Print »  

Kaimo turizmo kongrese – metų geriausi ir ateities perspektyvos

2007-11-16 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

     Lapkričio 20 d. 11.00 val. Raseinių rajone, J. Kenstavičiaus kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“, įvyks II-asis Lietuvos kaimo turizmo kongresas „Lietuvos kaimo turizmas ir tradiciniai amatai 2007-2013 metų kaimo plėtroje“

       Lapkričio 20 d. 11.00 val. Raseinių rajone, J. Kenstavičiaus kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“, įvyks II-asis Lietuvos kaimo turizmo kongresas „Lietuvos kaimo turizmas ir tradiciniai amatai 2007-2013 metų kaimo plėtroje“.

Kongrese bus diskutuojama kaimo turizmo kaip Lietuvos turizmo plėtros sudedamosios dalies, Europos Sаjungos ir Lietuvos kaimo turizmo ir tradicinių amatų vizijos 2007 – 2013 m. ir kt. temomis, taip pat bus pristatoma Latvijos kaimo turizmo verslo patirtis ir perspektyvos, kaimo turizmas ir materialusis palikimas Baltarusijoje. Aptartų temų pagrindu ketinama priimti rezoliucijа.

Renginio metu bus apdovanoti konkurso “Lietuviška kaimo turizmo sodyba 2007 m.” laureatai. Visus 2007 m. vykęs konkursas yra skirtas skatinti lietuviškų kaimo turizmo sodybų kūrimаsi bei senųjų sodybų renovacijа. Vertinant paraiškas buvo atsižvelgta į sodybos statinius bei jų pritaikymа verslui, interjerа, etnografinių elementų panaudojimа ir pritaikymа, kulinarinio paveldo ir tradicijų išsaugojimа, sodybų mažаjа architektūrа ir sodybų įvaizdį.

Už lietuviškos kultūros tausojimа Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos kongreso metu įteiks apdovanojimus kaimo turizmo sodybų savininkams.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija įsikūrė prieš 10 metų, šiа vasarа ji tapo organizacijos „Eurogites“, kuri vienija Europos Sаjungos šalių oficialias kaimo turizmo organizacijas, narė.

Valstybinį turizmo departamentа prie ūkio ministerijos sieja glaudūs bendradarbiavimo ryšiai su Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Departamentas rengia rekomendacijas, kuriomis remiamasi, išduodant pažymėjimus, leidžiančius užsiimti kaimo turizmo veikla, taip pat žemės ūkio ministras ir departamento direktorius tvirtina kaimo turizmo paslaugų teikimo reikalavimus. 

Kongresа organizuoja Lietuvos kaimo turizmo asociacija, žemės ūkio ministerija, Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos ir žemės ūkio rūmai.

Dalyvauti renginyje kviečiami žurnalistai.

 

Imantas Paliakas, 2108722

Atstovas žiniasklaidai

Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos

 

Daugiau informacijos:

Regina Sirusienė, 8 37 400354

Prezidentė

Lietuvos kaimo turizmo asociacija

 

Kęstutis šetkus, 2108633

Turizmo paslaugų plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas

Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijosValstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.