Print »  

Kultūros ir gamtos paveldo objektų lankomumui ir žinomumui didinti prašoma daugiau nei 5,7 mln. eurų

2016-03-24

Šių metų kovo 24 d. duomenimis, pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonę „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e. rinkodara“ sulaukta 24 paraiškų gauti 5,73 mln. eurų finansavimą. Paraiškas pagal šią priemonę galėjo teikti Lietuvos savivaldybės ir asociacijos.

„ES investicijos pagal priemonę „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e. rinkodara“ padės Vilniaus, Pajūrio, Nemuno žemupio, Pietų Dzūkijos, Rytų Aukštaitijos ir Žemaitijos aukštumų regionams, pasitelkus e. rinkodaros priemones, padidinti kultūros ir gamtos paveldo objektų žinomumą. Įgyvendinus šią priemonę regionuose turėtų padidėti lankytojų skaičius, o tai teigiamai atsilieptų jų konkurencingumui ir plėtrai“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.

 

Būsimais projektais pareiškėjai siekia populiarinti gamtos ir kultūros paveldo objektus, kurdami tokias e. rinkodaros priemones, kaip interneto svetainės, e. katalogai, informaciniai lauko stendai su liečiamaisiais ekranais, mobiliosios aplikacijos, video dienoraščiai, edukaciniai žaidimai (programėlės), vaizdo klipai, virtualaus gido aplikacijos su navigacija, reklaminiai skydeliai, elektroniniai turizmo vadovai, taip pat numato naudoti el. pašto rinkodarą, reklamą „Google“ paieškos sistemoje, reklamą „Google“ vaizdinės reklamos tinkluose, komunikaciją socialiniuose tinkluose ir naujienų bei kelionių portaluose.

 

Didžiausia prašoma finansavimo suma projektui – 290 tūkst. eurų, o mažiausia – 85 tūkst. eurų. Maksimalios sumos prašoma 7 paraiškose.

 

Po 2 paraiškas ES investicijoms gauti pagal priemonę „Prioritetinių turizmo plėtros regionų e. rinkodara“ pateikė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija, Kauno miesto, Molėtų ir Klaipėdos rajono savivaldybių administracijos, po 1 – Vilniaus miesto, Varėnos, Jurbarko, Telšių, Palangos, Plungės, Šilutės, Kretingos, Kaišiadorių ir Trakų rajonų, Druskininkų ir Birštono savivaldybių administracijos, Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Lietuvos botanikos sodų asociacija, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, asociacija, Utenos regiono vietos veiklos grupė.

 

Šiuo kvietimu planuojama investuoti 5,5 mln. eurų, o per 2014–2020 metų laikotarpį numatyta investuoti 20,55 mln. eurų ES investicijų.Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.