Print »  

Kaimo turizmo kongrese – metų geriausi ir ateities perspektyvos

2007-11-16 , Atnaujinta 2013-07-15 16:35

     Lapkričio 20 d. 11.00 val. Raseinių rajone, J. Kenstavičiaus kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“, įvyks II-asis Lietuvos kaimo turizmo kongresas „Lietuvos kaimo turizmas ir tradiciniai amatai 2007-2013 metų kaimo plėtroje“

       Lapkričio 20 d. 11.00 val. Raseinių rajone, J. Kenstavičiaus kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“, įvyks II-asis Lietuvos kaimo turizmo kongresas „Lietuvos kaimo turizmas ir tradiciniai amatai 2007-2013 metų kaimo plėtroje“.

Kongrese bus diskutuojama kaimo turizmo kaip Lietuvos turizmo plėtros sudedamosios dalies, Europos Sаjungos ir Lietuvos kaimo turizmo ir tradicinių amatų vizijos 2007 – 2013 m. ir kt. temomis, taip pat bus pristatoma Latvijos kaimo turizmo verslo patirtis ir perspektyvos, kaimo turizmas ir materialusis palikimas Baltarusijoje. Aptartų temų pagrindu ketinama priimti rezoliucijа.

Renginio metu bus apdovanoti konkurso “Lietuviška kaimo turizmo sodyba 2007 m.” laureatai. Visus 2007 m. vykęs konkursas yra skirtas skatinti lietuviškų kaimo turizmo sodybų kūrimаsi bei senųjų sodybų renovacijа. Vertinant paraiškas buvo atsižvelgta į sodybos statinius bei jų pritaikymа verslui, interjerа, etnografinių elementų panaudojimа ir pritaikymа, kulinarinio paveldo ir tradicijų išsaugojimа, sodybų mažаjа architektūrа ir sodybų įvaizdį.

Už lietuviškos kultūros tausojimа Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos kongreso metu įteiks apdovanojimus kaimo turizmo sodybų savininkams.

Lietuvos kaimo turizmo asociacija įsikūrė prieš 10 metų, šiа vasarа ji tapo organizacijos „Eurogites“, kuri vienija Europos Sаjungos šalių oficialias kaimo turizmo organizacijas, narė.

Valstybinį turizmo departamentа prie ūkio ministerijos sieja glaudūs bendradarbiavimo ryšiai su Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Departamentas rengia rekomendacijas, kuriomis remiamasi, išduodant pažymėjimus, leidžiančius užsiimti kaimo turizmo veikla, taip pat žemės ūkio ministras ir departamento direktorius tvirtina kaimo turizmo paslaugų teikimo reikalavimus. 

Kongresа organizuoja Lietuvos kaimo turizmo asociacija, žemės ūkio ministerija, Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos ir žemės ūkio rūmai.

Dalyvauti renginyje kviečiami žurnalistai.

 

Imantas Paliakas, 2108722

Atstovas žiniasklaidai

Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijos

 

Daugiau informacijos:

Regina Sirusienė, 8 37 400354

Prezidentė

Lietuvos kaimo turizmo asociacija

 

Kęstutis šetkus, 2108633

Turizmo paslaugų plėtros skyriaus vyriausiasis specialistas

Valstybinis turizmo departamentas prie ūkio ministerijosTuristai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad iki sausio 29 d. 17 val. nesulaukęs oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, naikina kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimo galiojimą. Įmonės vadovė Eglė Lenkovičienė ir akcininkas Paulius Jasaitis 5 metus nebegalės verstis kelionių organizavimu. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, negaudamas oficialių duomenų, reikalingų patikrinti, ar įmonės draudimo suma yra pakankama, ir nutrūkus bendravimui su „Travelonline Baltics“ vadove Egle Lenkovičiene ir akcininku Pauliumi Jasaičiu, perduoda visą surinktą informaciją teisėsaugai. 

plačiau

Turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad laikinai sustabdytas kelionių organizatoriaus „Travelonline Baltics“ pažymėjimas. Iki š.m. sausio 29 d. šis kelionių operatorius turi pateikti duomenis, reikalingus patikrinti, ar jo turima draudimo suma yra pakankama. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.