Print »  

Kvietimas Baltarusijos turistams: į Lietuvą – ne tik apsipirkti

2016-10-25

Spalio 27 d. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) Baltarusijos turizmo ir žiniasklaidos profesionalus sukvies į Lietuvos sveikatos turizmo naujienų pristatymo renginį Minske.  

Tai – jau antrasis Lietuvos sveikatos turizmo skatinimo renginys užsienio rinkose šį rudenį. Pirmasis, spalio 6-ąją, vyko Jekaterinburge (Rusija).

Pasak VTD vadovės Jurgitos Kazlauskienės, atvykstantieji iš Rytų Lietuvą renkasi dėl sveikatos paslaugų kokybės ir patrauklios kainos. „Baltarusijoje, kaip ir Rusijoje, panašaus lygio paslaugos kainuoja ne tik gerokai daugiau, bet ir pasirinkimas bei kokybė yra menkesni. Skleisdami žinią apie sveikatos turizmo paslaugų įvairovę, Baltarusijos turistus, kurie į Lietuvą dažniausiai atvyksta apsipirkimo tikslais, norime pakviesti mūsų šalyje likti ilgiau, pasisemti jėgų ir sveikatos mūsų kurortuose ir gydymo įstaigose,“ – sako J. Kazlauskienė.

Renginyje Minske dalyvaus Baltarusijos kelionių organizatorių, turizmo agentūrų, žiniasklaidos atstovai („ODO Nova  Tur“, „OOO Turgrad“, „ČUP  Germaida“, „ODO Pressbol-tur“, „Blue Bird“, „Stella Via“, „OOO Odisseya –Tur“, „Baltic Travel“, „Leo Tur“, „Goluboy Parus“, „OOO Argotur“, „SavitarTur“, „Kreativ  Lain“, „Vesj mir“, „Novatour“, „Planeta Grioz“ ir kt.). Lietuvos sveikatos turizmo potencialą renginyje pristatys VTD, „Medicinos diagnostikos ir gydymo centro“, „Hotel Palanga Spa“, „Eglės sanatorija“, „Spa Vilnius“, Baltic Travel Service, „Verslas ir poilsis“ atstovai.

Baltarusija keletą metų generuoja vieną didžiausių atvykstančių į Lietuvą turistų skaičių. Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos apgyvendinimo įstaigos daugiausia turistų taip pat sulaukė iš Baltarusijos - 76,5 tūkst., tai yra 9,1 proc. daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Tiek medicinos, tiek sveikatinimo paslaugomis pasinaudoti atvykę turistai dažniausiai Lietuvoje būna 1-2 savaites. Jie lanko įvairias šalies vietas, leidžia pinigus parduotuvėse, restoranuose, naudojasi įvairiomis paslaugomis. Dažnas atvyksta su šeima, tad išleidžia dar daugiau.

„Mūsų skaičiavimu, dviem savaitėms į sanatoriją atvykęs klientas vien už nakvynę, maitinimą ir sveikatos procedūras sumoka vidutiniškai 700-800 eurų. Važiuodami į ekskursijas, lankydamiesi prekybos centruose, pramogaudami, turistai iš Rytų išleidžia dar panašiai tiek,“ – ekonominę sveikatos turizmo naudą skaičiuoja vienos Birštono sanatorijos rinkodaros ir pardavimų direktorius Edgaras Briedys.

Lietuvos sveikatos turizmo skatinimo renginį VTD organizuoja spalio 27 d., 15.00 val., Lietuvos ambasadoje Minske (adresas: Zacharova g. 68).

Kitas Lietuvos sveikatos turizmo skatinamasis renginys planuojamas lapkričio 24 d. Bergene (Norvegija). Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.