Print »  

Kvietimas Baltarusijos turistams: į Lietuvą – ne tik apsipirkti

2016-10-25

Spalio 27 d. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) Baltarusijos turizmo ir žiniasklaidos profesionalus sukvies į Lietuvos sveikatos turizmo naujienų pristatymo renginį Minske.  

Tai – jau antrasis Lietuvos sveikatos turizmo skatinimo renginys užsienio rinkose šį rudenį. Pirmasis, spalio 6-ąją, vyko Jekaterinburge (Rusija).

Pasak VTD vadovės Jurgitos Kazlauskienės, atvykstantieji iš Rytų Lietuvą renkasi dėl sveikatos paslaugų kokybės ir patrauklios kainos. „Baltarusijoje, kaip ir Rusijoje, panašaus lygio paslaugos kainuoja ne tik gerokai daugiau, bet ir pasirinkimas bei kokybė yra menkesni. Skleisdami žinią apie sveikatos turizmo paslaugų įvairovę, Baltarusijos turistus, kurie į Lietuvą dažniausiai atvyksta apsipirkimo tikslais, norime pakviesti mūsų šalyje likti ilgiau, pasisemti jėgų ir sveikatos mūsų kurortuose ir gydymo įstaigose,“ – sako J. Kazlauskienė.

Renginyje Minske dalyvaus Baltarusijos kelionių organizatorių, turizmo agentūrų, žiniasklaidos atstovai („ODO Nova  Tur“, „OOO Turgrad“, „ČUP  Germaida“, „ODO Pressbol-tur“, „Blue Bird“, „Stella Via“, „OOO Odisseya –Tur“, „Baltic Travel“, „Leo Tur“, „Goluboy Parus“, „OOO Argotur“, „SavitarTur“, „Kreativ  Lain“, „Vesj mir“, „Novatour“, „Planeta Grioz“ ir kt.). Lietuvos sveikatos turizmo potencialą renginyje pristatys VTD, „Medicinos diagnostikos ir gydymo centro“, „Hotel Palanga Spa“, „Eglės sanatorija“, „Spa Vilnius“, Baltic Travel Service, „Verslas ir poilsis“ atstovai.

Baltarusija keletą metų generuoja vieną didžiausių atvykstančių į Lietuvą turistų skaičių. Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos apgyvendinimo įstaigos daugiausia turistų taip pat sulaukė iš Baltarusijos - 76,5 tūkst., tai yra 9,1 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Tiek medicinos, tiek sveikatinimo paslaugomis pasinaudoti atvykę turistai dažniausiai Lietuvoje būna 1-2 savaites. Jie lanko įvairias šalies vietas, leidžia pinigus parduotuvėse, restoranuose, naudojasi įvairiomis paslaugomis. Dažnas atvyksta su šeima, tad išleidžia dar daugiau.

„Mūsų skaičiavimu, dviem savaitėms į sanatoriją atvykęs klientas vien už nakvynę, maitinimą ir sveikatos procedūras sumoka vidutiniškai 700-800 eurų. Važiuodami į ekskursijas, lankydamiesi prekybos centruose, pramogaudami, turistai iš Rytų išleidžia dar panašiai tiek,“ – ekonominę sveikatos turizmo naudą skaičiuoja vienos Birštono sanatorijos rinkodaros ir pardavimų direktorius Edgaras Briedys.

Lietuvos sveikatos turizmo skatinimo renginį VTD organizuoja spalio 27 d., 15.00 val., Lietuvos ambasadoje Minske (adresas: Zacharova g. 68).

Kitas Lietuvos sveikatos turizmo skatinamasis renginys planuojamas lapkričio 24 d. Bergene (Norvegija). Balio saloje lapkričio 25 d. išsiveržė Agung ugnikalnis - Užsienio Reikalų ministerija pataria laikytis 10 km atstumu nuo ugnikalnio kraterio. Šiuo metu išsiveržimas likusioje salos dalyje pavojaus sveikatai nekelia, tačiau situacija gali nenuspėjamai keistis.  

plačiau

 Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad Madagaskare užfiksuoti maro atvejai. Plačiau

plačiau

75 – tiek teisės aktų reikalavimų neatitinkančių apgyvendinimo paslaugas teikiančių objektų Lietuvoje nustatė Turizmo departamento specialistai patikros vasarą metu.

plačiau

Informuojame, kad UAB „Atostogos ir informacija” siūlo organizuotas turistines keliones socialiniame tinkle „Facebook“ ir interneto svetainėse www.atostogos.info, www.manoatostogos.com, www.yoursvacations.com, www.mivacaciones.com, neturėdama Turizmo departamento išduoto kelionių organizatoriaus pažymėjimo.  

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.