Print »  

Jurbarke Baltijos Asamblėjos komitetai diskutuos apie turizmą

2015-05-21

Gegužės 22 d. Jurbarke viešbučio ,,Best Baltic Panemunės pilis" Didžiojoje konferencijų salėje prasideda Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje (BA) rengiamas jungtinis BA Ekonomikos, energetikos ir inovacijų, Švietimo, mokslo ir kultūros bei Socialinės gerovės komitetų posėdis ,,Baltijos valstybių turizmo regiono kūrimas - investicija į rytdieną".

Renginio dalyvius pasveikins Seimo Ekonomikos komiteto pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius, Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmatas Mockevičius. Pranešimus skaitys Estijos Rygikogo Ekonomikos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Michailas Korbas (Mihhail Korb), Ukrainos delegacijos GUAM PA (Gruzijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir Moldovos Parlamentine Asamblėja) vadovo pavaduotojas Ivanas Krulko (Ivan Krulko),  Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Jurgita Kazlauskienė, Lietuvos ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vyriausioji specialistė Lidija Bajarūnienė, ekspertai ir verslo atstovai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.

BA Ekonomikos, energetikos ir inovacijų komiteto pirmininkas Bronius Pauža sako, kad posėdyje pagrindinis dėmesys bus skirtas ilgalaikei Baltijos valstybių turizmo strategijai aptarti. Politiko nuomone, tarptautinis bendradarbiavimas turizmo srityje yra labai svarbus visoms Baltijos jūros regiono šalims ir ypač - Lietuvai, Latvijai ir Estijai.

"Bendras mūsų regiono turizmas itin svarbus ne tik visam regionui, bet ir kiekvienai valstybei atskirai. Esu įsitikinęs, kad turizmo pramonė yra vienas tų sektorių, kuriame mūsų valstybėms reikia aktyvios politikos ir bendradarbiavimo, nes būtent turizmas skatina šalių ekonomikos plėtrą ir padeda kurti naujas darbo vietas. Be abejo, kiekviena šalis stengiasi ir ateityje stengsis pritraukti kuo daugiau turistų, tačiau tai daryti mums sektųsi dar geriau, jeigu kartu kurtume bendrus turizmo produktus", - pabrėžia B. Pauža.

Į posėdį taip pat atvyksta Baltijos valstybių parlamentų nariai, turizmo ekspertai, Lietuvos ūkio ministerijos specialistai, svečiai iš Gruzijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir Moldovos Parlamentinės Asamblėjos.

2015 m. sausio 1 d. Lietuva pradėjo pirmininkauti Baltijos Asamblėjai. Per šiuos metus Seimas planuoja surengti 14 tarptautinių renginių, kurių dauguma vyks Vilniuje, Seime, taip pat po vieną renginį - Kaune, Klaipėdoje, Palangoje ir Šiauliuose.

Lietuvos pirmininkavimo Baltijos Asamblėjai šūkis - ,,Už augantį ir vieningą Baltijos regioną". Prioritetai: augančio ir patikimo Baltijos regiono vystymasis; saugus Baltijos regionas; darni ir konkurencinga regiono visuomenė; Baltijos regionas pasaulyje: regioninių tinklų plėtra.

Baltijos Asamblėja yra Lietuvos, Estijos ir Latvijos parlamentų bendradarbiavimo tarptautinė organizacija, įkurta 1991 m. lapkričio 8 d. Taline. Baltijos Asamblėjos sekretoriato būstinė yra Rygoje, Latvijoje.

Baltijos Asamblėjai kasmet pasikeisdamos pirmininkauja Lietuva, Estija ir Latvija.Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.