Valstybinio turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos yra likviduotas ir nuo 2019 m. sausio 1 dienos veiklos nevykdo.

Turizmo paslaugų teikėjų veiklos priežiurą (kelionių organizatorių pažymėjimų bei gido pažymėjimų išdavimas, apgyvendinimo paslaugų teikimas) atlieka Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba.

Viešoji istaiga "Keliauk Lietuvoje" vykdo šalies turizmo rinkodarą tiek užsienyje, tiek Lietuvoje.

Turizmo infrastruktūros vystymo ir turizmo politikos klausimai - Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Print »  

Kalėdinė dovana išeivijos vaikams – knygelė apie kelionę po Lietuvą

2014-12-12

Valstybinis turizmo departamentas (toliau – VTD), atsižvelgdamas į Lietuvos išeivijos prašymus, kartu su iliustratore Rasa Joni parengė ir išleido spalvingą užduočių knygelę „Kaip stumbriukas Tumas po Lietuvą keliavo“. Gausiai iliustruotame leidinyje su įdomiomis ir lavinančiomis užduotimis vaikams pasakojama apie stumbriuko Tumo iš Pašilių miško svajonės išsipildymą – apkeliauti Lietuvą ir pirmą kartą gyvenime pamatyti Lietuvos pajūrį. 

„Artėjant didžiausioms žiemos šventėms, šį spalvingą leidinį VTD dovanoja Latvijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Rusijos, Baltarusijos ir Lenkijos lietuvių bendruomenėms. Kelionėje po Lietuvą stumbriukas Tumas patiria daug nuotykių, o vaikai, spręsdami išradingas užduotis, padeda jam surasti kelią prie jūros, bet kartu sužino ir apie kitas įdomiausias Lietuvos vietas. Viliamės, kad tai bus kalėdinė dovana, kuri Lietuvos išeivių šeimoms padės kartu atrasti įdomiausius savo šalies turistinius objektus bei paskatins per kitas atostogas keliauti Lietuvoje su visa šeima, nes čia tikrai yra ką pamatyti,“ – sako l. e. VTD direktoriaus pareigas Juozas Raguckas. 

Stumbriukas Tumas pakeliui į Lietuvos pajūrį aplanko įdomiausią pasaulyje žaislų muziejų Vilniuje, Trakų pilį, užsuka ir į Rumšiškių etnografijos muziejų, taip pat išmoksta pasigaminti šaltibarščius, stebi žieduojamus paukščius Ventės Rage.

Platinanti šį leidinį užsienio lietuvių bendruomenėse, VTD bendradarbiauja su Lietuvos turizmo atstovybėmis užsienyje, Užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamentu ir Globalios Lietuvos programa. Diplomatiniu paštu knygelė išsiųsta Airijos, Belgijos ir Liuksenburgo lietuvių bendruomenėms. Artimiausiu metu ją planuojama išsiųsti ir daugiau lietuvių bendruomenių užsienyje.Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.