lietuvos ir Italijos: Vilnių galima pasiekti iš Romos bei Milano didmiesčių, o Kauną – iš Kaljario, esančio Sardinijos saloje bei Sicilijos Trapanio oro uosto,“ – mintimis dalijosi VTD direktorė dr. R. Balnienė. 2012 m. Lietuvа aplankė apie 38 tūkst. italų turistų.

Italijos kelionių organizatorių darbotvarkėje numatyta intensyvi pažintinių turų programa. Svečiai susipažins su Šiaurės Roma tituluojamu barokiškuoju Vilniumi. Per visą šio miesto istoriją Italijos kūrėjai jame paliko ypač ryškų pėdsaką.

Italijos turizmo verslo misijos atstovai taip pat susipažins su Kaunu bei Pažaislio vienuolynu, kuris, kaip ir dauguma kitų baroko architektūros paminklų, yra ypač glaudžiai susijęs su itališkomis pavardėmis.

Svečius iš Italijos turėtų nustebinti apsilankymas Rumšiškių etnografiniame muziejuje - viename didžiausių (195 ha) ir daugiausiai eksponatų (140 pastatų bei daugiau nei  85 tūkst. kilnojamų eksponatų) turinčiame etnografijos muziejuje Europoje po atviru dangumi. Italai taip pat susipažins su mūsų šalies auksu vadinamu gintaru. Jie aplankys Gintaro galeriją, Gintaro akademiją, „Amber Relax Luxus“ SPA centre susipažins su gintaro panaudojimu sveikatinimui, gintaro terapija, taip pat turės galimybę pamatyti gintaro apdirbimo procesą, paragauti gintaro vandens, sūrio su gintaro rūgštimi.

 Turizmo verslo atstovai aplankys Trakų pilį, kuriа populiarus britų tinklapis „Female first“ ne veltui įtraukė į gražiausių Europos pilių sąrašą. Renginio „Naktis muziejuje“ metu svečiai iš Italijos turės unikalią galimybę dalyvauti ekskursijoje po naktinę pilį, stebėti viduramžių amatų pristatymus. Verslo misijos dalyviai taip pat apsilankys Europos geografiniame centre bei  Europos parke.

Italijos kelionių operatorių verslo misijа š.m. gegužės 16 – 20 dienomisinicijuoja Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos. šis turas įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.