Print »  

KVIETIMAS žINIASKLAIDAI. Sveikinimai su VTD dvidešimtmečiu: nuo Turkijos prezidentinio orkestro ir Azerbaidžano eurovizininkės iki gruzinų šokių

2012-12-10

Šiandien paaiškėjo, kur labiausiai leisti laisvalaikį mėgsta lietuvių šeimos ir kokią iniciatyvą šalies gyventojai laiko turizmo sėkmės istorija. Beveik dvi savaites portale lrytas.lt buvo galima atiduoti balsą už vieną iš 10 ekspertų atrinktų objektų kategorijoje „Už plačiausias galimybes šeimų turizmui“ (joje nominuoti „Snow arena“; Druskininkų vandens parkas; Lietuvos jūrų muziejus; nuotykių parkas „Lokės pėda“; „Kalitos kalnas“; Pajūrio dviračių trasa; Lietuvos zoologijos sodas; Lietuvos liaudies buities muziejus; Arklio muziejus; Žaliūkių malūnininko sodyba) ir taip pat kategorijoje „Sėkmės istorija. Už asmeninės iniciatyvos indėlį į turizmo vystymą“ (joje nominuoti Neregėta M.Jovaišos Lietuva; kelionių operatoriai „Baltic Clipper“, „West Express“, „Baltic Travel Service“; „HBH Juozo alus“; V.ir K. Mizgirių gintaro galerija-muziejus; Sūrininkų namai; Grūto parkas; Europos parkas; viešbutis „Stikliai“; kaimo turizmo sodyba „Pas tėvukus“; Visuomenės harmonizavimo parkas). Nugalėtojams gruodžio 12 d. tiesioginės transliacijos per BTV metu bus įteiktos specialios vėtrungių statulėlės, vadinamieji pirmieji „turizmo oskarai“.

 

„Turizmo plėtra po Nepriklausomybės atgavimo pradeda skaičiuoti trečią dešimtmetį. Per šį laikotarpį įdiegti ES standartai, šalyje veikia pusšimtis turizmo informacijos centrų (TIC), o atvykstamojo turizmo srautų augimas – vienas sparčiausių visoje Europoje. Ar tai – ne puiki proga apibendrinti pasiekimus, turizmo reikšmę šalies ekonomikai, pasidžiaugti įveiktais iššūkiais ir rezultatais, kelti turizmo prestižą? Juk iki Naujųjų Lietuvoje tikimės sulaukti 2-milijoninio svečio. Mūsų turizmo verslas yra veržlus, sėkmingas ir kūrybingas, o tiek vietiniai, tiek užsienio turistai – žingeidūs, išsilavinę ir inteligentiški,“ - džiaugiasi VTD direktorė dr. R. Balnienė.

 

Su jubiliejiniais veiklos metais tiesioginiu teletiltu renginio metu sveikins užsienio valstybių turizmo vadovai. Dalis priėmė kvietimą ne tik sudalyvauti apdovanojimų ceremonijoje, bet ir parengė Lietuvai siurprizų – užsienio „Eurovizijos“ žvaigždės, folklorinio ansamblio ir net prezidentinio orkestro pasirodymą.

Lietuvą taip pat atvyks pasveikinti didžiausio pasaulyje kelionių kanalo „Travel Channel“ atstovai, kurie čia viešėjo prieš kelerius metus ir puikius savo įspūdžius apie šalį sudėjo į filmą „Essential Lithuania“.

Mistinę trijų dvyliktukų dieną viso bus įteiktos 12 vėtrungių statulėlių, kurias kūrė Nidos menininkė R.Zinkevičienė. Vėtrungėje išdrožti pagrindiniai Lietuvos turizmo simboliai, panaudotas natūralus akmuo ir gintaras. Statulėles pakviesti įteikti Seimo ir Vyriausybės vadovai, žymūs Lietuvos sportininkai, žurnalistai, dainininkai. Renginio metu netikėtuose amplua pasirodys Lietuvos ir „Eurovizijos“ pop žvaigždės.

Maloniai kviečiame žiniasklaidos atstovus sudalyvauti iškilmingo renginio-apdovanojimų ceremonijos „Lietuvos turizmo XX-metis“ atidaryme š.m. gruodžio 12 d., 19 val., LITEXPO 3 salėje (Laisvės pr. 5, Vilnius). Spaudos centre veiks WiFi, bus galimybė stebėti renginį. Registruotis prašome el. paštu g.butkuviene@tourism.lt . Daugiau informacijos tel. 8 706 64967.

 Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos informuoja, kad priimti poįstatyminiai teisės aktai, kurie įsigaliojo 2018-08-09 ir reglamentuoja organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas bei informacijos turistui teikimą prieš parduodant organizuotą turistinę kelionę ir turizmo paslaugų rinkinį.

plačiau

 Įgyvendindamas 2015 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2015/2302 dėl kelionės paslaugų paketų ir susijusių kelionės paslaugų rinkinių ir naujos redakcijos Lietuvos Respublikos turizmo įstatymo nuostatas Valstybinis turizmo departamentas parengė ir skelbia Organizuotos turistinės kelionės sutarties standartiniųsąlygų įsakymo projektą

plačiau

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos įspėja, kad Italijoje registruota bendrovė „PeopleFly“,  nuotoliniu būdu siūlanti įsigyti skrydžio bilietus iš Lietuvos į Italiją ir iš Italijos į Lietuvą ir skrydžio vežėju nurodydama Lietuvos Respublikoje registruotą oro vežėją UAB „GETJET AIRLINES“, vykdo neteisėtą veiklą ir klaidina vartotojus. 

plačiau

Turistai, įsigiję UAB „Travelonline Baltics“ organizuotas keliones ir pageidaujantys patirtų nuostolių kompensavimo, turėtų iki 2018 m. balandžio 30 d. fiziškai arba registruotu paštu Turizmo departamentui pateikti dokumentus dėl patirtų nuostolių kompensavimo. 

plačiau

Naujienlaiškio prenumerata
Įveskite el. pašto adresą:
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.
Prašome palaukti Jūsų nurodytu el. pašto adresu išsiųstas laiškas su naujienų prenumeratos patvirtinimo nuoroda. Prenumerata bus aktyvuota kuomet patvirtinsite savo sprendimą paspausdami nuorodą. Toks el. pašto adresas jau egzistuoja prenumeratorių sąraše. Puslapis nerastas.