Print »  

Kiek priežasčių aplankyti Lietuvą turistai turės kitаmet? Nauja turistinių leidinių paletė

2012-10-26

5 kg sverianti gintaro suknelė manekenei, fotosesija Kuršių Nerijoje gaudant saulės spindulius, beveik 200 iliustracijų visų metų renginiams... Tiek pastangų pareikalavo 2013 m. turistinių leidinių, kuriuos rengia Valstybinis turizmo departamentas, paruošimas. Šiuo metu jau pasirodė tradiciniai leidiniai „Lietuva. Pamatyk! Pajausk! Pamilk!“, „Svarbiausios priežastys aplankyti Lietuvą“ ir „Renginių kalendorius“ anglų kalba.

 

„Kviesdami turistus į Lietuvą raginame juos pamatyti, pajusti, pamilti. Štai kodėl leidinių fotosesijai nusprendėme parinkti pozuoti šeimą – aktyvius, žingeidžius tėvelius ir charizmatišką berniuką. Fotografai turėjo užduotį pristatyti atrinktus Lietuvos turizmo produktus fiksuojant personažų emocijas, potyrius, įspūdžius. Tad pastariesiems teko viską patirti savo kailiu – plaukti baidarėmis, joti žirgais, slidinėti, grybauti, maudytis. Siekėme, kad turistai susitapatintų su šiais personažais ir panorėtų tų pačių nuostabių patyrimų Lietuvoje,“ – pasakoja leidybos projekto vadovė I. Burzdžiūtė.

Pasak jos, ruošiant leidinį „Priežastys aplankyti Lietuvą“ buvo susidurta su netikėta problema. 2012 m. analogiško leidinuko pavadinimas skambėjo „12 priežasčių aplankyti Lietuvą“. Tačiau nenorint atbaidyti prietaringų turistų pavadinimas „13 priežasčių aplankyti Lietuvą“ buvo atmestas ir parinktas „Svarbiausios priežastys aplankyti Lietuvą“ (angl.k. – Top Reasons to Visit Lithuania). Jame – daugiau nei tuzinas turistus galinčių pritraukti objektų ir paslaugų Lietuvoje: slidinėjimas ištisus metus, Vilniaus senamiestis, Kuršių nerija, gintaras, Lietuvos kurortai, miestai ant vandens (Trakai, Zarasai, Mingė), prekybos centrai, tradicinė virtuvė, lietuviškos šventės, alaus kelias (Lietuvoje verdama apie 200 rūšių alaus!), sovietinis palikimas, aktyvus poilsis ir, žinoma, gamta su šimtamečiais miškais, 30 tūkst. upių, ilgakojais gandrais.

Reprezentacinio leidinio „Lietuva. Pamatyk! Pajausk! Pamilk!“ įžangai parinkta ištrauka iš užsienio turisto dienoraščio: „Aš pasitikiu šia šalimi, jos darbščiais, ramiais žmonėmis, kuriuos čia sutikau. Jie moka ir nuoširdžiai dirbti, ir iš širdies pasilinksminti. Ypač padžiazuoti ir pasirgti už savo taip mylimą krepšinio komandą. Prisijungdamas prie jų pamirštu, jog esu nevietinis. Ir alus man čia pats skalsiausias, ir ta vietos kulinarijos keistenybė - „cepelinai“ – tikras gardumėlis. Net pagavau save galvojant, kad ko gero, čia norėčiau gyventi...“.

Šiame leidinyje pristatomi didieji Lietuvos miestai, akcentuojant ne tik tradicinius turistinius objektus, bet ir, pavyzdžiui, užsimenant apie didžiausio Rytų Europos katino skulptūrą ar galimybę apžiūrėti senamiestį iš oro baliono. Taip pat be miestų ant vandens, Kuršių nerijos, gintaro, kurortų, gamtos, aktyvaus poilsio, konferencinio turizmo infrastruktūros, meno, kultūros bei etnografijos, apsipirkimo galimybių, aprašomi ir visi keturi Lietuvos metų laikai, kulinarinis paveldas.

Nauja tai, kad reprezentaciniame leidinyje „Lietuva. Pamatyk! Pajausk! Pamilk!“ pristatomas 2013 m. liepos mėn. prasidėsiantis Lietuvos pirmininkavimas ES. Per pirmininkavimo pusmetį čia bus surengta apie 200 oficialių susitikimų, renginių, tad Lietuva skęs ES šurmulyje. VTD išleisti leidiniai bus platinami ir ES pirmininkavimo metu.

Renginių kalendoriuje patraukliai anonsuojami daugiau nei pusantro šimto 2013 m. renginių, vyksiančių visose Lietuvos savivaldybėse. Jie suskirstyti ne tik pagal mėnesius, bet ir pagal pobūdį. Prie kiekvieno renginio aprašymo – ikona su teatro, sporto, šokio, kino, muzikos ar kt. simboliu. Leidinyje pažymėtos ir nacionalinių Lietuvos švenčių datos.

Viso projekto metu bus išleista 15 rūšių teminių leidinių 11 kalbų. Jie bus platinami parodose, renginiuose, mugėse bei verslo misijose užsienyje, taip pat dalinami Turizmo informacijos centrams, Lietuvos diplomatinėms atstovybėms.

Projektas įgyvendinamas ir finansuojamas pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programą iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.