Print »  

Jūros šventė vilios meniniais projektais

2015-07-23 , Atnaujinta 2015-07-24 00:00

Klaipėda kelia baltą burę! Penktadienį, liepos 24 d., startuoja didžiausia ir gražiausia vasaros fiesta – Jūros šventė. Daugybę renginių kasmet dovanojanti šventė ir šį kartą stebins naujais meniniais projektais, turtingais teatralų pasirodymais, vargonų muzikos koncertais bei geriausių šalies karikatūristų darbais.

Kvies karikatūrų paroda

Jūros šventės organizatoriai ir Nacionalinė karikatūristų asociacija „Humor sapiens“ jau šiandien, liepos 23-ąją, 17.30 val. kviečia visus į parodos „Humoristinis brizas“ atidarymą „Klaipėdos galerijoje“ (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4). Parodoje lankytojai išvys šmaikščius karikatūristų darbus ir interpretacijas jūrine tema.

Jau antrus metus rengiama ir Jūros šventei dedikuota paroda pristato geriausius šalies karikatūristus. Parodos atidarymo dieną, vertinimo komisija išrinks geriausiai konkurso temą atspindėjusius darbus, jų autoriai bus apdovanoti.
Šventės organizatorių pageidavimu, dailininkai buvo kviečiami kurti Jūros šventės tema - „Fiesta baltų burių mieste“. Parodoje savo darbus pristatys: Ilja Bereznickas, Rimvydas Dovydėnas, Jonas Lenkutis, Evaldas Vėgėlė, Marta Stirbytė-Valaikienė, Saulius Medžionis, Alvydas Ambrasas,  Jonas Varnas, Jurijus Dobravolskis, Vicas Bareikis, Edmundas Unguraitis, Vladimiras Beresniovas, Šarūnas Jakštas, Martynas Juchnevičius, Valdas Kudaba, Justinas Račinskas, Saulius Medžionis ir Algimantas Snarskis.  Paroda veiks liepos 23-31 dienomis.
Tuo tarpu Teatro aikštėje, kuri trims Jūros šventės dienoms taps neatpažįstama oaze, vietą ras įvairūs meniniai projektai. Dvi Jūros šventės dienas į Teatro aikštę kvies dailininkas, vienas profesionaliausių šalies šaržų bei karikatūrų meistrų Ramūnas Vaitkus. Naujoje jūros šventės erdvėje visi norintys bus kviečiami čia pat nusipiešti savo šaržą, stebėti menininko darbą.

Teatrinio veiksmo gatvė

„Teatrinio veiksmo gatvė“ – spalvingas ir unikalus, Klaipėdos teatralus vienijantis projektas. Jau 5-oji „Teatrinio veiksmo gatvė“ žada būti kaip niekada gausi ir ryški, o netikėti perfomansai ir improvizacijos Jūros šventės svečius žada užklupti ne tik dieną, bet ir naktį.
Specialiai baltajai Jūros šventei gimęs Klaipėdos kūrėjų - pianisto Marijaus Kučiko ir režisierės Eglės Miškinytės bendras meninis projektas kvies į smagią šventinę avantiūrą. Atsispyrę nuo užburiančios Alessandro Baricco istorijos apie paslaptingąjį pianistą Novečentą, sieks kurti legendą įsimylėjusioms poroms bei smalsuolių praeivių miniai, išpažinti meilę ar ją prisiekti.
Vienas jauniausių profesionalių Klaipėdos teatrų „Apeironas“ dovanos muzikines ištraukas iš premjerinio spektaklio „Miegančios motinos vaikai“, o Klaipėdos jaunimo teatras Jūros šventės svečiams pristatys lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio pasakėčias, kurias papildys lietuvių liaudies dainos.
  Pantomimos teatras „A“ kvies pasivaikščioti „Jausmų alėjomis“. Iškėlę baltas vilčių bures mimai keliauja per pasaulį gatvėmis, skverais ir aikštėmis dalindami žmonėms šypsenas ir juoką.
Profesionalus šokio teatras „PADI DAPI Fish“ pristatys interaktyvų šokio spektaklį „VVV+v“, kuriame fantastiška vaizduotės kelionė, pilna atrakcijų bei įvairių spendimų paieškų. Vienas jauniausių ir perspektyviausių lėlių teatrų Lietuvoje Klaipėdos lėlių teatras Jūros šventės metu pristatys dvi gatvės improvizacijas - „Vyras ir moteris“ bei „Marionetės gatvėje“.
Jūros šventei žengiant į naktį „Teatrinio veiksmo gatvės“ žiūrovus įtrauks fakyrų trupės „Liepsnojantis šerkšnas“ pasirodymai. Ugnės šou keis energingas violončelistų - Tomo Mikalausko ir Karolio Vaičiulio duetas „Voicelless“.
Teatrinio veiksmo aikštelė įsikurs Turgaus g. 7, priešais Klaipėdos turizmo informacijos centrą ir Jūros šventės svečių lauks visomis šventės dienomis.

Skambės ir vargonų muzika

Jūros šventės šurmulyje, pagerbti žuvusius nuo jūros stichijos kvies išskirtinė vargonų muzika. Antrąją Jūros šventės dieną, liepos 25-ąją, 22 val., Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje, Savanorių g. 4, skambės vargonų muzikos nakties koncertas „In memoriam negrįžusiems iš jūros“. Vargonais gros išskirtinio talento jaunasis vargonininkas Michael Schöch (29 m.). Koncerto klausytojai išgirs trylika kūrinių – turtingą ir audringą muzikinės emocijos virsmą per vandens stichiją.


Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.