Print »  

Kalėdoms miestus puošti padeda ir vaikai, ir žinomi krepšininkai

2012-12-05

Kruopščia kalėdine puošyba, šventinėmis programomis stengiasi išsiskirti visi Lietuvos miestai, o mažesnieji neatsilieka nuo didžiųjų. Praėjusį savaitgalį nespėjusieji sudalyvauti kalėdinių eglių įžiebimo šventėse dar turi galimybę tai padaryti. Gruodžio 7-osios pavakarę Alytaus Rotušės aikštėje miesto meras Jurgis Krasnickas įžiebs svarbiausią Dzūkijos žaliaskarę. Tuo tarpu šokančiais angelais papuoštos didžiulės eglės Kaunui, atrodo, nepakanka: ateinantį šeštadienį Vienybės aikštėje ir Laisvės alėjos bei S.Daukanto gatvių sankirtoje sužibs dar dvi kalėdinės eglutės. Jas puošti padėjo KTU studentų atstovybė, sergančiais vaikais besirūpinantis labdaros bei paramos fondas „Saulės smiltys“ ir netgi žinomi krepšininkai.

 

„Tradicija tapo kalėdines egles puošti ir kitose miesto vietose, ne tik Rotušėje. Šiemet į kalėdinių renginių organizavimą įsijungė daug miesto įstaigų ir net žinomų žmonių. Štai eglėms skirti žaisliukai yra rankų darbo, juos pagaminti padėjo darželių, mokyklų vaikai ir "Žalgirio" krepšininkai Vytenis Lipkevičius, Mindaugas Kuzminskas ir Marko Popovič“, - pasakoja „Tautos namų“, organizuojančių kalėdinius renginius Kaune, atstovė Sigita Veličkienė.

 

Gruodžio 8 d. Kauno Rotušės aikštėje atidaromas kalėdinis miestelis vaikams. Čia bus rengiamos kūrybinės dirbtuvėlės, senosios animacijos filmų peržiūros, vyks pasakų knygų, kalėdinių receptų mainai. Nuo pat ryto iki vėlyvo vakaro veiks atrakcionai, specialiai pastatytuose nameliuose bus prekiaujama šiltais gėrimais ir užkandžiais.

Dzūkijos sostinėje Alytuje eglės įžiebimo šventę šį penktadienį lydės cirko, šokio pasirodymai, koncertuos Astos Pilypaitės dainavimo studijos atlikėjai ir Oranžinis choras. „Norime, kad ši šventė būtų šilta, sava, tad joje dalyvaus vien miesto kolektyvai. Alytiškiai aktyvūs, patys siuva kostiumus, gamina dekoracijas. Į kalėdų eglės įžiebimo šventę susirenka labai daug žmonių, sakyčiau, kad mūsų Rotušės aikštė tokiems renginiams net mažoka,“ - sakė Alytaus kultūros ir komunikacijos centro (AKKC) direktoriaus pavaduotoja Daiva Andruškevičienė.

Alytuje visą gruodį vyks koncertai, o kiekvieną mėnesio sekmadienį bei antrąją Kalėdų dieną miesto Rotušės aikštėje lauks Kalėdų senelis.

Valstybinis turizmo departamentas, siekdamas mažinti sezoniškumą, kviečia visus keliauti ne tik šiltuoju metų laiku, bet aplankyti pasipuošusius Kauną bei dzūkų sostinę Alytų ir sudalyvauti išskirtiniuose šventiniuose renginiuose.

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.