Print »  

Italijos turizmo verslo atstovus sužavėjo Lietuvos gamta, ramybė ir varškės sūris su medumi

2013-05-24

Valstybinio turizmo departamento (toliau - VTD) kvietimu š.m. gegužės 16-20 d. Lietuvoje svečiavosi 25 Italijos kelionių organizatorių atstovai, kurie susipažino su mūsų šalies ryškiausiais turizmo objektais bei dalyvavo kontaktų mugėje, kur užmezgė realius bendradarbiavimo santykius su Lietuvos turizmo sektoriaus paslaugų tiekėjais.

„Šio pažintinio turo metu Italijos kelionių organizatorių atstovai turėjo galimybę ne tik betarpiškai susipažinti su Lietuvos turizmo potencialu, tačiau ir užmegzti tiesioginių kontaktų su mūsų šalies turizmo sektoriaus atstovais – kiekvienas svečias kontaktų mugėje susitiko su daugiau nei 15 mūsų šalies turizmo sektoriaus atstovų, kurių susirinko virš 40, daugelis šių susitikimų buvo apvainikuoti konkrečiais susitarimais dėl užsakymų,“ – teigė VTD direktorė dr. R. Balnienė.

Italijos kelionių organizatorių atstovams didžiulį įspūdį paliko barokiškasis Vilnius, ne veltui tituluojamas šiaurės Roma. Svečiai atkreipė dėmesį į sostinėje vyraujančią švarą bei ramybę, nepaisant tuo metu mieste šurmuliavusios gatvės muzikos šventės, kurioje, apsiginklavę įvairiausiais muzikos instrumentais, vilniečiai groja roką, klasiką, džiazą, avangardą, folklorą, būgnais mušė Afrikos ritmus.

Svečiai iš Italijos taip pat susipažino su Kaunu bei Pažaislio vienuolynu, tačiau labiausiai juos užbūrė Trakai bei miestelį supanti gamta, saloje stūksanti senosios Lietuvos sostinės pilis, taip pat pasiplaukiojimas laivu Galvės ežere kylant rūkui. Išvykos į Trakus metu svečiai taip pat dalyvavo čia vykusiuose Muziejų nakties renginiuose.

Italijos turizmo profesionalai pažintinio turo metu turėjo galimybę įvertinti tiek šiuolaikinę, tiek tradicinę lietuvišką virtuvę bei mūsų nacionalinius patiekalus, tačiau ryškiausią įspūdį jiems paliko Rumšiškių etnografiniame muziejuje ragauta tradicinė lietuviška juoda duona bei varškės sūris ir medumi.

Italai Lietuvoje taip pat susipažins su mūsų šalies auksu vadinamu gintaru. Apsilankę Gintaro galerijoje, Gintaro akademijoje bei „Amber Relax Luxus“ SPA centre jie daugiau sužinojo apie gintaro panaudojimą sveikatinimui, gintaro terapijа, tačiau visiems daug labiau patiko ragauti obuolių sūrį su gintaro rūgštimi bei gintaro arbatа. Kiekvienas šio pažintinio turo svečias kaip suvenyrą, kuris prisimins Lietuvą, namo išsivežė gintaru inkrustuotą šaukštelį.

Pažintinį turą Italijos kelionių operatoriams š.m. gegužės 16–20 dienomis inicijavo Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos. šis turas įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.