Print »  

„Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!”: savaitgalį džiazo mėgėjai kviečiami į Kauną, sporto entuziastai laukiami Birštone

2014-04-22

Valstybinio turizmo departamento inicijuotos kampanijos „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” vėliavnešiai – daugybę užsienio šalių kartu aplankę keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius – kviečia pažinti Lietuvą ir dalyvauti Lietuvos savivaldybių organizuojamuose renginiuose. Savo kelionę pradėję Druskininkuose, Martynas ir Vytaras toliau vyksta į Birštoną, kuris jau šį savaitgalį virs sporto renginių sostine. O džiazo mėgėjai bus kviečiami užsukti į Kauną – ketvirtadienį čia prasideda XXIV tarptautinis džiazo festivalis „Kaunas Jazz 2014“.

Valstybinis turizmo departamentas kviečia stebėti jau antrąją televizijos rubriką „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!”, kurioje kviečiama pažinti Lietuvą ne sezono metu ir kartu dalintis įspūdžiais apie įvairiuose Lietuvos miestuose vykstančius renginius.

 

 „Mes keliaujame po pasaulį, tačiau labiausiai mėgstame laiką leisti Lietuvoje. Čia yra puikūs miškai, sraunios upės, graži gamta, mėlynas dangus, o kiekviename mieste ar miestelyje vyksta daugybė renginių, apie kuriuos kartais nieko nežinai. O mes keliaudami po Lietuvą apie viską jums ir papasakojame“, - teigia rubrikos vedėjai, informacinės kampanijos „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” šaukliai M. Starkus ir V. Radzevičius.

 

Šį kartą keliautojai apsilankė Birštone – viename jaukiausių Lietuvos kurortinių miestelių, kuris jau spėjo tapti mėgstama šalies sportininkų treniruočių ir įvairių sporto šakų varžybų vieta.  Penktadienį čia prasideda Tarptautinės XXVIII A. Mikėno memorialo sportinio ėjimo varžybos, vyksiančios dvi dienas. Šių varžybų ištakos siekia devintąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, kai trenerio Jono Juozaičio iniciatyva Birštono miesto gatvėmis kiekvienais metais buvo vykdomos sportinio ėjimo varžybos „Žalgirio“ bei „Birštono olimpinės irklavimo bazės“ prizams laimėti. Praėjusiais metais sportinio ėjimo varžybose dalyvavo sportininkai iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Slovakijos bei visų Lietuvos ėjimo klubų. Šiais metais 20 km vyrų ir 10 km moterų distancijoje tikimąsi sulaukti dar daugiau šios sporto šakos entuziastų. O šeštadienį, balandžio 26 d., Nemune ties Birštonu startuos Lietuvos irklavimo sezonas – čia vyks Birštono pavasario ilgo nuotolio regata (dar vadinama Birštono pavasario irklavimo maratonu), rengiama jau nuo 1970 m.

 

Prieš vykdami į Birštoną dar spėsite užsukti ir į Kauną – jau ketvirtadienį, balandžio 24 d., Kaune prasideda tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz“ renginiai, kuriuose bus pristatytos pasaulinės džiazo žvaigždės ir šiuo metu geriausiai vertinami džiazo projektai. Festivalio klausytojai turės išskirtinę galimybę išgirsti geriausios pasaulio džiazo vokalistės Cassandros Wilson (JAV) balsą, vieną pagrindinių figūrų Europos džiazo scenoje – saksofonininką iš Norvegijos Marius Neset (Norvegija), taip pat daugelį kitų žymių džiazo projektų iš įvairių šalių. Festivalis nepamirš savo tradicijų ir pristatys ne tik pasaulines žvaigždes, bet ir gerai pažįstamus Lietuvos džiazo kūrėjus ir jaunus bei perspektyvius šalies atlikėjus ir jų projektus. Beje, kaip ir kasmet, keletas „Kaunas Jazz“ renginių pakvies ir į Vilnių – čia vyks „Pat Metheny unity group“ (JAV) koncertas, o muzikos klubo „Tamsta“ scenoje išgirsite Vilniaus jaunimo bigbendą „The Magic Time orchestra“ ir Kijevo džiazo mokyklos ansamblį „VA Project“.

 

Antrąją televizijos rubriką „Keliauk! Pažink! Pasidalink! Ištisus metus!” kviečiame žiūrėti balandžio 23 d. 18:55 per „Lietuvos ryto televiziją“.

 

Savivaldybių organizuojamų renginių viešinimo kampaniją vykdo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos,  įgyvendindamas ES struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos vietinio ir atvykstamojo turizmo skatinimas“ (NR. VP3-1.3-ŪM-04-V-10-005).Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.