Print »  

Jubiliejinėje turizmo parodoje Maskvoje – netikėtas Lietuvos įvertinimas

2013-03-25

20-а kartą surengtos tarptautinės Maskvos turizmo parodos MITT išvakarėse populiarus Rusijos turizmo ir kelionių portalas travel.ru paskelbė sąrašą valstybių, kuriose geriausiai laikomasi etiško turizmo principų. Pasak specialaus travel.ru korespondento, turizmo portalo Ethical Traveler kasmetiniame reitinge Lietuva išskirta kaip aplinkos saugojimo ir ekoturizmo vystymo lyderė pasaulyje.

„Apie šį netikėtą reitingą mus informavo Lietuvos turizmo atstovybės Rusijoje darbuotojai. Priminsiu, kad prieš kelias savaites portalas travel.ru paskelbė Palangа geriausiu Baltijos kurortu. Šie faktai įrodo išskirtinį Rusijos keliautojų dėmesį Lietuvai. Rusija išlieka antra pagal svarbа mūsų atvykstamojo turizmo rinka. Pernai Lietuvoje keliavo daugiau nei 300 tūkst. rusų turistų, o jų augimas pagal apgyvendinimo statistikа džiugina dviženkliu augimu“, - teigia Valstybinio turizmo departamento direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Pasak jos, tarptautinės Maskvos turizmo parodos metu Valstybinis turizmo departamento prie ūkio ministerijos kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Maskvoje surengtame specialiame Lietuvos turizmo galimybių pristatyme Rusijos kelionių operatoriams ir žiniasklaidai labiausiai akcentuojamas buvo miestų turizmas, SPA ir sveikatinimo galimybės, vystomas pasaulinio Gintaro kelio projektas. Pristatyme dalyvavo ir ūkio viceministras Kęstutis Trečiokas bei Lietuvos ambasadorius Rusijoje Renatas Norkus.

Po prezentacijos daugiau nei 100 dalyvių, kurie turėjo galimybę „B2B” (“verslas verslui”) renginio platformoje surengti asmeninius verslo susitikimus, aptarti bendradarbiavimo galimybes bei užmegzti kontaktus,  buvo pristatytas Lietuvos kulinarinis paveldas, surengta degustacija. Po renginio vykusioje spaudos konferencijoje buvo aptarti Rusijoje atidaryti vizų centrai, Lietuvos pirmininkavimo ES renginiai, turizmo naujovės.

Ūkio viceministras K. Trečiokas ir VTD direktorė dr. R. Balnienė kovo 20 d. dalyvavo ir pasaulio turizmo ministrų apvalaus stalo diskusijoje, kuriа moderavo Rusijos Kultūros ministerijos turizmo viceministrė Alla Manilova. Diskusijoje buvo aptartas turizmo infrastruktūros vystymasis, turistų teisės, e-rinkodaros galimybės turizme.

Lietuvos stende didžiausioje Rusijos parodoje MITT, kurioje dalyvavo daugiau nei 3 tūkst. kelionių kompanijų ir pristatyta apie 200 destinacijų, kovo 20-23 d. pirmа kartа dirbo ir Lietuvos turizmo atstovybės Rusijoje „Aviareps“ darbuotojas.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.